Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzanie PC PW w II taryfie


tede80

Recommended Posts

Ja zużywam w domu ok 70% całej energii w taniej taryfie. Więc gdyby różnice w przesyle były tak duże, to warto było by pozostać w G12W.

 

Też liczyłem stawki w Tauronie i wygląda to z grubsza tak jak podał Tomasz197710. Mi tylko wyszła różnica, że w taniej to będzie ok 94gr.

Faktycznie "opłaca się" zostać w g12w ale pod warunkiem, że odpuścimy sobie specjalnie grzanie w nocy. Różnica w sprawności nie zrekompensuje różnicy w cenie. Jak nie ma możliwości ustawienia dwóch krzywych dla taniej i drogiej taryfy tak żeby PC pracowała całą dobę, ale z różną wydajnością to już lepiej obniżyć temeraturę zasilania grzać nonstop.

W mojej PC jest takie wejście "hucznie nazwane smart grid ready" i właśnie je testuje. Pozwala trochę zoptymalizować zużycie w poszczególnych taryfach podnosząc lub obniżając krzywą w zależności od ceny energii i produkcji PV. Wychłodzenie instalacji i dogrzewanie jej pełną mocą w tzw " taniej taryfie" nie ma ekonomicznego sensu.

Edytowane przez MMPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 440
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też liczyłem stawki w Tauronie i wygląda to z grubsza tak jak podał Tomasz197710. Mi tylko wyszła różnica, że w taniej to będzie ok 94gr.

Faktycznie "opłaca się" zostać w g12w ale pod warunkiem, że odpuścimy sobie specjalnie grzanie w nocy. Różnica w sprawności nie zrekompensuje różnicy w cenie. Jak nie ma możliwości ustawienia dwóch krzywych dla taniej i drogiej taryfy tak żeby PC pracowała całą dobę, ale z różną wydajnością to już lepiej obniżyć temeraturę zasilania grzać nonstop.

W mojej PC jest takie wejście "hucznie nazwane smart grid ready" i właśnie je testuje. Pozwala trochę zoptymalizować zużycie w poszczególnych taryfach podnosząc lub obniżając krzywą w zależności od ceny energii i produkcji PV. Wychłodzenie instalacji i dogrzewanie jej pełną mocą w tzw " taniej taryfie" nie ma ekonomicznego sensu.

 

TA ha ha a później na innym wątku będzie opisywane i przechwałki jeden przed drugim ile to (kWh ) poszło /mies.

Kuźwa co za druciarstwo -

W domu ma być ciepło i olewam to kiedy i co--- Ma byc stala temperatura 24/24h

No ale jak się zwróci TAKIEMU uwagę w wątku Pompa Ciepła- zużycie energii że to za malo mu poszło tych kWh/mies

To zaraz wie co napisać ---dociepl sobie dom

A ja na to ---A ty grzej i nie kłam innych.

POWODZENIA . ha ha

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale nie da się tego tak łatwo i jednoznacznie stwierdzić: opłaca się, albo nie opłaca. Jednego dnia może być +5 w dzień i -5 nocą, a następnego dnia może być dobowe wahanie temperatury rzędu 1 lub 2 stopni.

 

Nawet jakbyś miał stałą temperaturę zewnętrzną w dzień i w nocy, co jest rzadkością. To sam fakt, że PC pracuje z pełną mocą na dużo wyższej temperaturze zasilania przez 10h/dobę zamiast 24h z częściowym obciążeniem na niżej temperaturze zasilania, powoduje kompletny bezsens używania tylko "taniej" taryfy.

Pomijam już fakt, że ma to również wpływ na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbyś miał stałą temperaturę zewnętrzną w dzień i w nocy, co jest rzadkością. To sam fakt, że PC pracuje z pełną mocą na dużo wyższej temperaturze zasilania przez 10h/dobę zamiast 24h z częściowym obciążeniem na niżej temperaturze zasilania, powoduje kompletny bezsens używania tylko "taniej" taryfy.

