Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prawie trzeci – więc (oby) najlepszy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

symetrię w wielu przypadkach można olać. Ułatwia oczywiście tworzenie kompozycji i porządkuje przestrzeń, ale myślę, że można bez niej żyć w równie pięknych wnętrzach.

 

Nie ma co się spinać z tą symetrią. Wiadomo, jest fajna, ja tez mam na jej punkcie bzika, ale wczoraj montowaliśmy lampę do łazienki i wyszło że anemostat nie jest w osi łazienki (a miał być) - jakoś tego wcześniej nie zauważyłam. I co? Niespecjalnie się tym przejęłam ;)

 

Ja już też tak mam. Chyba im dalej w las budowy, tym bardziej człowiek jest zmęczony i po prostu chce już to mieć za sobą :)

 

A z fugą na takim małym kawałku to nie widzę dobrze. Poczekam na efekt waszych wyborów i będę zachwycona :D

 

Jeśli chodzi o fugę w kuchni, poczekam na meble i blaty. Bardzo jestem ciekawa jak to dopasujesz do siebie :)

 

Blaty mają być drewniane, a szafki jasno szare, jak na początkowych wizualizacjach. W tym temacie nic się nie zmieniło :) Oczywiście wizualizacja a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Choć w przypadku toalety wizualizacja oddaje idealnie rzeczywistość :) A co do fug w końcu wybrałam ciemniejsze - Mapei 112 - tytan.

 

Kuchnia jodełka.jpg

 

Jak czytam Wasze rozważania na temat fug, to sam nie wiem czy się cieszyć czy płakać jak to wyglądało u nas- Żona mnie po fugi wysłała i kupiłem w pół godziny :p W sumie nam się podobają, chociaż może o jeden odcien ciemniejsze w łazience i wiatrołapie mogły by być :)

 

No i ja Ci zazdroszczę! :D Mnie by się też przydał taki talent do szybkiego podejmowania decyzji. Budowa zajmowałaby mi przynajmniej o połowę mniej czasu :)

 

 

Co do rozważań w temacie rekuperacji - dziękuję wszystkim za opinie i przede wszystkim szybką reakcję. A co do decyzji - tak, przekonaliście mnie. Rury zostały rozłożone, tak jak w projekcie - po jednym anemostacie w każdym pomieszczeniu.

 

 

Śliczna podłoga w toalecie pod schodami!

Dziękuję :) Też mi się podoba :)

 

Czy lustro dotknie tego cypelka pod oknem?

 

Tak, ale jeszcze nie wiem czy będzie na wymiar w kształcie prostokąta dopasowanego do wnęki i aż do blatu, czy jednak okrągłe zaczynające się tam gdzie kończy się schodek.

 

Widok na okolicę super , jeżdżę tam co jakiś czas i zawsze muszę się na chwilke zatrzymać żeby zrobić zdjęcie.

zachody słońca będziecie mieli Super.!!! pozdrawiam.:yes:

 

A ja się zastanawiałam, gdzie jest ta Twoja budowa, w miejscowości pod którą wcześniej widniałeś :) ale to chyba jakaś droga na osiedlu? Bo Cię nie zlokalizowałam :)

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro zrobiłabym prostokątne dochodzące pod samo okno. Będzie ładniej niż z okrągłym, a poza tym uzasadni podcięcie. Jak dojrzejesz do decyzji na ten temat, daj znać. Przymierzę w Photoshopie oba rodzaje luster i zdecydujesz co ci bardziej odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro zrobiłabym prostokątne dochodzące pod samo okno. Będzie ładniej niż z okrągłym, a poza tym uzasadni podcięcie. Jak dojrzejesz do decyzji na ten temat, daj znać. Przymierzę w Photoshopie oba rodzaje luster i zdecydujesz co ci bardziej odpowiada.

 

Dziękuję pestko, to bardzo miłe z Twojej strony. Chętnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni weekendu zarwane, ale posadzka w kotłowni gotowa. Można dokończyć kotłownię. Wyglądało to tak:

 

Podłoga po oczyszczeniu i odkurzeniu:

464.NEF.jpg

 

Jakiś tam a'la sikaflex po obwodzie:

465i466.NEF.jpg

 

Pierwsza warstwa podkładowa, bezbarwna:

467.NEF.jpg

Uwydatniła wszelkie plamy, których zmyć się już nie dało.

 

Anhydryt wypił większą część podkładu, więc położyliśmy dla wyrównania drugą:

468.NEF.jpg

 

Na gotowo (jedna warstwa koloru):

469.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj w agata meble i na wystawce kuchennej były Twoje płytki tak samo położone :) Fuga była dobrana do szarości frontów i bardzo ładnie to wyglądało :)

 

Ta posadzka żywiczna jest już sucha czy to na morko? Jak na mokro to wrzucisz zdjęcie suchej i takie "z parteru" pod kątem żeby zobaczyć strukturę powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta posadzka żywiczna jest już sucha czy to na morko? Jak na mokro to wrzucisz zdjęcie suchej i takie "z parteru" pod kątem żeby zobaczyć strukturę powierzchni?

