Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Team Plast, Oknoplast, prośba o opinie użytkowników


Recommended Posts

Dziękuję! Pozwolę się dopytać jeszcze: Oczekuję 1) Kasa,

idąc dalej:

- Wodoszczelność - mam tanie okna i mi nigdy nie przemokły więc o to się chyba nie trzeba martwić?

- Jak ważny jest Lt, ile % robi różnicę? Bo Lt jest też w konflikcie z bezpieczeństwem (Szyby P4 mają Lt < 70%, a okna 3 szybowe różnią się Lt w zakresie 71-74% z tego co widziałem, więc najlepsze P4 gorsze niż najtańsze okna 3 szybowe które widziałem )

- Otwieranie/Zamykanie - czy to ma faktycznie znaczenie wybierając wentylację mechaniczną? Niektórzy kupują fixy, ale osobiście się tego obawiam.

- bezpieczeństwo - czy warto inwestować w RC2, czy jak ma być bezpiecznie to od razu RC4? Wg. wikipedii RC2 daje nam 3minuty - "RC2 3 minuty Ochrona przed otwarciem przy pomocy prostych narzędzi np. śrubokręt, szczypce. Stosowane oszklenia klasy 4 (P4)" Tylko który złodziej chodzi bez łomu, bo z tego wynika że jeśli złodziej ma łom to już nam nie da nawet 3minut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziękuję! Pozwolę się dopytać jeszcze: Oczekuję 1) Kasa,

 

No to niech sprzedawcy liczą.

 

- Wodoszczelność - mam tanie okna i mi nigdy nie przemokły więc o to się chyba nie trzeba martwić?

 

Nie widzę związku między ceną okna, a wodoszczelnością konstrukcji.

 

- Jak ważny jest Lt, ile % robi różnicę? Bo Lt jest też w konflikcie z bezpieczeństwem (Szyby P4 mają Lt < 70%, a okna 3 szybowe różnią się Lt w zakresie 71-74% z tego co widziałem, więc najlepsze P4 gorsze niż najtańsze okna 3 szybowe które widziałem )

 

Według mnie zagadnienie zbyt złożone by zajmować się nim za pośrednictwem FM

 

- Otwieranie/Zamykanie - czy to ma faktycznie znaczenie wybierając wentylację mechaniczną? Niektórzy kupują fixy, ale osobiście się tego obawiam.

 

Kolejny raz nie widzę związku. Co ma system wentylacji do trwałości mechanicznej okna? Dla oszkleń stałych i okien stałoszklonych trwałości mechanicznej nie bada się.

 

- bezpieczeństwo - czy warto inwestować w RC2, czy jak ma być bezpiecznie to od razu RC4? Wg. wikipedii RC2 daje nam 3minuty - "RC2 3 minuty Ochrona przed otwarciem przy pomocy prostych narzędzi np. śrubokręt, szczypce. Stosowane oszklenia klasy 4 (P4)" Tylko który złodziej chodzi bez łomu, bo z tego wynika że jeśli złodziej ma łom to już nam nie da nawet 3minut!

 

Okna RC 4 jeśli już to tylko z aluminium albo stali. W PVC-U tylko do RC2 w porywach RC3 ale nie znam nikogo kto by się porywał:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolejny raz nie widzę związku. Co ma system wentylacji do trwałości mechanicznej okna? Dla oszkleń stałych i okien stałoszklonych trwałości mechanicznej nie bada się.

 

Wydaje mi się że mając wentylacje mechaniczną okna będą rzadko otwierane, więc to czy wytrzymają 5000 czy 15000 otwarć nie ma dużego znaczenia.

 

Okna RC 4 jeśli już to tylko z aluminium albo stali. W PVC-U tylko do RC2 w porywach RC3 ale nie znam nikogo kto by się porywał:-).

 

Faktycznie, okna które myślałem że są RC4, mają tylko szybkę P4 a ja źle doczytałem, to i lepiej, jeden dylemat mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wobec tego jeśli nie wymagam od okien jakichś wyjątkowych właściwości to powinienem się skupić na Uw i przneikalnośći powietrza? I też chciałbym się przychylić do pytania PrzyszłegoBudowniczego na temat wentylacji - moim zdaniem tak na chłopski rozum, to jednak ma związek z mechaniczną wytrzymałością właśnie przez ilość ew. otwarć i zamknięć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
A propos antywłamaniowości to co można zastosować do okien na parterze? Jakieś wzmocnione okucia to na pewno. Ale co jeszcze, monitoring? Wolałbym uniknąć okratowania okien ze względów estetycznych i bezpieczeństwa.

 

Monitoring jest drogi, ale to chyba najlepiej odstrasza złodziei. Słyszałem też ostatnio, że sporo włamań jest przez... dach. Tak a propos zabezpieczania okien tylko na parterze. Jak jesteście w domu to pół biedy, ale jak zdarza Wam się wyjeżdżać na dłuzej (a złodziej, jak będzie chciał, to się dowie, kiedy wyjeżdżacie) to sobie spokojnie wejdzie, którędy będzie chciał, wyniesie, co chce i odjedzie w siną dal. Dlatego zdecydowanie polecam monitoring i firmę ochroniarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 years później...
Ale odgrzebałeś temat... Ja się jeszcze buduję i do wyboru okien mam jeszcze czas ale też rozważam :spam:. Moja koleżanka z pracy budowała się 2 lata temu i ma te okna, polecała mi je. Wydaje mi się, że warto zapłacić za jakość. To zakup na lata. Ja mam do tego takie podejście, że chcę okna o najlepszych parametrach termoizolacyjnych i cena tutaj jest sprawą drugorzędną dla nas. Nie wiem, jak Ty do tego podchodzisz. Edytowane przez finlandia
Reklamy są niezgodne z regulaminem forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że O...t zatrudnił kolejną nieudolną agencję PR-ową :(

 

Nie... to ciągle ta sama. Ale tym razem zebrał się już pokaźny łańcuszek powiązanych nicków i parę banów poleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...