Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Suszarka - czy to się sprawdza


Asiulek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przez kilka lat mieszkałem w mieszkaniu gdzie był zestaw pralka + suszarka (osobno). W swoim domu mam tylko pralkę. Ogólnie użycie suszarki jest wskazane tylko gdy trzeba coś szybko wysuszyć. Ciągłe użytkowanie powoduje szybsze zużywanie się ubrań, nawet jak się suszy na niższej temperaturze.

Do suszarki potrzebny jest tylko prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kanadzie i USA to ludzie nie wiedzą że można prać bez suszenia w suszarce. A w to że można nie prasować to raczej nie wierz. Chyba że pierzesz dżinsy lub koszule z 30% bawełny, jak cos ma 100% bawełny to bez prasowania się nie obejdzie. Pomyśl ile takie coś „żre” prądu, no i jeszcze konieczne jest odprowadzenie powietrza. Ogólnie mało opłacalny interes.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Suszrka, suszarka i jeszcze raz suszarka. :lol: Mam nadzieję, że na swięta sprawimy sobie z mężem taki prezent pod choinkę. Na pewno jest to super rzecz, super oszczędność czasu i miejsca. Moja siostra ma suszrke i ilekroć jestem u niej szlag mnie trafia, że u siebie muszę bawić się z rozwieszaniem dzieśiątek ubrań na suszarce (zmieścić na niej 3 prania to sukces) lub obwieszania grzejników co wygląda ... sami wiecie jak wygląda. Tak więc decyzja u nas zapadła. Kupujemy suszarkę, ale mam nadzieję, że wyskrobiemy na kondensat (nie ma problemu z odpływem wody) w zwykłej musiałabym kuć dziurę w ścianie na zewnątrz domu(w miejscu gdzie mam pralkę nie mam okna) no i chciałabym wersję którą stawia się na pralce. Jeszcze nie wiem ile nas ten prezent dla nas będzie kosztować, ale do świąt jeszcze troche czasu.

Aha- a co do "starzenia się" ubrań- nic takiego u siostry nie zaobserwowałam :-?

Tak więc Asiulek- ja kupuję, przy małym dziecku suszarka sprawdza się tak samo jak zmywarka w kuchni :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorgu77 - tylko nie kondensat, bo strzelisz gola do własnej bramki.

 

W stanach i kanadzie ludzie tak chwalą suszarki bo mają zwykłe ewakuacyjne, kondensacyjne zostały wymyślone dla europejczyków, którzy mieszkają na ogół w blokach i nie mają jak wyprowadzić powietrza na zewnątrz domu.

 

Kondensat pracuje dłużej, zużywa więcej energii, ma dużo niższą skuteczność suszenia, jest droższy a jego skomplikowana budowa powoduje że ryzyko awarii jest większe.

 

Tak więc zamiast skrobać kasę na suszarkę za 2500 zł kup dobrą ewakuacyjną ( 1300 zł ) zamów fachmana co wywierci dziurkę fi 100 mm ( 100 zł ) i kup kratkę z żaluzją samozamykającą ( 20 zł ). Tak więc będziesz miał całość za ~ 1420 zł !

 

Wyrzut powietrza to kratka na elewacji 100x100 mm

 

http://www.gamber.pnet.ws/suszarka.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat, ktory mnie caly czas nurtuje - kondnsacyjna, czy ewakuacyjna. W sklepie (Media Markt) mi wmawiaja, ze u nas nie ma dobrych ewakuacyjnych i polecaja kondensacyjne. Jestem w kropce, bo z jednej strony wiem, ze sklep na ogol zachwala drozsza rzecz, ale tez np tak zachwalane przez wszystkich Miele sprzedaje w Polsce chyba tylko kondensacyjne. A ja chce dobra suszarke i nie wiem co zrobic.

Pozdrawiam

Niezdecydowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszrka, suszarka i jeszcze raz suszarka. :lol: Mam nadzieję, że na swięta sprawimy sobie z mężem taki prezent pod choinkę.

 

Taaak, mąż to będzie naprawdę wniebowzięty. Zapewne całe życie o tym marzył ! :D:D:D

 

Mój był ;-)

 

Po miesiącu oczekiwań otrzymaliśmy wreszcie naszą pralko-suszarkę (kupiona w sklepie internetowym, 700pln taniej, więc warto było czekać).

O tej porze roku zapachu słońca na suszonym praniu nie uświadczysz ;-)

Nie wiem na czym to polega ale ubrania które piorę w miare dobrych proszkach i ze zmiękczaniem po wyschnięciu tradycyjnym, na suszarce walą wilgocią, aż sie nieprzyjemnie je wkłada, czy to kwesta wody z sieci miejskiej?

U rodziców przy zastosowaniu tych samych środków pranie pachnie świeżością... ale tam jest osobna pralnia - przy piecu więc jest cieplutko...

Tak więc w bloku jak najbardziej suszarka, zwłaszcza gdy nie lubicie przegrzewać mieszkań i mieć wiecznego zapachu wilgoci ze schnących ubrań.

Ale suszarka tradycyjna też musi być w użyciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekJ uwierz, że będzie się cieszyć ponieważ większość prania to właśnie on wiesza na suszarce. Oj nie myslcie, że ja nic nie robię- ja nastawiam kolejne pranie :lol: mamy małego brzdąca który uwielbia się brudzić, a i rozmiary mojego męża nie są małe (XXXL) więc dwie pary dzinsów, bluza- i pralka ma full :lol: Poza tym teraz jak mieszkamy już w swoim wymarzonym domku to granice pomiędzy tym co robi mąż a co żona nie istnieją i każde z nas jak ma chwilę lub ochote to robi pranie, czy prasowanie czy odkurzanie etc.

Jak widzisz TomkuJ taki prezencik niby "babski" a jednak .. Tomek a ty nie rozwieszasz prania, nie pomagasz żonce :wink:

Rafał- myślisz.. hm, pokażę mężowi, u nas takie coś by się sprawdziło jak najbardziej. A skoro można zaoszczędzić dosyć sporo kasy to po co przepłacać. nie głupi wymyślił, że najprostsze rozwiązania są najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peilin - ale nad czym tu się zastanawiać, przeciez suszarka kondensacyjna to nic innego jak zwykła ewakuacyjna + układ wykraplania wody z powietrza. Jeżeli nie masz problemu z odporowadzeniem powietrza na zewnątrz budynku to kondensacyjne nie jest ci ani potrzebna ani wskazana, w przeciwnym wypadku nie masz wyjścia i musisz mieć kondensacyjna.

 

i to by było na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...