 

Zdjęcie jest zrobione "na mokro", ale praktycznie po wyschnięciu to niewiele się różni. Jak to żywica (czy naturalna czy epoksydowa) - błyszczy się. Co do struktury, no nie jest idealna, bo też jakoś nam na tym bardzo nie zależało. Przede wszystkim dlatego, że siedzieliśmy na budowie do 22:00 w niedzielę, żeby posadzka była na poniedziałek. Na powierzchni pojawiły nam się zatem nieodpowietrzone kropeczki. Myślę, że jeżeli chcecie robić podobnym systemem to wałek iglasty do żywic załatwi sprawę. Odpowietrzy wszystkie bąbelki i będzie lustro. Jak dla mnie, jak na kotłownie, to i tak posadzka jest ekstra. Może jak budowa się skończy położymy sobie na spokojnie drugą warstwę wałkiem iglastym, ale jak na razie cieszę się, że cokolwiek my czy pracownicy wyleją, to już nie idzie w anhydryt. Jak będę na budowie zrobię zdjęcie na sucho i z parteru :)

 

P.S.: Najmłodszy inwestor jak zobaczył wczoraj posadzkę zaczął biegać pierwszy raz "po domu" na bosaka i nie dało się go z tej kotłowni wyciągnąć :) Na koniec zakomunikował nam, że on będzie miał pokój w kotłowni i nie będzie mieszkał w swoim pokoju na górze :)

Edytowane przez mrufka_bum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla drewnofilów - czy taką deskę warstwową jak w linku poniżej można jakoś na własną rękę, ładnie przyciemnić?

 

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-warstwowa-dab-olej-szczotkowany-bielony-barlinek,p441232,l189.html

 

W Internecie wygląda świetnie. Na wystawce w sklepie też, ale jak nam pani w LM wyciągnęła kilka z opakowania to są całkiem białe. Ja generalnie nie przepadam za drewnem bielonym. Szukam bardziej czegoś w takiej tonacji:

 

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/deski-podlogowe/deska-warstwowa-dab-rustic,p132639,l189.html

 

No ale mam okazję kupić tę jednolamelową z Vfugą czterostronną po ekstra cenie i tak się zastanawiam, czy to można czymś zapuścić. I w ogóle w specyfikacji jest informacja, że deska jest olejowana a w opisie, że zabezpieczona 5 warstwami lakieru. To się czasem nie wyklucza? Pytałam w sklepie, ale wiecie, że oni to tam wiedzą tyle co mają napisane na tej samej stronie, którą i ja mogę przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możesz napisać jakiej marki żywicy używałeś czy "a'la sikaflex" to jest uszczelniacz ?

 

Dzięki

 

Stosowaliśmy:

1. EuroHarz Flex Fuge PU - elastyczny, poliuretanowy materiał uszczelniający.

2. Sikafloor 156 - żywica epoksydowa do gruntowania.

3. Sikafloor 264 N - żywica epoksydowa - warstwa wierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla drewnofilów - czy taką deskę warstwową jak w linku poniżej można jakoś na własną rękę, ładnie przyciemnić?

 

... mam okazję kupić tę jednolamelową z Vfugą czterostronną po ekstra cenie i tak się zastanawiam, czy to można czymś zapuścić. I w ogóle w specyfikacji jest informacja, że deska jest olejowana a w opisie, że zabezpieczona 5 warstwami lakieru. To się czasem nie wyklucza? Pytałam w sklepie, ale wiecie, że oni to tam wiedzą tyle co mają napisane na tej samej stronie, którą i ja mogę przeczytać.

 

Lakier wyklucza olej w tym sensie, że po to po to żeby olejować, lub zmienić kolor, trzeba lakier i warstwę podkładową pod nim (nie wiem jakiej grubości) zcyklinować. Wg mnie w przypadku desek warstwowych to diablo ryzykowne.

Deski olejowanej nie da się lakierować już w ogóle. Olej wnika głęboko. Natomiast można użyć do położenia kolejnej warstwy oleju barwionego. Są różne np. Osmo (https://osmo.com.pl/kategoria-produktu/do-wewnatrz/podlogi/). Trzeba by sprawdzić jak mocno zmieni kolor już istniejący. Myślę, że możesz zapytać w Osmo, choć nie wydaje mi się, żeby oni takie DYI preferowali. Raczej są nastawieni na drewno surowe, albo wcześniej olejowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier wyklucza olej w tym sensie, że po to po to żeby olejować, lub zmienić kolor, trzeba lakier i warstwę podkładową pod nim (nie wiem jakiej grubości) zcyklinować. Wg mnie w przypadku desek warstwowych to diablo ryzykowne.