Zgoda ale tylko po przekroczeniu 2MWh bo wtedy roznica w cenie prądu robi sie minimalna. Do kwietnia lub polowy maja bo wtedy przekrocze magiczne 2000 zamierzam pompę puszczać tylko w tanich godzinach. No chyba że bedzie piekne słonce i pojdzie prąd z paneli.

Edytowane przez cactus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TA ha ha a później na innym wątku będzie opisywane i przechwałki jeden przed drugim ile to (kWh ) poszło /mies.

Kuźwa co za druciarstwo -

W domu ma być ciepło i olewam to kiedy i co--- Ma byc stala temperatura 24/24h

No ale jak się zwróci TAKIEMU uwagę w wątku Pompa Ciepła- zużycie energii że to za malo mu poszło tych kWh/mies

To zaraz wie co napisać ---dociepl sobie dom

A ja na to ---A ty grzej i nie kłam innych.

POWODZENIA . ha ha

 

Napier...sobie na dach paneli PV za grube tysiące PLN i kozakujesz.

Zrozum, że są ludzie którzy mają dobrze i szczelnie zaizolowane domy na ocieplonej PF i dla nich grzanie w taniej taryfie było i jest najbardziej komfortowe i ekonomiczne. U mnie nie ma wachań większych niż jeden stopień przy grzaniu tylko w 2T- a to i tak tylko w największe mrozy z temp.zewnętrzna ponizej -15deg. Można żyć bez szmelcu na dachu, zapewniam cię.

 

Jeśli ktoś już poznał odczyty i ma rachunek przed oczami, może sobie to łatwo wyliczyć, znając średnie procentowe zużycie w 1T i 2T. Wachania temperatur dzień/noc przy ostatnich zimach są raczej niewielkie i można je śmiało pominąć.

Pozostaje kwestia tego kto zakładał wcześniej przy budowie domu grzanie tylko w 2T, jak bardzo ma przewymiarowaną PC- bo z kolosami jak TCap 9kW który ma sprężarkę od 12kW może być rzeczywiście przy obecnych cenach nieekonomicznie.

Więkazość ludzi od grzania tylko w 2T ma osobny licznik dla PC więc można sobie wszystko sprawdzić :)

 

A cwaniakom od niedawno założonych PV radzę zluzować gumki w majtkach, bo jak w zamian za ostatnie ograniczenia chinoli w tej technologii wejdą w życie, to znając politykę UE i jej następstwa czyli riposta- skończą się na tym, że wszystkie chińskie gwarancje na ten szmelc stracą swą moc a temat końcowego recyklingu spadnie na końcowego usera.

A i bez tego u Niemców firmy płacą już horendalne kwoty za recykling tego szmelcu ściąganego z dachów swych budynków :)

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale tylko po przekroczeniu 2MWh bo wtedy roznica w cenie prądu robi sie minimalna......
Co rozumiesz pod pojęciem minimalna?. Dla mnie 50% więcej w drogiej w porównaniu z nocną lub patrząc odwrotnie 30% mniej w porównaniu z dzienną to dużo. Tym bardziej iż w tygodniu mamy 96 godzin taniej i 72 godziny drogiej. Rocznie zużywam około 7MWh z czego 3 to CO i CWU reszta to dom. I pomimo że od dwóch lat pompa idzie samopas to zużycie w drogiej za całość nie przekroczyło nigdy 35-40% Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem minimalna?. Dla mnie 50% więcej w drogiej w porównaniu z nocną lub patrząc odwrotnie 30% mniej w porównaniu z dzienną to dużo. Tym bardziej iż w tygodniu mamy 96 godzin taniej i 72 godziny drogiej. Rocznie zużywam około 7MWh z czego 3 to CO i CWU reszta to dom. I pomimo że od dwóch lat pompa idzie samopas to zużycie w drogiej za całość nie przekroczyło nigdy 35-40%

 

Właśnie o to chodzi. Opłaca się mieć taryfę g12w, ale nie opłaca się wymuszać grzania tylko w taniej. W g11 masz około 1,2zł cały czas. W g12W masz w weekendy i w nocy 94gr a w dzień 1,30zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi. Opłaca się mieć taryfę g12w, ale nie opłaca się wymuszać grzania tylko w taniej. W g11 masz około 1,2zł cały czas. W g12W masz w weekendy i w nocy 94gr a w dzień 1,30zł.

