Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ile kosztuje poddasze


Recommended Posts

Ile będzie kosztować adaptacja poddasza? Planuję wybrać projekt domu z poddaszem do zaadoptowania. Muszę brać pod uwagę doprojektowanie ścianek kolankowych, włożenie więcej w izolację dachu( w kosztorysie projektu jest liczona po stropie), 4 okna połaciowe, schody, ścianki działowe no i instalacje( planuję na poddaszu 2 małe sypialnie i łazienkę). Sam dom będzie niewielki 77-83 m. parteru a na poddaszu bez ścian kolankowych 24-32 m. pow. użytkowej(powyżej 1.9 m). Napiszcie czego nie wzięłam pod uwagę i ile orientacyjnie może kosztować całość materiał i robocizna. Interesują mnie ceny raczej z dolnej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy

10 metrów kw.ściany poddasza kosztuje około 1 tys.pln (wełna, folia, regips, szpachlowanie, malowanie i reszta drobiazgów)

Dostaniesz rabat i bęziesz robił sam - będzie taniej, wynajmiesz drogą firmę - będzie drożej.

Okna połaciowe - od 500 (jakaś promocja w castoramie) do 1500 - za Velux GGL 160x78 (dużo zależy od kąta nachylenia dachu - okno połaciowe powinno zaczynać się na 1 metrze (lub trochę wyżej), a kończyć na 2 - im mniejszy spadek dachu tym dłuższe musi być okno)

Schody.....

Lane (betonowe) jak sobie zrobisz sam to za niecały tysiąc + wykończenie - co wolisz drzewo, kafle ,mamrmur

Drewniane kilka(naście) tysięcy - zależy zz czego i jak (BTW. nie rób z oszczędności kręconych - są strasznie niewygodne)

Ścianka kolankowa - oblicz sobie obwód_budnku x wysokość_kolanka x koszt_1_m_kw (ponieważ trzeba robić zbrojone słupki betonowe co 1.5 metra wyjdzie trochę drożej niż "zwyczajna")

W sumie koszt nie jest straszny i zawsze możesz to zostawić "na potem". W czasie budowy trzeba zrobić tylko kolanko, zainstalować okna połaciowe i zrobić schody - z jakimś zamknięciem. Ściany możesz wydziubać sam popołudniami - to nie jest ciężka ani skomplikowana sprawa (wełna ze stropu jest w pełni do odzyskania na ocieplenie skosów)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie znam się na kosztach adaptowania poddasza, ale mam sposób jak nie bawić się w robienie ścianek kolankowych. Firma Mitek opracowała technologię dźwigarów dachowych. Pozwalają one na połączenie w jednej konstrukcji dachowej trzech elementów. Stropu nad parterem, ścianek kolankowych i dachu. A tu link: http://www.mitek.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam.

 

Pomagałem raz przy robieniu rygipsów i doszedłem do wniosku, że mogę to zrobic sam. Praca nie jest ciężka, nie wymaga specjalnych narzędzi, trzeba tylko robic spokojnie i dokładnie.

 

PS. Ekipa stawia mi dom i wykańcza parter - poddasze zostawiam sobie na deser. W zależności od czasu, pieniędzy i potrzeby albo będę się dziubał sam albo kogoś wynajmę - ale to dopiero w przyszłym roku i to drugiej połowie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze doliczyć koszt stropu. W domu parterowym nie musi być mocny - chyba,że jest od razu konstrukcją dachu (w takim wypadku trzebaby policzyć też koszty przeróbki projektu dachu).

Do tego jeszcze instalacje do zrobienia na poddaszu i koszty wykończenia. W sumie wcale nie wychodzi tak tanio ale i tak warto - wykańczać poddasze można później a koszty ewentualnej późniejszej przeróbki byłyby nieporównywalnie większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

jako iż debiut własnie popełniłam przedstawiając się na forum (zapraszam :wink: - pozwolę sobie przyłączyć się do wątku. Przede mną adapatacja poddasza - w wielorodzinnej kamienicy (Warszawa). Strych jest bardzo wysoki, projekt adaptacji przewiduje wykonanie drugiego, pełnego poziomu (ok. 2,75 cm wysokości), na którym znajdzie się sypialnia i łazienka. Stropu będzie w sumie (po podłodze) ok. 30 metrów, z jednej strony "otwartego" (galeryjka przy schodach). Architekt poleca mi zrobienie stropu drewnianego, jako lekkiej i niezbyt podobno kosztownej konstrukcji. Wzdłuż kalenicy mam na poddaszu trzy dwuteowe stalowe szyny, wsparte na takichż filarach, wykonane równocześnie z konstrukcją dachu - to na nich oparto by elementy drewniane.

No właśnie, jak oceniacie, ile mogę zapłacić za wykonanie takiego stropu? Chodzi mi raczej o rząd wielkości (2000, 5000 czy 10 000 zl?), niż o konkretną kalkulację, to oczywiste :smile:Ogromnie by mi się jednak przydała taka podpowiedź na etapie planowania harmonogramu prac...

 

Pytanie do Jasia - 1000 zl za 10 metrów ścian to cena materiałów i robocizny, czy tylko materiałów?

 

pozdrawiam

_ _ _ _ _

Ohida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu w jakimś magazynie była dokładna kalkulacja kosztów wykonania ściany na poddaszu.

Kalkulacja zawierała: folie, wełne, płyty GK ,szpachle, farby i drobiazgi w stylu taśmy, wkręty, drut, itd... (czyli wszystko co potrzeba, żeby wykonać ścienę).

Wyszło około 800,- PLN za 10 m.kw.

Ceny były średnie (a więc można coś "upuścić" - dzisiaj sprzedawcy muszą być bardzo "plastyczni" - czasy cięzkie ;o), VAT 7% - dlatego ten tysiąc możesz traktować jao górną granicę kosztów bez robocizny.

Z robocizną to już inna sprawa - tzw.: "fachowcy" liczą się różnie - najdroższy zażąda wielokrotnośc najtańszego - jakoś prac nie jest z tym na sztywno skorelowana.

Uwagi:

1. Instalacje elektryczą można wykonać samemu - to proste jak....

2. Jeśli ma być łazienka to koszty będą wyższe - inna płyta i do tego dochodzą masy uszczelniające i wodoodporne + mocniejsza konstrukcja podłogi (okaflowana wanna pełna wody waży)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...