Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Flat 7CP, Hoxter ECKA 50/35/45 czy Kratki MBZ lub MBM?


marek151986

Recommended Posts

Do naszego domku (140 metrów, w tym garaż i pom. gosp., jednopiętrowy) chcemy zamontować kominek. W salonie zaproponowano nam jeden z trzech modeli: Flat 7CP, Hoxter ECKA 50/35/45 lub Kratki MBZ lub MBM.

 

Drodzy forumowicze, co polecacie? Jesteśmy w temacie zieloni. To będzie nasz pierwszy kominek. Chcielibyśmy go używać często. Będzie w centralnym miejscu domu. Czy one mają wystarczającą moc, żeby ogrzać nam dom bez potrzeby włączania podłogówki? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości, wybierz Hoxtera. Gdy ważniejsza jest cena, bierz najtańszy z wymienionych. Jak myślisz o ogrzewaniu, zapomnij o wszystkich i pogadaj z prawdziwym fachmanem, a nie tylko handlarzem wkładami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na jakości, wybierz Hoxtera. Gdy ważniejsza jest cena, bierz najtańszy z wymienionych. Jak myślisz o ogrzewaniu, zapomnij o wszystkich i pogadaj z prawdziwym fachmanem, a nie tylko handlarzem wkładami...

 

Hmmm... zakładam, że spotkałem się z fachowcem. Robi kominki od A do Z od 20 lat.

 

Po zaproponowaniu takich wkładów uważasz, że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zakładam, że spotkałem się z fachowcem. Robi kominki od A do Z od 20 lat.

 

Po zaproponowaniu takich wkładów uważasz, że się mylę?

Ja z przerwami zajmuję się kominkami całe życie, licząc od skończenia ogólniaka...A mam już ponad 60 na liczniku. Prowadzę szkołę kominkową, mam swoje laboratorium, używam w zduństwie i kominkarstwie różnych technologii, ale czy mam wiedzę od A do Z? Wątpię...to bardzo duży zakres...

 

Jeśli Twój fachowiec zaproponował Ci kominek do ogrzewania, oznaczać to może, że jest np bardzo dobrym rzemieślnikiem, ale merytorycznie utknął jakieś 10 lat temu. Od takiego mniej więcej czasu w Polsce dostępna jest wiedza na temat wydajnego ogrzewania domów kominkami i ich pochodnymi. Sam wkład to co najmniej 50% energii marnotrawionej w kominie, który przy okazji jest nadmiernie eksploatowany...To tak w skrócie, bo temat przepastny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przerwami zajmuję się kominkami całe życie, licząc od skończenia ogólniaka...A mam już ponad 60 na liczniku. Prowadzę szkołę kominkową, mam swoje laboratorium, używam w zduństwie i kominkarstwie różnych technologii, ale czy mam wiedzę od A do Z? Wątpię...to bardzo duży zakres...

 

Dlatego zaglądamy na to forum i pytamy. Cenimy sobie to, że są tu tacy specjaliści jak Ty :) Szacun!

 

Jeśli Twój fachowiec zaproponował Ci kominek do ogrzewania, oznaczać to może, że jest np bardzo dobrym rzemieślnikiem, ale merytorycznie utknął jakieś 10 lat temu. Od takiego mniej więcej czasu w Polsce dostępna jest wiedza na temat wydajnego ogrzewania domów kominkami i ich pochodnymi. Sam wkład to co najmniej 50% energii marnotrawionej w kominie, który przy okazji jest nadmiernie eksploatowany...To tak w skrócie, bo temat przepastny....

 

To nie do końca tak. My po prostu chcemy kominek. Względy wizualne chcemy połączyć z ogrzewaniem (oczywiście na ile się da) i w okresach przejściowych grzać się bardziej kominkiem. Tylko mamy wątpliwość czy zaproponowane wkłady nam wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Marku ...takie pytanie ... jeżeli uważasz że spotkaliście fachowca bududjącego od 20 lat kominki od A do Z i zaproponował jakieś konkretne palenisko (-a), to po co pytasz "w internecie" co masz u siebie mieć zamontowane ... ???

:rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Marku ...takie pytanie ... jeżeli uważasz że spotkaliście fachowca bududjącego od 20 lat kominki od A do Z i zaproponował jakieś konkretne palenisko (-a), to po co pytasz "w internecie" co masz u siebie mieć zamontowane ... ???

:rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

z prostego powodu - nie znam się na tym.

 

To chyba nie jest dziwne, że zamierzając wydać sporo kasy chciałbym mieć pewność, że dokonałem najlepszego wyboru z możliwych.

 

Nie zakładam, że firma, z którą rozmawiam jest wyrocznią (co oczywiście nie oznacza, że im nie ufam). Ale skoro jest możliwość popytać innych specjalistów, ktorych na tym forum jest sporo, to czemu nie?

 

Poza tym zaproponowano mi kilka modeli/marek, więc chyba nic w tym dziwnego, że interesuje mnie zdanie innych ludzi, którzy się na tym znają, bądź sami mają dany model i użytkując go znają jego wady i zalety:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...