Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie trzeci – więc (oby) najlepszy


Recommended Posts

Witam u nas :) Zbiornik ma 2000 litrów. Aktualnie mamy dwie rynny i podpięte będą obie, ale docelowo z części dachu nad oknem rogowym ma być osobna rynna i ona nie będzie podpięta, czyli w sumie będzie jakieś 85% dachu podpięte. Koszt zbiornika to 1660,00 zł brutto + transport, ale transport był za większą ilość towaru, więc nie podaję, bo to niemiarodajne. Tylko, że kupowaliśmy go w sierpniu 2018 roku więc ceny pewno są już nieaktualne.

Dziennik przeglądam od początku :), też trochę przestrzeliliśmy z finansowaniem i trzeba było się dosyć mocno wyżyłować, żeby skończyć do takiego momentu, żeby spokojnie zamieszkać.

Powiedz mi jeszcze, czy to jest zbiornik szczelny, czy może ma na jakieś otwory, żeby rozsączać wodę, ewentualnie jak jest to zbiornik szczelny, jaki macie pomysł na wykorzystanie wody ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie mam. Trafiłam na forum, gdy mój dom już dawno stał. Interesowały mnie wtedy kominki, bo był zaprojektowany bez sensu z ogrzewaniem kominkowym. Bardzo boleśnie przekonaliśmy się, że takiego domu nie da się łatwo ogrzać kominkiem. Szukałam rozwiązania, które pozwoliłoby ogrzewać dom zgodnie z projektem. Znalazłam, ale okazało się, że przekracza nasze możliwości finansowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik przeglądam od początku :)

 

Miło mi :)

 

Powiedz mi jeszcze, czy to jest zbiornik szczelny, czy może ma na jakieś otwory, żeby rozsączać wodę, ewentualnie jak jest to zbiornik szczelny, jaki macie pomysł na wykorzystanie wody ?

 

Zbiornik na deszczówkę jest szczelny. Wodę chcemy wykorzystywać do podlewania ogrodu. Nie wiem jeszcze jak to się sprawdzi, ile będziemy wykorzystywać. Nadmiar zawsze można odpompować.

 

Nie mam. Trafiłam na forum, gdy mój dom już dawno stał. Interesowały mnie wtedy kominki, bo był zaprojektowany bez sensu z ogrzewaniem kominkowym. Bardzo boleśnie przekonaliśmy się, że takiego domu nie da się łatwo ogrzać kominkiem. Szukałam rozwiązania, które pozwoliłoby ogrzewać dom zgodnie z projektem. Znalazłam, ale okazało się, że przekracza nasze możliwości finansowe.

 

Faktycznie, teraz sobie przypominam. Chyba już kiedyś o to pytałam, ale mi umknęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Doli, annatulipanna wszelki doping nam się przyda, także dziękuję :) Obie już mieszkacie i tak myślę, że za niedługo zostaniemy tu sami na placu boju z osób, które zaczynały mniej więcej razem z nami i będę chyba pisać sama dla siebie :)

Robaczywy, mamy styropian SWISSPOR lambda plus fasada, lambda 0,032, boki frezowane, grubość 20 cm. Coś takiego http://styronet.pl/styropian-grafitowy-swisspor-lambda-plus-fasada.html tylko z frezem. Generalnie myślę, że nie ma jakichś wielkich odchyłów od normy, ale nie powiem, żeby wszystkie płyty były idealne. Często przypasowujemy płytę najpierw na sucho, bo zdarza się, że np. od wewnętrznej strony frez się idealnie łączy z drugim, a od zewnętrznej jest niewielka szczelina lub że płyty nie mają idealnie kąta prostego. Ale nie widzę w tym wielkiej tragedii. Mamy przecież piankę, Zrobię zdjęcia z bliska i wrzucę.

A żeby nie było tak całkiem nudno na tej stronie, wrzucę sobie takie oto zdjęcie robocze kratki, którą sobie właśnie zamontowaliśmy w garażu:

 

402.jpg

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Widzę, że ktoś tu jednak zagląda, więc pora na krótką aktualizację.

Ulewne deszcze spowodowały u nas trzytygodniowy postój. Potem jeszcze trochę kolejnych problemów i w zasadzie temat ocieplenia nie posunął się za bardzo do przodu. Jutro może wrzucę parę zdjęć aktualnego stanu.

W czerwcu miał wejść trzykrotnie przekładany przez nas wykonawca łazienek i reszty płytek. Niestety tym razem to on przełożył nas na październik/listopad. Trochę kicha... Znaleźliśmy kogoś innego. Ma wejść w połowie lipca i zobaczymy co będzie. Płytki do toalety pod schodami są, płytki ścienne do kuchni wybrane i będę je w najbliższych dniach zamawiać. Zostały płytki do łazienki na górze. Ścienne też wybrane. Mam dylemat z podłogowymi.

