Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Usytuowanie i ilość nawiewników okiennych


Recommended Posts

Tak z reguły wygląda każdy wątek, w którym bierze udział rustin :)

O tym właśnie mówię, nic nie wniesie na temat tylko jak zwykle troluje. Po co piszesz? Lepiej ci bo komuś przytakujesz czy posty ci przybywają?

 

Nie rozumiem takich ludzi którzy wchodzą czytają i piszą takie rzeczy nie na temat jak Arturo którego jak widzę tu już nie ma, w końcu ma bana i cała reszta. Ludzie rozumiem że wasze życie to tylko forum bo nikt z wami się nie zadaje ale warto czasem przejść do rzeczywiści i wyjść na zewnątrz.

 

 

Powtarzam nie raz. Nie masz nic do powiedzenia, nie pisz nic, nie troluj. Ale cóż, jak tyle macie rozrywki i przyjaciół co na forum to bawcie się dobrze, ja nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy nie będzie żadnej regulacji i sterowalnosci doplywem zimnego powietrza. Chyba że na początek zobaczę jak się będzie mieszkać tylko będę kontrolował za pomocą higrometru wilgotnośc.

 

Czy wilgotność nic mi nie powie o wentylacji?

 

Wilgotnosć powie Ci czy wentylaja dział + nos do tego.+ wilgoś na oknach. Ja ma WG + nawiewy mechaniczne o zimowym nawiewie ok 100m3/h jest to wymiana dla ok 3 osób i zimą wilgoć wacha sie powiędzy 30-40% teraz prz ok-7 mam 32%. Wilgoć wkrapla się tylko w narożnikach okien w górnej łazience przy suszeniu prania. Te naiwenik zakłądasz sma (made in alegro) czy zlecasz firmie? Spróbuj teraz wyregulować okna na mniejszy docisk wtedy trochę ciągnie przez uszczelkę mnij niż na rozszczelnieniu. Jednak jak stwierdzisz że coś nie tak to dodawaj nawiewniki bo coś wyhodujesz sobie:). W projekcie nie masz określonych nawiewników? Ja miałem zapis że w oknach powinny być zamontowane nawiewniki umożliwiające wyminę całej kubatury wciągu godziny:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

W projekcie jest tylko o kominach wentylacyjnych i to wszystko.

Gdyby montowal nawiewniki to jakieś firmowe i nie sam.

 

Może przez pierwszą zimę spróbuję jak mówisz kontrolować higrometrem z tego co piszesz powinna być ok 30-40%? Tzn to taka norma czy tak masz u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to prawidłowa wilgotność wynosi 30-65% Jednak zimą powinna być stosunkowo niska im niższa tym mniejsze ryzyko pojawienia sie grzyba i wykraplania sie wody w miejscach mostków termicznych. Ja mam higrometr w salonie i jakoś sie specjalnie tym nie przejmuje 30-40% jest ok problem jest jak zapalę koze to spada poniżej 30 a to już Sahara.Ile kosztuje nawiewnik z montażem. Pamietam że kiedyś wysłałem z ciekawości pytanie do firmy wstawiającej nawiewniki to za frezowanie okna i nawiewnik kilka stówek chcieli dokładnie nie pamiętam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...