Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne Wikęd Premium - reklamacja?


Recommended Posts

Kochani, W ubiegłym tygodniu firma montażowa wstawiała nam drzwi wejściowe Wikęd wzór 12 Premium koszt 2600zl z montażem.

Montaż pozostawia wiele do życzenia... ich 'nowy' wygląd też - zastanawiamy się, czy nasze drzwi nie pochodzą z outeltu.

 

Powiedzcie proszę drodzy użytkownicy drzwi Wikęd i nie tylko, czy Wasze też tak wyglądają... -próg jest źle spasowany z dwóch stron widać prześwit -zamek i klamka są krzywo spasowane -spód drzwi, stal jest pofalowana - czy też tak wygląda to u Was?

 

Próg, nadproże i ościeżnica zamka są krzywe.

Ogóle na pierwszy rzut oka (poziomica też tak sądzì) są krzywo wstawione.

 

Pomiędzy ościeżnicą na górze i na samym dole jest prawie cm rożnicy.

 

Z góry dzìękuję za pomoc i opinie. Agnieszka i Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie mieliście oczekiwania, ale sądząc po uwagach to wysokie.

Temat drzwi: sprzedane dość drogo (ale mogło być jeszcze więcej). Natomiast przy tej cenie faktycznie oczekiwać można dobrej roboty, a jest tak sobie.

- dziury przy progu - kwestia montażu. Ościeżnica jest "skręcona" i drzwi nie zachowują kąta prostego wobec futryny. Można to łatwo poprawić wypierając ją od zewnątrz.

- spód drzwi - tak wyglądają "stalówki" w takich seriach. Może te "pofalowania" - jeśli dobrze widzę to kwestia stawiania skrzydła na nieodpowiedniej powierzchni (np. nierówna wylewka).

- "dziury" przy wkładce - tak już jest, że klamki występujące na naszym rynku są słabo spasowane względem wkładek i to co widać jest normalne. Niwelować ma to specjalna "gąbeczka" dołączana do klamki - ale nie zawsze jej zastosowanie daje pożądany efekt. U Ciebie tak jest, a może tej gąbki nie zastosowano.. ?

- śrubkę przy zamku wystarczy dokręcić zwykłym śrubokrętem.

- co do reszty - nie wypowiadam się. Natomiast widzę że otwór to wyglądał tak sobie (jakość "murowania" i wstawić w nim drzwi wymaga postarania się.. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko mogę to odradzam swoim inwestorom wszelakie drzwi stalowe z ościeżnicami metalowymi czy to Wikęd czy KMT. Montaż montażem, ale spasowanie tego graniczy z cudem, zawiasy płytkowe bez regulacji płynnej 3D itp. Drzwi stalowe tylko z ościeżnicami aluminiowymi i najlepiej z zamkiem listwowym jak to jest w Wikęd OPTIMUM+ Termo lub Prestige.

 

Spasowanie KLAMKA-WKŁADKA-ZAMEK-OTWORY W SKRZYDLE - z tym ma każdy producent problem (stal, drewno), w 50% przypadkach trzeba lekko rozwiercać otwory które mocują klamkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko mogę to odradzam swoim inwestorom wszelakie drzwi stalowe z ościeżnicami metalowymi czy to Wikęd czy KMT. Montaż montażem, ale spasowanie tego graniczy z cudem, zawiasy płytkowe bez regulacji płynnej 3D itp. Drzwi stalowe tylko z ościeżnicami aluminiowymi i najlepiej z zamkiem listwowym jak to jest w Wikęd OPTIMUM+ Termo lub Prestige.

 

Spasowanie KLAMKA-WKŁADKA-ZAMEK-OTWORY W SKRZYDLE - z tym ma każdy producent problem (stal, drewno), w 50% przypadkach trzeba lekko rozwiercać otwory które mocują klamkę.

Mam trochę inne obserwacje. Problem spasowania przy progu - marginalny. W zawiasach - brak luzu na wysokości, ale do przeżycia. Nie jest to problemem.

Nie pasowanie nawiertów pod klamki - może 5% (a uzbrajam drzwi zawsze własnoręcznie).

Na zdjęciach jest kwestia luzu na styku klamka-wkładka. Axa jak (a chińskie klamki to już zupełnie) mają spory luz. Pewnie wynika to z rozbieżności w wymiarach wkładek (kurczą się po drodze z Azji albo puchną jak płyną na niskim pokładzie;) - dlatego klamka ma zapas i widać światło. Nie miewałem tego problemu przy wyższych seriach klamek Hoppe dopasowanych do europejskich wkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż Wikędów czy KMT jest banalnie prosty. Wystarczy chcieć to równo spasować. To samo dotyczy progu. Moim zdaniem 99% pretensji powinnaś (lub powinniście, bo jest was dwoje) mieć do Waszych montażystów. Seria Premium nie jest najwyższą serią drzwi w Wikędzie i reprezentuje tańszą i solidną półkę cenową, która z założenia ma być w zasięgu każdego kto szuka drzwi. Nie oczekiwałbym po tych drzwiach takiej precyzji wykonania jak w Optiumum czy Prestige co chyba jest oczywiste i nie trzeba komentować.

 

Najbardziej zastanawiają mnie pofalowania blachy na dole. Wykończenie jest takie jak powinno być, ale pofalowania mogą powstać w wyniku niewłaściwego obchodzenia się ze skrzydłem przy montażu - to co pisał Fin ... stawianie na bele czym.

 

Mam nadzieję, że masz podpisaną umowę z montażystami, o której nie raz nie dwa była mowa na muratorze. Dzięki temu prosisz delikwentów na poprawki w ramach umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...