Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam chciałby zapytać o tytułowy problem w nowo wybudowanym domu pomieszczenie o wymiarach 4,60m na 5,70m. strop monolityczny 15cm, zbrojenie siatka górna i dolna wszystko według projektu ugięcie stropu po roku wynosi 5.25cm, pęknięcia wokół płyty o szerokości do 2mm w najgorszym miejscu oraz odczuwalne drgania podczas tupnięcia. Nie jestem pewny co do jakości betonu miało przyjechać b20 a beton jest strasznie kruchy wydaje mi sie ze nawet chudziak na posadce jest od niego twardszy. prosze o pomoc co w takiej sytuacji zrobić jak naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam chciałby zapytać o tytułowy problem w nowo wybudowanym domu pomieszczenie o wymiarach 4,60m na 5,70m. strop monolityczny 15cm, zbrojenie siatka górna i dolna wszystko według projektu ugięcie stropu po roku wynosi 5.25cm, pęknięcia wokół płyty o szerokości do 2mm w najgorszym miejscu oraz odczuwalne drgania podczas tupnięcia. Nie jestem pewny co do jakości betonu miało przyjechać b20 a beton jest strasznie kruchy wydaje mi sie ze nawet chudziak na posadce jest od niego twardszy. prosze o pomoc co w takiej sytuacji zrobić jak naprawić.

 

Buldożer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg opisu - do rozbiórki.

Grozi katastrofą.

Teren budowy należy zabezpieczyć przed dostępem wszelkich osób.

Jeżeli beton nie ma zamówionych parametrów a był odpowiednio pielęgnowany i nie było przemarznięcia mieszaki / świeżego betonu to pewnie wina wytwórni.

 

Należy poprosić o pomoc fachowca - kierownik budowy, konstruktor.

Może trzeba pobrać próbki do badań.

 

Kiedy było zalewanie stropu? jakie były temperatury i pogoda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście jak radzicie wezmę jakiegoś fachowca do oceny jednak czy jest jakaś opcja uratowanie tego ponieważ to juz stan surowy zamkniety. i dokładnie zmierzyłem pekniecia to przeważnie jest 0.2 0.3mm tyllko prze scianie nosnej jest 0.9mm i 30cm od nosniej stoi scianka działowa h+h 12cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś ubezpieczenie ? Kierownik budowy powinien takowe mieć .... pobierz próbki i oddaj do laboratorium. Jeśli beton jest całkiem zniszczony to nie da się naprawić, trzeba kuć/rozwalać i od nowa robić. To raczej nie jest wina pielęgnacji a samego betonu, nawet źle pielęgnowany beton popęka ale nie ugnie się i nie kruszy. Masz fakturę i deklarację od betoniarni ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zleć ekspertyzę, ale nie u pierwszego z brzegu konstruktora tylko u kogoś sprawdzonego. Ugięcie 6 cm - masz o minimum 300% przekroczony stan graniczny użytkowania. A jak dla mnie to masz ten stan przekroczony o 600%. Należy w pierwszej kolejności ustalić przyczynę tej awarii budowlanej, czy jest ot błąd technologiczny, wykonawczy czy projektowy. Na chwilę obecną podstępluj ten strop solidnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...