 

Na ścianę CERSANIT WHITE SATIN 19,8 x 59,8 cm (białe) i OPOCZNO RUSTIC BRONZE 19,8 x 119,8 cm. Na podłogę i na obudowę stelaża ma być coś w szarościach, ale nie umiem się zdecydować. Po lewej CERRAD APENINO GRIS, po prawej TUBĄDZIN (DOMINO) REMOS GREY. Obie wydają mi się trochę za ciemne. Jest jeszcze APENINO BIANCO, jaśniejszy, ale nie mam zdjęcia. Jakieś sugestie?

 

403.jpg

 

404.jpg

 

405.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na froncie i w kilku innych miejscach, w których ma być kamień elewacyjny, daliśmy styropian 19cm:

 

411.jpg

 

Tak wyglądają frezy z bliska. Myślę, że dobrze wytracają ewentualne mostki:

 

412.jpg

 

 

Wnęki okienne wyklejamy 2 cm styropianem podłogowym, żeby zniwelować mostek:

 

413.jpg

 

A tu sobie hasa najmłodszy inwestor:

 

414.jpg

 

A teraz zostawiamy cały ten majdan i wyjeżdżamy na tygodniowy urlop :) W związku z narastającym zmęczeniem postanowiliśmy, że resztę powierzymy znajomej firmie. Jeśli się uda wejdzie w tym tygodniu, a jeśli nie to za jakieś 3 tygodnie, ale cieszę się, że będzie to już z głowy :)

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mrufeczko ;)

Zestawienie płytek, kolorystycznie, wygląda bardzo dobrze. Szare, nie wyglądają na zbyt ciemne. Co do samej płytki chyba nie pomogę. Ze zdjęć ciężko wybrać, ale chyba zdecydowałabym się na bardziej gładkie. Pytanie ile tej szarości będzie. Przy nie dużej powierzchni, może wzięłabym te bardziej wzorzyste. Ale też nie wiem, ile tam masz powierzchni w płytkach drewnopodobnych (które bardzo mi się podobają).

 

Ale za to jak pięknie już dom wygląda! Szczególnie od tyłu ;) Będzie romantyczna chatka :yes:

Izolacja wygląda bardzo solidnie. Dobra robota!

Udanego wypoczynku! Zasłużyliście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Annatulipanna, Doli. jesteście niezawodne :) Że Wam się jeszcze chce udzielać na forum po zamieszkaniu w nowych domach, to jestem mile zaskoczona. Jednak duża część forumowiczów zarzuca forum krótko po zamieszkaniu. Ja cały czas jestem na bieżąco z Waszymi wątkami, tylko jakoś czasu brak, żeby się odezwać. Doli. tylko u Ciebie ostatnio jakaś cisza :)

 

U nas po urlopie... Dlaczego to zawsze tak szybko mija?

 

415.jpg

 

A na budowie ocieplenie nareszcie zakończone :lol2: Pozostaje jeszcze zaciągnięcie klejem i siatką.

 

416.jpg

Kołkowaliśmy tylko w miejscach, gdzie będzie kamień elewacyjny.

 

417.jpg

Szczelina wentylacyjna między ociepleniem a membraną. Przy okazji pytanie do forumowiczów. Macie kalenicę otwartą czy zamkniętą? My na razie mamy zamkniętą - membrana jest szczelnie sklejona z odpowiednim zakładem. No ale ostatnio był u nas na budowie taki starszy pan, który przez całe życie pracował na budowach i stwierdził, że powinniśmy na kalenicy rozciąć membranę i zrobić szczelinę, tak aby między wełną a membraną było minimum 5 cm tak jak na rysunkach poniżej (rysunki pochodzą ze strony http://dachy.info.pl/technika/anatomia-kalenicy-cz-3)

 

http://dachy.info.pl/imgs_upload/photo/Dachy%202014/Dachy_12_2014/spych/4.jpg

 

 

http://dachy.info.pl/imgs_upload/photo/Dachy%202014/Dachy_12_2014/spych/7.jpg

 

Pan stwierdził, że jak sobie membrany nie rozetniemy, to nawet gdybyśmy mieli pół metra wełny to i tak przy upałach będziemy mieć na poddaszu 28-30 stopni. Jednocześnie uparcie twierdzi, że on ma zupełnie przeciętą membranę na kalenicy i w jego domu przy upałach na poddaszu jest 20-21 stopni. Co myślicie? Przecież membrana jest paroprzepuszczalna? Z jednej strony jego argumenty wydają się logiczne - dachówka się nagrzewa i robi się pod nią mega wysoka temperatura, a szczelina wentylacyjna powoduje, że ciepłe powietrze może przez przeszkód wyjść sobie górą. Z drugiej strony - boję się przeciekania. Ale pan twierdzi, że jeśli mamy taśmę kalenicową, to ona uchroni dach przed przeciekaniem.

 

418.jpg

Strona południowa wreszcie skończona, ale mimo wszystko kompletnie nie podoba mi się co ekipa, która kończyła za nas ocieplenie zrobiła z fragmentem ocieplenia nad oknem. Gdyby nam dali znać, że zabrakło im styropianu, to przecież byśmy tę jedną paczkę dokupili, a teraz musztarda po obiedzie...

 

419.jpg

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...