Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pogoń za marzeniami - ruszamy!


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 904
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ufff...

Wreszcie wybrałem model alarmu do mojego domu (na razie do zabezpieczenia garażu).

Dwa dni i rozpykałem wszystkie funkcje - jestem bardzo zadowolony.

W przyszłym tygodniu montuje go w blaszakach.

 

Wybór padł na polskiego producenta SATEL.

Centrala to SATEL PERFECTA 32 WRL (czyli 32 wyjścia oraz możliwość współpracy bezprzewodowej np piloty).

Dla mniej wymagających polecam PERFECTA 16 (16 wyjść bez wbudowanego nadajnika radiowego).

 

Starter PLAYa kupiony za 5 zł, doładowałem za 25 zł - wykupiłem pakiet neta 6GB i myślę, że starczy na długo. Jest to jedyny operator gdzie nie trzeba co miesiąc zasilać konta.

 

Mam kupione wszystkie kable do programowania, więc jakby ktoś chciał, abym mu skonfigurował do pierwszego podłączenia to piszcie.

Resztę konfiguracji zrobicie zdalnie bez kabla.

 

5504997100_1543488044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny zestaw. Niestety po kilku miesiącach pracy zaczęły się czeste fałszywe alarmy. Zazwcyzaj po nocach lub nad ranem. Najgorzej jak do zgłoszen z czujek ruchu zaczeły dochodzic alarmy pożarowe. A wszystk oz godnie ze sztuką zrobione. Przewody porzadne alarmowe a nie zwykła skretka. Wszystko prowadzone w peszlach z dala od elektryki. Na razie mam skonfigurowane na esemesy ale strasznie mi zżera kasę przez te alarmy. Jak mam jedno zgłoszenie z czujki ruchu to ignoruję to jeśli nie pojawia sie ponowne naruszenie lub naruszenie z innej czujki.

 

Też mam kabel. Możesz mi wysłać na maila zrzut ekranu z tej strony konfiguracyjnej gdzie sie ustawia komunikację przez neta? Będziesz używał aplikacji na smartfona? Byłbym wdzięczny bo tego nie rozkminiłem i tak mi trochę czasu brakuje a bym wyłaczył powiadomienia sms i przeszedł na aplikację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz czujki pewnie oryginalne SATEL?

Ponoć na nich dzieją się różne cuda - ja mam Boscha.

 

Zadzwoń wszystko Ci powiem. Ogólnie ja mam kartę PLAYa SMSy mam za darmo, telefony za darmo tylko internet pożera, ale naprawdę mało.

 

Tak mam sterowanie:

- pilotem bezprzewodowych

- SMS

- komunikatami głosowymi

- aplikacją mobilną przez telefon

- manipulatorem

 

Pomyśl o monitoringu - dostajesz alarm, wbijasz na kamerę i widzisz co się dzieje.

Ja mam jeszcze dorzucony mikrofon, jak będziesz miał alarm dzwonisz na centralę i słyszysz jak mówią "HENIEK kur** bierz wyrywaj szybciej te kable miedziane" :D

 

 

 

Zobaczymy jak sprawdzi się w garażu. Tam przeciągi są, zimno - obawiam się fałszywych alarmów. Najwyżej założę czujki DUALNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj, ze kupiłeś kabel do programowania, chyba, ze mowisz o przejściowe za 10 zl z allegro. Tyle mnie on kosztował, mam dwa: 5mb i 1,5mb a potrzebujesz go raz... potem konfigurujesz perfecta soft przez np serwer satel i masz całą dalszą konfigurację zdalnie.

 

Perfecta control jest dziadoska. Nie mozna na niej polegać ale da się włączyć/wyłączyć zdalnie alarm, sterować wyjsciami i podglądać wejscia. Mi bardzo sie podobała gdy z telefonem w ręku i laptopem biegałem po pokojach, rozpoznawałem i nazywałem po imieniu czujniki.

 

PS. To żeś se operatora wybrał :/ wszelkie problemy ludzi z alarmami związane z siecią właśnie dotyczą tego kretyńskiego operatora (wiem bo mam). O problemach z play wyczytałem z elektrody.

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dedykowany kabel: https://www.montersi.pl/usb-rs-kabel-do-laczenia-urzadzen-satel-z-komputerem

Nie lubię robić dziadostwa, dlatego korzystam z oryginalnego przewodu :)

Tak wiem, używałem go może 2 minuty, aby zaprogramować kartę GSM i później łączyć się zdalnie przez serwer SATEL'a :)

No cóż, jestem instalatorem anten, może zajmę się też prostymi alarmami to mi się zwróci.

 

Tak wiem, z PLAY są problemy bo korzysta z sieci roamingowych, jak na razie śmiga super ;)

Jako jedyny miał internet ważny długo (wszyscy mają 30 dni).