 

No to jak się nie opłaca? Co ty bredzisz?

 

Jeśli cena po przekroczeniu 2k kWh to np. 0,85gr plus przesył dla 1T 0,23 a dla T2 to 0,05gr i robisz np. 65% w T2 a tylko 35% w T1 a różnice temp.dzień/noc dla takich ciepłych zim są pomijalne to jak ci się nie opłaca- jak ci się opłaca? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napier...sobie na dach paneli PV za grube tysiące PLN i kozakujesz.

Zrozum, że są ludzie którzy mają dobrze i szczelnie zaizolowane domy na ocieplonej PF i dla nich grzanie w taniej taryfie było i jest najbardziej komfortowe i ekonomiczne. U mnie nie ma wachań większych niż jeden stopień przy grzaniu tylko w 2T- a to i tak tylko w największe mrozy z temp.zewnętrzna ponizej -15deg. Można żyć bez szmelcu na dachu, zapewniam cię.

 

Jeśli ktoś już poznał odczyty i ma rachunek przed oczami, może sobie to łatwo wyliczyć, znając średnie procentowe zużycie w 1T i 2T. Wachania temperatur dzień/noc przy ostatnich zimach są raczej niewielkie i można je śmiało pominąć.

Pozostaje kwestia tego kto zakładał wcześniej przy budowie domu grzanie tylko w 2T, jak bardzo ma przewymiarowaną PC- bo z kolosami jak TCap 9kW który ma sprężarkę od 12kW może być rzeczywiście przy obecnych cenach nieekonomicznie.

Więkazość ludzi od grzania tylko w 2T ma osobny licznik dla PC więc można sobie wszystko sprawdzić :)

 

A cwaniakom od niedawno założonych PV radzę zluzować gumki w majtkach, bo jak w zamian za ostatnie ograniczenia chinoli w tej technologii wejdą w życie, to znając politykę UE i jej następstwa czyli riposta- skończą się na tym, że wszystkie chińskie gwarancje na ten szmelc stracą swą moc a temat końcowego recyklingu spadnie na końcowego usera.

A i bez tego u Niemców firmy płacą już horendalne kwoty za recykling tego szmelcu ściąganego z dachów swych budynków :)

Sam zluzuj gumę w gaciach bo chyba cię ciśnie z zazdrości

Skoro cię nie stać na panele to się weź do pracy a nie wymyślaj wyimaginowanych w twojej głowie nowych przepisów i z dupy wziętych przypuszczeń

 

Ublizasz innym nazywajac ludzi"cwaniakami" którzy zainwestowali w fotowoltaike wypisałeś sam sobie świadectwo o swojej niepełnosprawności intelektualnej

 

Ileż to już skomlenia słyszałem od podobnych do ciebie

Instalacja miała się nigdy nie zwrócić a jak teraz okazuje że zwrot zajmie góra 3 lata a nie 10 jak to twierdzili podobni do ciebie specjaliści to teraz nowe przepisy wymyślacie :bash:

 

Ty nazywasz mnie cwaniakiem a ja ciebie durniem :)

Edytowane przez Tomasz197710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zluzuj gumę w gaciach bo chyba cię ciśnie z zazdrości

Skoro cię nie stać na panele to się weź do pracy a nie wymyślaj wyimaginowanych w twojej głowie nowych przepisów i z dupy wziętych przypuszczeń

Nazywajac ludzi"cwaniakami" którzy zainwestowali w Fotowoltaike wypisałeś sam sobie świadectwo o niepełnosprawności intelektualnej

Ty nazywasz mnie cwaniakiem a ja ciebie durniem :)

 

Trzeba nie mieć rozumu, aby produkować energię na własnym dachu dla państwa które kroi cię ile się tylko da- od cen energii aż po podatki.

