Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Suszarka - czy to się sprawdza


Asiulek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 51
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też planujemy kupno suszarki kondensacyjnej tylko u mnie musi stać na pralce, nie ma innej mozliwości. Czy ktoś z Was ma podobny układ. Boję sie trochę o pralkę

 

to nie ma się czego bać :) jeden warunek to chyba sprzęty muszą być z tej samej firmy...ponieważ jakiś specjalne zaczepy są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam posty innych i się trochę dziwię. nie mam żadnych problemów z pomiętymi ubraniami. są do tego odpowiednie programy. ubrania w sumie suszę od 4 lat. zużywają się raczej od noszenia niż suszenia, bo nie wszystko można suszyć a jeśli już to trzeba wiedzieć jak. dlatego warto zainwestować w dobrą suszarkę z kilkoma programami jak i z możliwością suszenia w niskiej i wysokiej temperaturze. używam płynów do płukania i po wyjęciu z suszarki wszystko pięknie pachnie. nie wyobrażam sobie suszenia w zimie na wieszakach ręczników, swetrów, pościeli, dywaników łazienkowych czy kurtek. schło to zawsze kilka dni, gdzie zapach płynu do płukania zmieniał się w jakąś stęchliznę, a do tego po paru takich akcjach wyłaził mi grzyb po kątach. większych rachunków za prąd nie odnotowałam. zresztą jak ktoś już wcześniej pisał, wolę zapłacić więcej za prąd niż potem użerać się z odgrzybiaczami i malowaniem ścian i wilgocią w domu. dla mnie jedyną wadą pralko-suszarek jest to że nie można prania wrzucić do suszarki a w tym czasie robić już drugiego prania.

 

w domu na pewno będę miała suszarkę kondensacyjną i pralkę osobno :)

 

 

święta prawda :) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam posty innych i się trochę dziwię. nie mam żadnych problemów z pomiętymi ubraniami. są do tego odpowiednie programy. ubrania w sumie suszę od 4 lat. zużywają się raczej od noszenia niż suszenia, bo nie wszystko można suszyć a jeśli już to trzeba wiedzieć jak. dlatego warto zainwestować w dobrą suszarkę z kilkoma programami jak i z możliwością suszenia w niskiej i wysokiej temperaturze. używam płynów do płukania i po wyjęciu z suszarki wszystko pięknie pachnie. nie wyobrażam sobie suszenia w zimie na wieszakach ręczników, swetrów, pościeli, dywaników łazienkowych czy kurtek. schło to zawsze kilka dni, gdzie zapach płynu do płukania zmieniał się w jakąś stęchliznę, a do tego po paru takich akcjach wyłaził mi grzyb po kątach. większych rachunków za prąd nie odnotowałam. zresztą jak ktoś już wcześniej pisał, wolę zapłacić więcej za prąd niż potem użerać się z odgrzybiaczami i malowaniem ścian i wilgocią w domu. dla mnie jedyną wadą pralko-suszarek jest to że nie można prania wrzucić do suszarki a w tym czasie robić już drugiego prania.

 

w domu na pewno będę miała suszarkę kondensacyjną i pralkę osobno :)

 

 

święta prawda :) :wink:

 

 

Też się pod tym podpisuje!!!! To rewelacja (bez rozstawionych suszarek w domu).Chowam rzeczy od razu do szafy :lol: Niektórych nawet nie prasuje typu- koszulki bawełniane .Polecam jednak ,osobne sprzęty .Pralko-suszarka suszy parą więc zużycie wody jest ogromne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie, na jakie funkcje suszarki zwrocić uwagę, jakie są naprawdę pozyteczne, a jakie to tylko takie bajery, z których sie nie korzysta?

 

ja przede wszystkim najczęściej korzystam z funkcji niskiej lub wysokiej temperatury. niską używam do delikatnych rzeczy. wiadomo, że suszarka wtedy suszy dłużej. na wysoką wrzucam ścierki, ręczniki, pościel itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam posty innych i się trochę dziwię. nie mam żadnych problemów z pomiętymi ubraniami. są do tego odpowiednie programy. ubrania w sumie suszę od 4 lat. zużywają się raczej od noszenia niż suszenia, bo nie wszystko można suszyć a jeśli już to trzeba wiedzieć jak. dlatego warto zainwestować w dobrą suszarkę z kilkoma programami jak i z możliwością suszenia w niskiej i wysokiej temperaturze. używam płynów do płukania i po wyjęciu z suszarki wszystko pięknie pachnie. nie wyobrażam sobie suszenia w zimie na wieszakach ręczników, swetrów, pościeli, dywaników łazienkowych czy kurtek. schło to zawsze kilka dni, gdzie zapach płynu do płukania zmieniał się w jakąś stęchliznę, a do tego po paru takich akcjach wyłaził mi grzyb po kątach. większych rachunków za prąd nie odnotowałam. zresztą jak ktoś już wcześniej pisał, wolę zapłacić więcej za prąd niż potem użerać się z odgrzybiaczami i malowaniem ścian i wilgocią w domu. dla mnie jedyną wadą pralko-suszarek jest to że nie można prania wrzucić do suszarki a w tym czasie robić już drugiego prania.

 

w domu na pewno będę miała suszarkę kondensacyjną i pralkę osobno :)

 

 

święta prawda :) :wink:

 

 

Też się pod tym podpisuje!!!! To rewelacja (bez rozstawionych suszarek w domu).Chowam rzeczy od razu do szafy :lol: Niektórych nawet nie prasuje typu- koszulki bawełniane .Polecam jednak ,osobne sprzęty .Pralko-suszarka suszy parą więc zużycie wody jest ogromne .

 

oj ja pamiętam jak po praniu w pokojach na wieszakach się suszyło a kaloryfery prawie w każdym pokoju poobkładane były skarpetami i bielizną ...brrrrrr nigdy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dołożę od siebie. Korzystałam przez 6 miesięcy w różnych miejscach zagranicą z maszyn na monety - pewnie najtańsze maszyny do masowego użycia w akademikach i schroniskach i od wtedy postanowiłam, że w domu będe miała. Wyjmowało się cieplutkie, niemalże nie wymagające prasowania rzeczy - prawdą jest, że maszyny były wspólne, więc od razu trzeba było wyjąć. Niszczenia w tak krótkim okresie nie zauważyłam, ale jako kobieta nie mam aż tak dużo przeciwko wymianie garderoby w krótszych interwałach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O suszarkach było już trochę na forum.Nigdy nie miałam-ale na 100procent kupuję do domu.Będzie stała na pralce-na pewno tak można -są jakieś specjalne łączniki do tego celu.Właśnie -może użytkowmnicy dadzą rady-czy mpotrzeba kupować taką np z 10 programami ,na co zwrócić uwagę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...