Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Otwory wentylacyjne -wentylacja higrosterowana, meble w kuchni, sufit podwieszany


Recommended Posts

Mam nieumeblowaną kuchnię, w którym otwory na rurę okapową i klatka wentylacyjna umieszczona jest - moim zdaniem - zbyt blisko ściany, którą oznaczyłam jako X.Kucie ściany, na której są te otwory nie wchodzi w grę, zatem przenoszenie otworów odpada.

Na załączonej fotografii zaznaczyłam położenie otworów. Kółko błękitne to otwór na rurę do okap. Otwór jest oddalony od ściany oznaczonej X o ok. 5 cm a od sufitu 16 cm. Błękitny prostokąt to otwór wentylacyjny oddalony od ściany oznaczonej X o 31 cm a od sufitu 12 cm. Takie umiejscowienie otworów powoduje że wylot otworów mam wewnątrz górnych szafek.

Marzy mi się jednak kuchnia taka jak ta z podwieszonym sufitem, czyli słupek z piekarnikiem do sufitu.O ile jeszcze rurę okapową umieszczę w suficie podwieszanym to co mam zrobić z klatką higrosterowaną bxc,bxl? (mam którąś z nich). Planowana zabudowa kuchni w L ( krótsze ramię L przy oknie).

Będę wdzięczna za wszelkie rady.Najlepszą dla mnie opcja byłoby wyjście wentylacji jak mi radziła Elfir i ini Forumowicze, na boku obniżonego sufitu - słupek do wysokości obniżonego sufitu.Ale czy to nie będzie skutkowało pogorszeniem jakości wentylacji? A wentylacja w mieszkaniu to bardzo ważna kwestia jest, zdrowia nie będę wystawiała na próbę.

I jeszcze raz dziękuję Projektantce za projekt kuchni.Kuchnię z sufitem podwieszanym wygooglałam sobie. Ta kuchnia z sufitem podwieszanym to obraz tego, co ja bym chciała uzyskać u siebie.

kuchnia 1.JPG

kuchnia 2.JPG

otowry kuchenne.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...