Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawiew pod piec gazowy a ciepło w domu


Recommended Posts

Witam.

Temat połączony z ogrzewaniem gazowym.

Zacznę od tego, że od 2 lat walczę z zimnem w mieszkaniu:(

Mieszkanie składa się z: sypialnia + łazienka + pokój z aneksem kuchennym

Posiadam piec gazowy z otwartą komorą spalania, dwufunkcyjny w łazience.

Mieszkam na parterze, pode mną piwnice(ocieplone stropy piwnic). Moja walka z ocieplaniem mieszkania zaczęła się od wymiany okien na cieplejsze (bez nawiewników). Zrobiło się cieplej przez jakość szyb w zamontowanych oknach, ale nadal to nie było to:) Skupiłem się na odpowiedniej wentylacji w domu - zamontowałem nawiewniki okienne w sypialni, pokoju i aneksie, dla lepszego przepływu powietrza. Kratki wentylacyjne grawitacyjne w aneksie(na kominie turbowent) i łazience drożne(wydmuchują powietrze z domu). Zmierzając do problemu: nadal odczuwam zimno w domu, pomimo bardzo gorących kaloryferów i już mi ręce opadają, bo kończą się pomysły na poprawę sytuacji.

Czy to możliwe, że piec gazowy wyciąga całe "nagrzane" powietrze z domu i nie ma ono czasu na rzeczywiste ogrzanie mieszkania?

Czy w łazience zainstalować kolejny nawiewnik w oknie?(okno znajduje się na wysokości pieca)

Czy może pod piecem doprowadzić w jakiś sposób nawietrznik świeżego powietrza z zewnątrz? Tylko obawiam się, że taki nawietrznik oziębi mi całkowicie łazienkę...jak nie całe mieszkanie. Widziałem, że są na rynku nawietrzniki z grzałką. Czy warto coś takiego instalować?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na rady.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy pobiera 10 m3 powietrza na każdy m3 zużytego gazu. Sprawdź jakie masz zużycie gazu.

Tym samym otrzymasz odpowiedź jak masz ocieplone mieszkanie.

Rozwiązaniem jest instalacja kotła turbo /jeśli jest jeszcze do kupienia/ lub kotła kondensacyjnego. Tutaj niestety inny komin.

Uszczelnienie mieszkania to proszenie się o kłopoty - czad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł gazowy pobiera 10 m3 powietrza na każdy m3 zużytego gazu. Sprawdź jakie masz zużycie gazu.

Tym samym otrzymasz odpowiedź jak masz ocieplone mieszkanie.

Rozwiązaniem jest instalacja kotła turbo /jeśli jest jeszcze do kupienia/ lub kotła kondensacyjnego. Tutaj niestety inny komin.

Uszczelnienie mieszkania to proszenie się o kłopoty - czad.

 

Zużycie miesięczne mam ok 150m3

Wybierając z 3 opcji:

- nawiewnik okienny w oknie

- nawiew pod piecem

- nawiew pod piecem z grzejnikiem

 

Którą opcję byś mi polecił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U sąsiada wyżej jest cieplej - ale z tego co się orientuję, on ma piec z zamkniętą komorą spalania, u sąsiada obok - podobnie jak u mnie

 

Pozostaje wychłodzenie przez pobierane powietrze na potrzeby kotła ok. 50 m3/dobę, prócz normalnej wentylacji i/lub marnie docieplona podłoga od piwnicy.

Sąsiada wyżej Ty dogrzewasz przez sufit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię nawiewnik w oknie w łazience...dam znać za jakiś czas co się pozmieniało. Nie zmienia to faktu, że jeśli komuś wpadnie jakiś super pomysł, proszę pisać:)

Piwnicę docieplałem sam, więc nie było lipy:)

Mam to samo, piec potrzebuje powietrza a napływa najprostszą drogą . U mnie rozwiązaniem jest jedynie wymiana pieca na taki z zamknięta komora spalania. A tak po włączeniu się pieca z wentylacji w całym mieszkaniu napływało zimne/lodowate powietrze. Doprowadzenie do pieca rury z powietrzem niemożliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam to samo, piec potrzebuje powietrza a napływa najprostszą drogą . U mnie rozwiązaniem jest jedynie wymiana pieca na taki z zamknięta komora spalania. A tak po włączeniu się pieca z wentylacji w całym mieszkaniu napływało zimne/lodowate powietrze. Doprowadzenie do pieca rury z powietrzem niemożliwe

 

Nabyłem drogą kupna czujnik czadu, żeby uniknąć podtrucia i wykonałem test:) Zakleiłem wycięcie w drzwiach łazienkowych, aby powietrze z domu nie leciało całymi m3. Okna w łazience nie rozszczelniałem. Piec przy włączaniu pobierał powietrze z kratki wentylacyjnej. więc uciekanie nagrzanego powietrza do pieca nie jest tu dużym problemem. W domu nadal brak komfortu cieplnego:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...