Miałem "zainwestować" w PV kwotę, która wystarczałaby mi na energię na najbliższe 10 lat? Kto cię uczył matematyki?

Przez ten czas, ceny energii najczęściej były na stałym poziomie, spadały a po raz pierwszy zdarzyło się że wzrosły. Ale tylko takich jak ty, można przestraszyć hasłami, że będzie tylko drożej. Tak miało być w tym roku z ceną węgla, drewna, gazu czy nawozów a ceny na giełdach idą w dół. Jeśli będzie recesja to ceny energii także polecą. Ten rok jest wyjątkowy przez wojnę na Ukrainie, oczywiście to pretekst dla spekulantów i spółek skarbu państwa by grabić obywateli.

 

Ja wiem, że dla takich jak ty panel PV na dachu to "złoty interes", ale dla tych co umieją liczyć wychodzi zwykle , ze na potrzeby małego gospodarstwa domowego jest kompletnie nieekonomiczny. Lepiej postawić na termomodernizację lub od samego początku wybudować dom niskoenergetyczny.

Najlepiej zamontować grzejniki a potem PC i PV i kolektory LOL! :)

Nobel za głupotę ;)

Edytowane przez MartyyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt tu niczego nie wymyśla

 

Chiński zakaz uderzy w europejską fotowoltaikę. "Polska i Unia nie są na to gotowe"

 

https://www.money.pl/podatki/chinski-zakaz-uderzy-w-europejska-fotowoltaike-polska-i-unia-nie-sa-na-to-gotowe-6864377844771712a.html

 

Poczytaj też, ile kosztuje recykling zużytych paneli na terenie UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się nie opłaca? Co ty bredzisz?

 

Jeśli cena po przekroczeniu 2k kWh to np. 0,85gr plus przesył dla 1T 0,23 a dla T2 to 0,05gr i robisz np. 65% w T2 a tylko 35% w T1 a różnice temp.dzień/noc dla takich ciepłych zim są pomijalne to jak ci się nie opłaca- jak ci się opłaca? :)

 

Rób jak chcesz, ale jak nie rozumiesz jaki wpływ mają parametry pracy pompy ciepła na sprawność to nie zarzucaj komuś bredzenia.

A ciepła zima nie ma nic do różnicy temperatur dzień/noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nie mieć rozumu, ...........
Być może miałeś jakiegoś matematyka co Gię uczył "matematyki kreatywnej" W/g mojej matematyki wyszedł mi zwrot po 6 latach a biorąc pod uwagę obecne ceny to na koniec przyszłego roku 2024 czyli po niecałych 4 latach będę na czysto.I aby nie było sam palcem nie dotknąłem wszystko robiła firma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale tylko po przekroczeniu 2MWh bo wtedy roznica w cenie prądu robi sie minimalna. Do kwietnia lub polowy maja bo wtedy przekrocze magiczne 2000 zamierzam pompę puszczać tylko w tanich godzinach. No chyba że bedzie piekne słonce i pojdzie prąd z paneli.

 

Tylko że--- jak jest piękne słońce to dom mniej potrzebuje energii

To chore patrzeć gdzie taniej

W domu ma być ciepło-

Kogo wy oszukujecie ? tylko samych siebie.

Ech druciarstwo nienawidzę tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napier...sobie na dach paneli PV za grube tysiące PLN i kozakujesz.

Zrozum, że są ludzie którzy mają dobrze i szczelnie zaizolowane domy na ocieplonej PF i dla nich grzanie w taniej taryfie było i jest najbardziej komfortowe i ekonomiczne. U mnie nie ma wachań większych niż jeden stopień przy grzaniu tylko w 2T- a to i tak tylko w największe mrozy z temp.zewnętrzna ponizej -15deg. Można żyć bez szmelcu na dachu, zapewniam cię.

 

Jeśli ktoś już poznał odczyty i ma rachunek przed oczami, może sobie to łatwo wyliczyć, znając średnie procentowe zużycie w 1T i 2T. Wachania temperatur dzień/noc przy ostatnich zimach są raczej niewielkie i można je śmiało pominąć.

