Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam się pierwszy.

 

pisać, nie pisać...
Jasne że pisać a co ważniejsze fotki cykać i to dużo:D

 

W tym wszystkim jednak najgorsza do przebycia była papirologia - o warunki zabudowy walczyliśmy prawie 3 lata!!!

 

Skąd to znam, no to teraz już tylko z górki zostaje łamanie sobie kręgosłupa na budowie:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać!

 

Masz gmaila? Bo jak tak to masz też GooglePhotos, z których to możesz podlinkować co tylko będziesz chciał. Wszystkie zdjęcia w moim dzienniku są właśnie z GooglePhotos (kiedyś Picasa). Przynajmniej odpada kwestia niewyświetlania zdjęć, bo "exceeded bandwidth" i inne temu podobne bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Mietku

 

Wg mnie tylko pręty gwintowane fi6. Cena za metr 1,1PLN (ja za tyle kupuję), do tego duże podkładki i nakrętki. Wiertło 6,5 lub 7mm (ja czasami używam takiego długiego, że przebijam wszystko z jednej strony). W płaszczyźnie poziomej daj co 80cm, a w pionie 2 lub 3 (zależy jak wysoka ściana fundamentowa). Szpilki najlepiej dawać jeszcze przez dodatkowe deski (odpady) poprzeczne względem desek głównych. Dlatego szpilki muszą być odpowiednio dłuższe (dla ściany 25cm dodatkowo [(4x3,2cm)+(2x2cm)]=16,8cm, czyli razem 42cm).

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie używałem fi8, bo tak chciała ekipa. Podkładki dawaj jak największe, mi się udało znaleźć chyba 30mm. A jak nie znajdziesz to kup największe możliwe i jeszcze na np M12 i daj jedną na drugą.

 

Podczas zalewania słupa u mnie właśnie mała podkładka (bo kupowałem na dwa razy) ładnie przebiła się przez deskę 30mm i efekt był taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U mnie też był podobny spadek (może troszkę mniejszy). Udało mi się wypożyczyć niwelator laserowy (niwelator, łata i detektor) za 40 zł na dobę i powiem szczerze, że naprawdę się przydał. Jak koparkowy ma płaską łychę (bez zębów) można bardzo dokładnie wypoziomować dno wykopu (gdzieś +/- 3cm) bez większej obawy, że rozluźni grunt (nie trzeba machać potem łopatą).

Łata z zamontowanym odbiornikiem laserowym jest fajna o tyle, że jak sobie "wyzerujesz" ustawienie odbiornika na łacie (ustalisz głębokość od punktu odniesienia), to bardzo łatwo odczytać ile jeszcze trzeba wykopać.

Można bardzo szybko zrobić pomiar i najważniejsze ... nie potrzeba nikogo do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Panowie spokojnie... wszysto sie zgadza posprawdzalem odleglosci i poziomy.

Dzisiaj rano dojechaly druty, oparkowy potwierdzony na poniedzialek.

 

Ja mam taki paptent na schlauchwage jednoosobowa: baniak 20l z woda w korku montujesz koncowke do weza i zapinasz na to schlauchwage potem baniak ustawiasz na malarskiej drabince a do drugiego konca kawalek listwy i smigasz jak z niwelatorem plus taki ze nie ma problemu z widocznoscia lasera a przede wszystkim calosc masz za 50pln :) dokladnosc taka sama. Ja w ten sposob wyznaczylem sobie przed geodeta poziom 0 do milimetra potwierdzone niwelatorem z kupe kasy hehe

 

pozdro

Mógłbyś pokazać jak to dokładnie wygląda, jakieś zdjęcie i sposób pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Jak planujesz zagospodarować ten "schowek" pod schodami?

Ja przygotowując się do zalania PF miałem zakopaną rurę fi160 na dolot do kominka i nawet jak były upały ponad 30* to butelka z napojem wchowana do tej rury trzyamała odczuwalnie niższą temperaturę. Ratowała mnie, bo to taki okres kiedy wszędzie dookoła tylko piasek, styro, pręty zbrojeniowe i upał baz kawałka cienia :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...