Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Renowacja podjazdu z kostki granitowej.


Recommended Posts

Kupiłem dom gdzie podjazd oraz ścieżka wykonana jest z granitowej kostki ułożonej w łuk. Przez kilka lat nie była konserwowana więc wygląda fatalnie. Mech wszechobecny wszędzie (strona północna) a miejscami rozrósł się tak że w ogóle nie widać kostki. Z fug wyłazi trawsko sporej długości przypomina to szczecinę. Częściowo przykryta była warstwą butwiejących liści i po uprzątnięciu widać że powierzchnia jest ciemna i brudna. W ogóle nie przypomina jasnej kostki granitowej. Jedyny atut to że jest równa bez wybrzuszeń położona w kształt łuku. Kiedyś musiała ładnie wyglądać. Jak się do tego zabrać aby nabrała jasnego koloru i wyglądała jak należy. Mam myjkę ciśnieniową ze specjalną szczotką ale jeszcze jej nie użyłem. Czy ona da radę usunąć trawsko mech i przywrócić białą barwę bo podjazd naprawdę wygląda źle. Będę wdzięczny za wszelkie rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dom gdzie podjazd oraz ścieżka wykonana jest z granitowej kostki ułożonej w łuk. Przez kilka lat nie była konserwowana więc wygląda fatalnie. Mech wszechobecny wszędzie (strona północna) a miejscami rozrósł się tak że w ogóle nie widać kostki. Z fug wyłazi trawsko sporej długości przypomina to szczecinę. Częściowo przykryta była warstwą butwiejących liści i po uprzątnięciu widać że powierzchnia jest ciemna i brudna. W ogóle nie przypomina jasnej kostki granitowej. Jedyny atut to że jest równa bez wybrzuszeń położona w kształt łuku. Kiedyś musiała ładnie wyglądać. Jak się do tego zabrać aby nabrała jasnego koloru i wyglądała jak należy. Mam myjkę ciśnieniową ze specjalną szczotką ale jeszcze jej nie użyłem. Czy ona da radę usunąć trawsko mech i przywrócić białą barwę bo podjazd naprawdę wygląda źle. Będę wdzięczny za wszelkie rady

 

Zalezy jaka masz myjke, jak zwykla marketowe to wypozycz porzadna myjke z rotacyjna lancą do betonu, wymyjesz tym do bialego. Koszt wypozyczenia to jakies 100zl za dobe, a w jeden dzien to zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kamień naciągną syfu z liści to samą myjką nie umyjesz, możesz spróbować odkwasić octem albo kwasem fosforowym rozmieszanym z wodą w stosunku 1:10 .

Fugi oczyścić z mchu to raczej tylko mechanicznie ewentualnie myjką tylko lance trzymaj pod małym kątem tak żeby woda wyrwała mech a nie całą fugę .

Edytowane przez k***a*z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie rady. Mam taki zestaw http://allegro.pl/lavor-myjka-cisnieniowa-galaxy-150-alu-new-stm-150-i5143440117.html

Rozumiem że najpierw usunąć mech i inny brud następnie zlać mieszanina kwasu 1:10 (mam sporo Ortofosforowy czy on może być?)

Zostawić na kilka godzin i ponownie spłukać pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to sie tylko narobisz a nic nie zrobisz, o porzadnej ,,cywilnej,, myjce to myslalem cos takiego http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-karcher-k7-premium-3000w-i6754912655.html

Ta Twoja to bardziej do oplukania roweru :/ lepiej wypozycz na jeden dzien porzadna myjke. Ja uzywam tej k7, i jestem przekonany ze da rade bez zadnych kwasow. Musi byc odpowiednia moc i koniecznie dysza obrotowa, ta k7 z bliskiej odleglosci potrafie ,,wydrapac,, dziure w betonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...