Kumpel co zamontował już XX tych centrali mówił, że nie ma żadnych problemów. Wyłączyć PIN, pocztę głosową i śmiga!

Skonfigurowałem, aby wysyłał mi SMS'a jak saldo karty spadnie poniżej 8 zł. W razie czego mogę doładować.

 

 

Miałem kupować INTEGRĘ, ale i tak nie wykorzystałbym jej możliwości nawet w 10%.

Na Perfekcie zrobię wszystko co chcę (timery z podlewaniem ogródka, załączanie światła, otwieranie bramy itp). Czujki zalania i automatyczne zakręcenie zaworu wody w razie awarii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Nadal czekam, aż zima odpuści:

8927336900_1549990555.jpg

 

 

Sąsiad obok (deweloper) planuje ogrodzenie.

Z racji tego, ze dobrze z nim żyję mam sobie sam wybrać co tam chcę dać od wspólnej strony i koszty podzielimy.

Planowałem wstępnie słupki i siatkę, bo te ogrodzenia panelowe to trochę lipa gną się itp...

Jakie macie doświadczenia? Chciałbym coś około 150 cm wysokiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panelowe gna się, ale tylko wtedy gdy ktoś na nie wchodzi :)

Albo jak huragan rzuci na nie trampolinę dzieciaków jak i mnie ;)

Za to prezentują się nieporównywalnie lepiej od siatki.

U mnie są panele 130+20 podmurówki z prefabrykatów. Panele najtańsze w ocynku z LM, a galanteria betonowa z olx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Tak to wygląda na tą chwilkę:

 

1680161700_1556691248.jpg

7323340100_1556691247.jpg

6549602800_1556691248.jpg

8552447700_1556691249.jpg

 

 

 

 

 

Patrzcie jak to wszystko się rozwija. Deweloperzy jadą z koksem. 2 bliźniaki powstały wręcz w miesiąc czasu (10-15 osób tam buduje).

Tam to budowa idzie, szybki narożnik, sznurek i pustak jeden po drugim bez żadnego pierdzielenia się :)

Proste projekty, prawie w ogóle podciągów, lanych nadproży i innych cudów :)

 

Zdjęcia z początków:

attachment.php?attachmentid=387188&d=1492797611

attachment.php?attachmentid=387189&d=1492797612

attachment.php?attachmentid=387817&d=1493531100

attachment.php?attachmentid=387816&d=1493531096

 

3350158200_1556691499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Deszcze deszcze i raz jeszcze deszcze...

 

W piątek z samego rana pojawiło się światełko w tunelu, od razu rzuciłem zaplanowane prace i ruszyłem na budowę.Działałem do późnych godzin wieczornych i efekty było widać gołym okiem.

2082017900_1558262735.jpg

2820647600_1558262738.jpg

3127367100_1558262733.jpg

8093497700_1558262733.jpg

 

 

 

Wczoraj przyszedł czas na pierwszą warstwę w garażu, tak tak zeszło trochę, bo pomiary, pozimowanie, układanie cudowanie... Ale wymurowałem na dwóch bocznych ścianach. Pogoda dopisała udało się dokleić jeszcze 1 warstwę. W garażu dojdzie jeszcze 10 cm wyżej (muszę bloczki przeciąć na pół)

4578072200_1558262735.jpg

7977760800_1558262734.jpg

1950457200_1558262735.jpg

7907562900_1558262737.jpg

 

 

 

Czekam na okno pogodowe i ściągam teścia. On będzie walczył ze zbrojeniem ja dokończę murowanie (max jeden dzień potrzebuję jeszcze) :)

 

 

P.S - sorry za logo w zdjęciach, ale dopiero teraz zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Będąc u jednego z klientów (deweloper) zobaczyłem, że mają oryginalną piłę do cięcia bloczków :)

Zagadałem czy jest możliwość docięcia paru sztuk pustaków, ponieważ na ścianę kolankową wychodziło dokładnie 2.5 warstwy.

Oczywiście nie miał nic przeciwko temu... Powiem Wam maszyna pierwsza klasa - szło jak w masło.

 

Została mi tylko ściana szczytowa do skończenia. Czekam na pogodę i ściągam teścia Andrzeja do szalunków i jedziemy z koksem.

Mój ojciec też ma tam trochę wolnego wygospodarować.

Byłem w tartaku potwierdzić mój termin, który miałem na listopad zeszłego roku heh :)

Przypominałem się kilka razy, wczoraj zawiozłem ostateczne wymiary i drewno ma być za tydzień.

Dobrze, że tego pilnowałem, bo normalne terminy teraz są około 1-2 miesięcy oczekiwania.

 

7856759800_1559105632.jpg

1377350100_1559105630.jpg

7285551300_1559105628.jpg

9526371600_1559105632.jpg

7184574100_1559105632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...