Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kanaliza zewnętrzna - rury lite a spienione


uciu

Recommended Posts

Cześć,

 

jak to w końcu jest z tymi rurami - czy pod płyte/w fundment muszą być lite?

Wszędzie wszyscy piszą o litych... pojeździłem po składach (Wavin, kaczmarek, magna...) i wszędzie tylko spienione.

Nigdzie na składach nie ma litych - nawet na zamówienie. Tylko w jednym mogę zamówić wavina litego, a w innych nawet nie ma takiej opcji.

W instalbudzie (przedstawiciel Magna) twierdza, że nikt litych nie stosuje i mają tylko spienione.

Różnica u mnie to 600zł lite wavin a spienione magna....

Z wavinem tez jest taki myk, że nic nie można zwrócić a i domówić tez nie można bo minimalną kwote zamówienia mają1000zł

 

Jest tu ktoś z branży? Może nie warto kombinować i brać litych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury powinny być przynajmniej klasy SN 4- czyli mają oznaczenie UD (pod i poza konstrukcjami budowli).

Jak w rurach nie będzie płynąć woda opadowa(czyli nie będzie ziarenek piachu) to nie ma sensu inwestować w rury lite.

JAKOŚĆ wykonania rurociągu zależy przede wszystkich od zachowania odpowiednich spadków, a przede wszystkim odpowiedniego zagęszczenia odpowiednim materiałem. Wszystko jest w instrukcjach producenta. Im większy SN, tym rura więcej wybacza niedbałości ,ale dobrze ułożona SN4 jest dużo lepsza od partarcko ułożonej SN8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Cześć,

 

jak to w końcu jest z tymi rurami - czy pod płyte/w fundment muszą być lite?

Wszędzie wszyscy piszą o litych... pojeździłem po składach (Wavin, kaczmarek, magna...) i wszędzie tylko spienione.

Nigdzie na składach nie ma litych - nawet na zamówienie. Tylko w jednym mogę zamówić wavina litego, a w innych nawet nie ma takiej opcji.

W instalbudzie (przedstawiciel Magna) twierdza, że nikt litych nie stosuje i mają tylko spienione.

Różnica u mnie to 600zł lite wavin a spienione magna....

Z wavinem tez jest taki myk, że nic nie można zwrócić a i domówić tez nie można bo minimalną kwote zamówienia mają1000zł

 

Jest tu ktoś z branży? Może nie warto kombinować i brać litych?

 

 

Witam

 

Panie Uciu, jakie Pan te rury zamontował w końcu do tej kanalizacji podposadzkowej ? Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...