Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dwa pokoje - szybki dylemat


GabaGaba

Recommended Posts

Witam.

Mam do zagospodarowania dwa pokoje - jeden jako sypialnia, drugi dziecięcy. Proszę pomóżcie w zaplanowaniu, jak będzie lepiej je podzielić. Proszę o rady zwłaszcza rodziców z większym stażem, czy warto przeznaczać b. "ustawny"/ pojemny pokój małym dzieciom.

Oto plan. Dodam, że pokój węższy jest bardziej słoneczny, jeśli to ma jakieś znaczenie.

 

Dylemat muszę szybko rozwiązać, bo w środę planowany zakup mebli.

Dzięki!

plan pokoje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki joliska za szybką odpowiedź! Chyba masz rację. Z drugiej strony pokój węższy/mniej ustawny (10m2) jest dużo bardziej słoneczny - co jest plusem w przypadku pokoju dziecka, minusem w przypadku sypialni.

 

Zrobiłam bardzo amatorskie przykłady dwóch układów pokojów - chętnie przyjmę uwagi i porady.

(w pokoju dziecięcym na razie musi zostać nieustawna rozkładana kanapa :( ).

 

pokoje propozycje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ten większy pokój to wydaje mi się, że fajniejsze ustawienie jest na tym projekcie po prawej stronie. Będzie więcej miejsca na zabawę dzieci (jeżeli zdecydujesz się zrobić tam pokój dziecięcy). W tym pierwszym projekcie łóżko na środku chyba trochę niefunkcjonalnie ustawiony jeżeli chodzi o przemieszczanie się dzieci po pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za porady. Zakup mebli przełożony na piątek, ale mnie w trakcie poszukiwań zaintrygował osobny problem - gdzie najlepiej umiejscowić pokój dzieci na planie mieszkanie?

Jako mama z niewielkim stażem i dzieckiem, które dopiero zaczęło być mobilne, myślałam, że

- lepiej bliżej salonu (dziecko pod okiem :) - a tu czytam kilka postów wyżej, ze lepiej z dala od pokoju dziennego

- że pokoik dla maluszka/ów nie musi być duży - dowiaduję się, że zdecydowanie ma być większy od sypialni rodziców!

- że musi być słoneczny - okazuje się, że niekoniecznie.

 

Co Wy na to? Czy jest jeszcze coś, czym powinnam się kierować wybierając pokój dla dziecka, a o czym jeszcze nie mam zielonego pojęcia? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z doświadczenia napiszę.

Dzieci o różnicy wielu powyżej 5 lat nie chcą być razem w pokoju,jedno się jeszcze uczy a drugie przyprowadza dziewczynę lub jedno odrabia lekcje a małe płacze.

Dzieci o różnej płci...............chyba nie ma co pisać,każdy wie.

Tak czy siak w przyszłości i tak oddacie sypialnię temu młodszemu,chyba że zmienicie mieszkanie na większe.

Pokoje tak naprawdę różnią się centymetrami,wybierzcie ten,gdzie na chwilę obecną macie miejsce na duże łóżko,szafę i łóżeczko.Z czasem i tak się robi remont czy przemeblowanie nie ma co planować tak do przodu.

 

Jeśli chodzi o wcześniejsze wypowiedzi to jak najbardziej pokoje dzieci powinny być największe a sypialnia wystarczająca bo tam tylko śpimy a dzieci potrzebują miejsca na zabawę,naukę czy znajomych.

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z doświadczenia napiszę, że robienie różowych pokoi dla dziewczynek, czy też innych dla chłopaczków, to jest marnotrawienie pieniędzy! Nie ma takiego czegoś jak łóżeczko - jest łóżko.

Za parę lat będziecie musieli to wszystko "przemeblowywać i przemalowywać", bo "dziewczynka" w wieku 10-11 lat staje się Panną i zaczyna zapraszać koleżanki do domu. I tutaj wystrój, jak dla 7-letniej dziewczynki, to już wstyd!

Z chłopakami to samo - żadne tam meble i kolory dziecinne!

Robimy tak, jakby te dzieci były już dorosłe i unikniemy dodatkowych kosztów, a przede wszystkim wstydu naszych latorośli, których charakter zmienia się z roku na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...