Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna antywłamaniowe - czy warto?


Recommended Posts

Gromadzimy: http://dombezpieczny.com/kategorie_produkt_bezpieczny/drzwi-i-okna/

Potwierdzimy ten Adpol i damy znać.

 

Oj, chyba nie potwierdzicie, bo tam nawet nie ma z kim rozmawiać - próbowałem czegoś się dowiedzieć, a tam odebrał jakiś facet z informacją, że oni tylko na eksport sprzedają i... po prostu odłożył słuchawkę.. :-) Mają świadectwo badań na okna w klasie RC4 z ramą dębową. I chociaż twierdzą, że mają te okna z szybą P8B, którą stosuje się w klasie RC6, to badań na to żadnych nie mają. Trochę lipa, ale przyznam, że RC4 też robi wrażenie - w oknach tworzywowych nie do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja mam pytanie o sensowność fixów z szybą P4. Na parterze będę miał większość okien nieotwieranych, pomyślałem że zaoszczędzone na okuciach kontaktronach i klamkach pieniądze przeznaczę na szybę P2 lub P4.

 

Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

 

Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o sensowność fixów z szybą P4. Na parterze będę miał większość okien nieotwieranych, pomyślałem że zaoszczędzone na okuciach kontaktronach i klamkach pieniądze przeznaczę na szybę P2 lub P4.

 

Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

 

Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?

 

To ja znów powtórzę: system zabezpieczeń jest tak skuteczny, jak skuteczny jest jego najsłabszy element. Jeśli drzwi tarasowe są najsłabszym ogniwem, nawet P8 w fixach nie pomoże. Ale jeśli Hs-y będa wyposażone np. we wspomniane klamki z wkładką, to złodziejowi pewnie łatwiej będzie wybić szybę. Zawsze też można zastosowac czujniki zbicia szyby, na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tym razem to ja szukam porady: czy ktoś z Was miał do czynienia z folią ochronną naklejaną na szyby?

Po naklejeniu szyba po pierwsze staje się lekko nieprzezierna, a po drugie - nie do wyeliminowania są skazy, niewielkie bąbelki itd. Czy jest sposób na to, żeby w zasadzie nie było jej widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dotarło do mnie, że nadal będzie jedno otwierane okno - drzwi tarasowe, do których nie można dokupić nawet klamki z kluczykiem. Postrzegam to tak że złodziej i tak wejdzie przez drzwi tarasowe, nawet nie będzie próbował wybić fixa. Czyli całość inwestycji w P4 jest nieopłacalna.

 

Co o tym myślicie? Jak zabezpieczyć drzwi HS?

 

Wystarczy zwykły rygiel zamówiony u ślusarza. Duży wybór ma w ofercie firma ABUS - można znaleźć w marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Tym razem to ja szukam porady: czy ktoś z Was miał do czynienia z folią ochronną naklejaną na szyby?

Po naklejeniu szyba po pierwsze staje się lekko nieprzezierna, a po drugie - nie do wyeliminowania są skazy, niewielkie bąbelki itd. Czy jest sposób na to, żeby w zasadzie nie było jej widać?

 

Folia powinna być bez skaz - jak to folia, zawsze może się zarysować - ale fabrycznie powinna być bez skaz. Co do "bąbelków" to kwestia techniki naklejania. Ja naklejałem stosując wodę, a dodatkowo zmiękczałem ją Ludwikiem - żadnych śladów powietrza, ale oczywiście trzeba dobrze to wycisnąć zaczynając "ściąganie" od środkowej części płaszczyzny. A co do przezierności, to chyba każda folia spowoduje jej lekki spadek - szyba wydaje się być bardziej matowa - ale to naprawdę jest niemal niezauważalne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia powinna być bez skaz - jak to folia, zawsze może się zarysować - ale fabrycznie powinna być bez skaz. Co do "bąbelków" to kwestia techniki naklejania. Ja naklejałem stosując wodę, a dodatkowo zmiękczałem ją Ludwikiem - żadnych śladów powietrza, ale oczywiście trzeba dobrze to wycisnąć zaczynając "ściąganie" od środkowej części płaszczyzny. A co do przezierności, to chyba każda folia spowoduje jej lekki spadek - szyba wydaje się być bardziej matowa - ale to naprawdę jest niemal niezauważalne..

 

No tak - to rzeczywiście może być kwestia techniki, czyli wprawy :p Ale na priva dostała informację od jednego z Forumowiczów (szkoda, że się nie ujawniasz :)), że bąbelki same powinny zniknąć po jakimś czasie. Prawdopodobnie są tam resztki wody, a nie powietrze i w końcu powinno odparować. I wiecie co? Tak się chyba dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
więcej dzieje się w drzwiach, ale to temat na inny wątek. W oknach mamy zamontowaną roletę prawdziwie przeciwwłamaniową, o której lada chwila będę pisać w dzienniku budowy. Postępy można śledzić tutaj: http://forum.muratordom.pl/blog.php?242397

 

Roleta już jest i sprawdza się bardzo dobrze. Teraz przechodzimy do fazy majsterkowania. Relacja tuż, tuż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...