Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie macie koszty ogrzewania za rok?


rustin

Recommended Posts

Jak to jest że ja siedzę w domu na gaciach i podkoszulku a kobieta pod kocem a na parterze 23*C. gdzie jest granica??

 

23 st jak się siedzi i nic nie robi to jest ok ale ja np sprzątać nie omeg w takiej temperaturze bo sie pocę. No cóż jest na to rozwiązanie tzreba się wynieśc do Chorwacji tak jest ciepło a konkretnie do Dalmacji i też mam taki cichy plan aby miec tam mieszkanko lub domek na zimowe pogody bo w sierpniu tam nie wytrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

i pewnie jeszcze boi się poprosić Ciebie abyś nagrzał więcej bo awantura w chałupie gotowa ...

 

No jasne biedna i uciśniona, moja była sama płaci za grzanie swojego dupska i nagle jej się ciepło zrobiło jak sama musi za swoje ciepło płacić w bloku z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, jak będziesz miał w chacie 18 stopni ciepła to zapłacisz jeszcze mniej :-D

Jak ci dupa przymarznie i żonka się w końcu zbuntuje to jej dogrzejesz kominkiem :-D

 

Koszty przecież zależą też od temperatury w domu jaką chce się osiągnąć.

 

Najważniejsze żeby nie wypowiadać się w tematach, o których nie ma się bladego pojęcia.

 

Jak podniosę temperaturę to drożej zapłacę za kWh?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zapowiadał się ciekawie, ale jak zwykle robi się tutaj śmietnik.

Mnie, podobnie jak autora tematu, też interesuje na ile wyliczenia z cieplowlasciwe.pl są dobre do szacowania zużycia energii przez budynek.

 

Do tej pory w miarę rzetelnie podeszli do sprawy

Przemek Kardyś

zapotrzebowanie wyliczone: 54kWh/m2*rok faktyczne: 34kWh/m2*rok

 

i fotohobby

zapotrzebowanie gazu wyliczone ~900m3, faktyczne: ~450m3

 

W obu przypadkach wychodzi, że kalkulator zawyża zużycie o jakieś 50%. Ciekawe, może chodzi o zyski bytowe. A może po prostu kalkulator zawyża obliczenia.

Fajnie byłoby, jakby jeszcze ktoś, kto już mieszka co najmniej rok, napisał o swoim zużyciu energii/opału w stosunku do tego kalkulatora.

 

PS. Temat o wyższości jednego ogrzewania nad drugim jest w innych wątkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wczoraj jeden przedmówców napisał, że ten kalkulator jest wadliwy i jego wyniki mają w granicach 50% błędu czyli są do dupy. A Ty z uporem maniaka zmuszasz, aby ktoś odnosił się do tego gniota napisz na priv co mam ci super wpisać to wpiszę i będziesz zadowolony.

 

obojetne za jakie źródło ciepła nie płacisz według wskaźników zużycia za m2/rok tylko za ilość zużytego ośnika ciepła i to jest istotne a nie takie pierdoły.

 

Oszacowanie natomiast mocy grzewczej urządzeń i zapotrzebowania możesz zrobić na OZC i tam nie ma kosmicznych odchyleń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze zużyłem ok 5000 kwh na cele ogrzewcze dom ma 130m2 czyli zapotrzebowanie faktyczne wyliczone z faktur za 2016 rok wynosi u mnie 38kwh/m2/rok

 

W tym roku zima była bardziej surowa wyjdzie pewnie 6000kWh czyli 46kwh/m2/rok

 

No i co mam się żalić czy chwalić bo nie rozumiem co mi to daje.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszlo bez CWU

139kWh/m2*rok

19 584kWh = 71GJ całkowite roczne zużycie energii na ogrzewanie

 

Hm... w sumie sie nie zgadza... ale zawsze moge pozmieniac parametry aby pasowalo do kWh i rachunkow :)

 

sporo co to za dom ? wychodzi 2,5 raza tyle co u mnie :jawdrop: ale w sumie Kosztowo ok ? te 3000 to samo ogrzewanie czy całkowite zużycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwintesencja sztuki budowlanej z lat 80' :)

Srednia z 6 lat na CO & CWU to ca 7500kWh/rok

 

Aha,... i dane z tamtej strony raczej sie nie zgadzaja... ale nie robilem tego baaardzo dokladnie

 

ja tez nie okna cięzko wpisać na przykład poza tym nie m a ogrzewania elektrycznego bez kotła takiego jak mam ja mi zapotzrebowanie wyliczyło 9kw a mam tej chwili 7,5 z cuw bez 6 kw czym grzejesz bo jakoś nie pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisałem sobie dane. obciążenie cieplne policzył całkiem trafne, w zasadzie zgadza się z OZC - wyszło 3,4 kW. realne zmierzone obciążenie cieplne u mnie to około 2 kW. natomiast zużycie energii to wg strony 54 kWh/m2, w rzeczywistości w zeszłym roku miałem 23 kWh/m2, w tym będzie około 24 kWh/m2. problem polega pewnie na tym, że ten kalkulator nie uwzględnia ustawienia względem stron świata i zysków od okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...