Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze wkładu kominkowego


Bartoszf

Recommended Posts

Witam,

wszystkich forumowiczów i prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego wkładu.

Jak każdy na początku zmagam się z problemem doboru odpowiedniego wkładu do kubatury domu/pomieszczenia.

Kominek będzie usytuowany w Salonie którego powierzchnia to 34m2 a kubatura to 126m3, pomieszczenie jest wysokie bo zrezygnowaliśmy ze stropu nad salonem. Budynek 86m2 zbudowany z bloczku gazobetonowego 24 cm i steropian 14 cm. W salonie w dachu sa dwa okna dachowe. Dolot powietrza doprowadzony z zewnątrz. Saloną połączony z korytarzem bez żadnych drzwi. Główne źródło ciepła to piecyk gazowy.

Gdyby to był zwykły salon nie podwyższony pewnie miałbym mniejszy problem z doborem wkładu, ale mam pewne wątpliwości.

Myślałem nad wyborem nominalnej mocy wkładu 12-14kW ale ostatnio przeszukując internet i czytając na temat wkładów, natknąłem się na poradę by zamontowac wkłąd o mocy 7kW.

Czy taka moc kominka wystarczy jeśli weźmiemy pod uwagę kubaturę oraz to że kominek będzie używany raczej dekoracyjnie ale jako też dodatkowe źródło ciepła w okresach grzewczych?

A drugie pytanie, jakich firm wkłady polecacie? Obecnie na rynku istnieje kratkomania i chciałbym odnieść się do innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toche w tym racji, jednak skłaniamy sie do normalnego wkładu kominkowego, głównie dlatego że mamy już nakreślony wygląd salonu.

Wiem że kozy lepiej oddają ciepło do pomieszczenia ale z racji tego że stawiamy na wygląd a na drugim miejscu na funkcjonalnośc wolałbym obudować wkład kominkowy według naszych wcześniejszych zamierzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toche w tym racji, jednak skłaniamy sie do normalnego wkładu kominkowego, głównie dlatego że mamy już nakreślony wygląd salonu.

Wiem że kozy lepiej oddają ciepło do pomieszczenia ale z racji tego że stawiamy na wygląd a na drugim miejscu na funkcjonalnośc wolałbym obudować wkład kominkowy według naszych wcześniejszych zamierzeń.

Daleko nie masz...Zapraszam do osobistego "pomacania" tego wszystkiego co Cię interesuje, w mojej pracowni...(właśnie skończyłem piec i kozę w Honoratce pod Koninem :) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wkład o zakresie mocy dostosowanej do tak ciepłego domu , przewymiarowanie to bardzo zły pomysł , dodatkowo z opcją zastosowania w ciepłej ZAMKNIĘTEJ zabudowie . Taki kominek działa jak piec "trzymając" ciepło nisko w salonie , jest to bardzo ważne w przypadku tak wysokich pomieszczeń , no chyba że chodzisz po suficie..

 

Polecam wkłady Romotop z serii DYNAMIC

Cena wkładu w roku 2017 - 1260 euro netto .... DOBRA zmiana...

Slajd8.jpg

Slajd11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...