Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nietypowy montaż "geberita" ściana lekka - GK


KotSylwester

Recommended Posts

Witam,

 

Prośba do Was o poradę.

 

W końcu wziąłem się za zrobienie łazienki. Montuję stelaż podtynkowy firmy Grohe zwany popularnie geberitem.

 

Ściana za stelażem jest z profili a z drugiej strony płyta gips karton. Za ścianą są schody - nikt jej nie dotyka nawet, jest dość marnej konstrukcji. Oczywiście teraz mogę ją wzmocnić. Ale do rzeczy!

 

Będę teraz stawiał ścianę. Szerokość 2,2 wysokość 2,9metra. Stelaż postawiłem na podłodze i przekręciłem. Teraz muszę zrobić prostą ścianę, bez żadnych wnęk :) Zastanawiam się jak to zrobić najsolidniej., żeby dobrze zamontować stelać. Czy dać profil taki jak do futryn w poziomie od ściany do ściany? A może w pionie po obu stronach od podłogi do sufitu? A może kupić belkę stalową i samontować od ściany do ściany?Sam nie wiem. Nie chcę żeby ta konstrukcja była chybotliwa, bo będzie glazura położona.

 

Może dać na konstrukcję płytę osb a dopiero potem GK? Albo dwie warstwy GK? Sam nie wiem.

 

http://www.fotoallegro.pl/zdjecia/z18/186391/middle/1.jpg http://www.fotoallegro.pl/views/186391/1.jpg

zdjęcia allegro

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz sciane.

Ma być szeroka na 220cm.

Góra dól i boki dajesz profil U. Środkiem C,

Ten C jako że płytki przyjdą to trzeba dać co 40cm, czyli 0 - 40 - 80 - 120 - 160 - 200 - 220 albo tak, żeby łączenie płyt OSB wychodziło na profilu - nie pamietam rozmiarów OSB ale chyba 200 na 60 tylko ze zakladka 20cm to troche malo ... od biedy bedzie. W miejscu uchytów stelaza do OSB od wewnatrz sciany bym jeszcze cos drewnianego przykrecil, grubsza osb, deske, kantówke. Masz sciane w OSB do polowy przykryta i krecisz sobie ten stelaż, bedziesz przynajmniej widział czy w deske czy osb ladnie sruba mocujaca weszla, potem do sufitu OSB i na to k - g. po bokach i gora dol daje sie pianke dylatacyjna taka co sie ja przykleja wczesniej na profile U, jak bedziesz osb krecil to zebys mial dobre sruby, i lap blizej zgiecia profila zeby podczas krecenia profila nie wginało do srodka bo sciana bedzie licho stac jak sruba wejdzie do polowy, wygnie profil zamiast go dociagnac do osb. Ja bym tak zrobil, a ty rob jak uwazasz albo jeszcze ktos madrzejszy cos napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...