Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dozowanie piany mont. na głębokość 50cm ??


Recommended Posts

Potrzebuje osadzić rurę fi 200 w murze o grubości około 55cm. Szczelina pomiędzy murem a rurą to około 3-4 cm.

Dostęp do szczeliny tylko z jednej strony.

Jak można "dostarczyć" piankę montażową do tak głębokiej szczeliny ? Rurka dozująca ma raptem z 20 może 25cm,

Musi mi to wyjść za pierwszym razem. A nie za bardzo mam pomysł jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kawałek wężyka o średnicy rurki tak żeby ją przedłużyć.

Myślę że w sklepie motoryzacyjnym lub z akwarystyką coś dopasujesz.

 

Lepiej szukać czegoś sztywniejszego.wiotki wężyk może się uginać i pianka nie poleci tam gdzie trzeba.

Nie można też za bardzo się spieszyć i ładować piankę na raz bo zrobią się "gluty" pianka nie rozpręży się powstaną pustki.

Być może robotę trzeba podzielić na dwa razy trochę popsikać pianką. odczekać aż się rozpręży, w między czasie założyć na pistolet nowy kawałek rurki i ponownie aplikować a później już bez dodatkowego wężyka jak już będzie bliżej krawędzi sciany.

Generalnie lepiej byłoby aplikować piankę z kartusza przez pistolet niż tą z wbudowanym aplikatorem bo rozprężenie następuje na dyszy na końcu rurki (byłaby krótsza droga od rozprężenia do wylotu z dodatkowej rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, to ten wężyk przedłużka zaciśnij opaską na króćcu piankowej butli.

 

Uszczelniałem przerwę dylatacyjną między dachem, a murem szer. 25 cm. Żeby było wygodnie wymieniłem wężyk na dłuższy nie założywszy opaski. Efekt piana na zębach:)

 

Im dłuższy wężyk, tym większe opory, opaska zaciskowa koniecznie.

 

Pozdrawiam

Cezary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było wygodnie wymieniłem wężyk na dłuższy nie założywszy opaski. Efekt piana na zębach:)

 

 

:) :)

trzeba było pracować z powagą a nie z uśmiechem :)

 

Widzę, ze opcja z dłuższym wężykiem była już testowana. Trochę obawiałem się, że opory ruchu w długim wężyku nie pozwolą pianie wypływać.

Przetestujemy tę metodę :) tylko musi się zrobić trochę cieplej, bo mrozy idą. A to na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Operacja przeprowadzona.

A zrobiłem tak. Kupiłem pianę oraz sztywną rurkę z tworzywa o średnicy 10mm. I 100cm długości. Można takie kupić w casto i leroyu za kilka pln.

Rurka wchodziła na rurkę od piany z luzem około 1mm.

Odmierzyłem potrzebną długość, Na rurkę od pianki przy rękojeści 3 zwoje taśmy izolacyjnej. Rurka weszła na wcisk.

I pianowałem. Poszło szybko, w kilka minut wypryskałem 4 zbiorniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...