Pozostaje kwestia tego kto zakładał wcześniej przy budowie domu grzanie tylko w 2T, jak bardzo ma przewymiarowaną PC- bo z kolosami jak TCap 9kW który ma sprężarkę od 12kW może być rzeczywiście przy obecnych cenach nieekonomicznie.

Więkazość ludzi od grzania tylko w 2T ma osobny licznik dla PC więc można sobie wszystko sprawdzić :)

 

A cwaniakom od niedawno założonych PV radzę zluzować gumki w majtkach, bo jak w zamian za ostatnie ograniczenia chinoli w tej technologii wejdą w życie, to znając politykę UE i jej następstwa czyli riposta- skończą się na tym, że wszystkie chińskie gwarancje na ten szmelc stracą swą moc a temat końcowego recyklingu spadnie na końcowego usera.

A i bez tego u Niemców firmy płacą już horendalne kwoty za recykling tego szmelcu ściąganego z dachów swych budynków :)

 

Kuźwa szkoda że może jeszcze ciebie się pytał będę- Jaśnie Pana co mam robić i jak to mam robić

DZIADOWINĘ kolego reprezentujesz i tyle .Myślisz że tylko TY masz ocieplony dom ?

Nie stać cię i tyle - odstawiasz dziadowinę bo czytając że jest taniej to o czym to świadczy ?

Ha ha grzanie w nocy jest komfortowe ?:) No tak ekonomiczne to tak ha ha:)

 

Cyt A cwaniakom od niedawno założonych PV --- mi minęło 7 lat

Tak myśl a zawsze będziesz Bidok Ta moja chińska 4,48 kosztowała 6k to tak byś wiedział

Czy ty w ogóle wiesz coś o PV??/ myślę że cię nie stać i dlatego szukasz wytłumaczenia.

czytając ciebie to tak z innej beczki powiem--- nie kupuję sobie auta za 200k tylko za 3k bo potem to i tak się popsuje a i serwis drogi

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się nie opłaca? Co ty bredzisz?

 

Jeśli cena po przekroczeniu 2k kWh to np. 0,85gr plus przesył dla 1T 0,23 a dla T2 to 0,05gr i robisz np. 65% w T2 a tylko 35% w T1 a różnice temp.dzień/noc dla takich ciepłych zim są pomijalne to jak ci się nie opłaca- jak ci się opłaca? :)

 

Druciarstwo-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nie mieć rozumu, aby produkować energię na własnym dachu dla państwa które kroi cię ile się tylko da- od cen energii aż po podatki.

Miałem "zainwestować" w PV kwotę, która wystarczałaby mi na energię na najbliższe 10 lat? Kto cię uczył matematyki?

Przez ten czas, ceny energii najczęściej były na stałym poziomie, spadały a po raz pierwszy zdarzyło się że wzrosły. Ale tylko takich jak ty, można przestraszyć hasłami, że będzie tylko drożej. Tak miało być w tym roku z ceną węgla, drewna, gazu czy nawozów a ceny na giełdach idą w dół. Jeśli będzie recesja to ceny energii także polecą. Ten rok jest wyjątkowy przez wojnę na Ukrainie, oczywiście to pretekst dla spekulantów i spółek skarbu państwa by grabić obywateli.

 

Ja wiem, że dla takich jak ty panel PV na dachu to "złoty interes", ale dla tych co umieją liczyć wychodzi zwykle , ze na potrzeby małego gospodarstwa domowego jest kompletnie nieekonomiczny. Lepiej postawić na termomodernizację lub od samego początku wybudować dom niskoenergetyczny.

Najlepiej zamontować grzejniki a potem PC i PV i kolektory LOL! :)

Nobel za głupotę ;)

 

No już ja określenia na twą Mądrość nie znam

Całe gosp. domowe ---ma tylko opłaty stałe ok 300zeta/rok

Jak bym te pieniądze trzymał w skarpecie to dopiero by był BYZNES

Ty martić się nie musisz -Dlaczego ?????????? bo nie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...