Deski olejowanej nie da się lakierować już w ogóle. Olej wnika głęboko. Natomiast można użyć do położenia kolejnej warstwy oleju barwionego. Są różne np. Osmo (https://osmo.com.pl/kategoria-produktu/do-wewnatrz/podlogi/). Trzeba by sprawdzić jak mocno zmieni kolor już istniejący. Myślę, że możesz zapytać w Osmo, choć nie wydaje mi się, żeby oni takie DYI preferowali. Raczej są nastawieni na drewno surowe, albo wcześniej olejowane.

 

Dokładnie, poza tym to drewno jest już czymś „bielone” i nie koniecznie przyjmie równomiernie nowy kolor. Nie szła bym tą drogą, raczej wypożyczyłabym/kupiła jedno opakowanie i sprawdziła jak wyglada w pomieszczeniu gdzie ma leżeć - może będzie całkiem ok ? Myślę że warto chociaż „przymierzyć” skoro cena jest super :yes:

Poza tym dobry olej/wosk plus ilość pracy potrzebna na wybarwienie całości na inny kolor „zeżre” całą oszczędność ...

Edytowane przez Lookatorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwienie drewna najczęściej przeprowadzamy na surowym drewnie. Są tzw lakiero-bejce ale to kiepski pomysł na wybarwienie.

 

Podłogi warstwowe można szlifować, ale w tym przypadku to słabe ekonomicznie.

Jeżeli potrzebujesz podłogi warstwowej to można kupić surowe i pobawić się w wybarwienie.

Pytanie o jakiej powierzchni rozmawiamy. Mała ok ale duża to wyższa szkoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwienie drewna najczęściej przeprowadzamy na surowym drewnie. Są tzw lakiero-bejce ale to kiepski pomysł na wybarwienie.

 

Podłogi warstwowe można szlifować, ale w tym przypadku to słabe ekonomicznie.

Jeżeli potrzebujesz podłogi warstwowej to można kupić surowe i pobawić się w wybarwienie.

Pytanie o jakiej powierzchni rozmawiamy. Mała ok ale duża to wyższa szkoła.

 

Pomysł upadł po konsultacjach z Barlinkiem i dziewczynami na forum. Nie jestem fanką bielonych podłóg i jednak ekstra cena za tę jednolamelową deskę mnie nie przekonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nieco cierpliwości i znajdziesz deski, które chwycą cię za serce :yes:

 

Oj, za serce to mnie już niejedna chwyciła :yes: Niestety żadna z tych desek nie zmieściła się do mojego portfela :no: Poluję na jakieś promocje, ale jeżeli nie uda mi się żadnej upolować, to pewno skończy się na panelach. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tym temacie, bo naprawdę jesteśmy już spłukani :( Zobaczymy. Ja się już na nie nastawiam na nic szczególnego ani na termin przeprowadzki. Kiedyś skończymy :) Ostatnio wybrałam się do salonu podłóg i obejrzałam wszystko co mieli :) Szukałam czegoś co będzie strukturą (macając każdy panel który mi się spodobał równocześnie z deską warstwową) i kolorem najbardziej zbliżone do tych desek warstwowych, które chwyciły mnie za serce, a na które raczej w tym życiu nas stać nie będzie ;) Oglądałam też panele, które położyli u siebie Doli i jak_to_możliwe. I mam dwa typy:

 

klaudia_10ac4d029.png&x=600&w=1&t=3&l=1

 

https://1000podlog.pl/szukaj/9002_Panele_pod%C5%82ogowe_METAMORPHOSE_D%C4%85b_Z%C5%82ocisty_835824_AC4_8mm_PODK%C5%81AD_+_DOSTAWA_GRATIS_OD_2000Z%C5%81

 

Pierwsze są kolorem i strukturą dużo bardziej podobne do dębowej deski, ale są też droższye i takie:

 

mateusz_046923ff3.jpg&x=600&w=1&t=3&l=1

 

https://1000podlog.pl/szukaj/5000_Panele_pod%C5%82ogowe_Vintage_Classic_Kasztan_Tawny_5537_AC4_10mm_

 

Na żywo, jak się je położy na podłodze, są jaśniejsze niż tu na zdjęciu. Mniej oddają strukturę i kolor dębowej deski, ale też są ładne i tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że prowizorki zawsze zostają z nami najdłużej (nasz blaty z OSB nadal spoko :cool: ), ale panele zawsze można po kilku latach zerwać i położyć to co się chce. Pierwsze ładne, lepiej oddają deskę. Jakoś mnie nie przekonują te wszystkie dekoracje "wintydż", ale też co kto lubi i co się komu podoba :) Te drugie też mają klimat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...