Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kotły na pellet Edilkamin


Recommended Posts

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Mam pytanie, moja laguna chodzi ze sterownikiem pętli podłogowych TECH L9 i z tego sterownika dostaje sygnał praca lub postój. I czy normalne jest jeśli ze sterownika TECH L9 dostaje rozkaz pracy na wyświetlaczu laguny w miejscu temperatury pomieszczenia wyświetla się ON i kocioł ma zadane np 65 stopni to po przekroczeniu tej wartości dalej pracuje z mocą minimalną i tak do nawet do 85 stopni. Czy nie powinien się wygasić przy tych zadanych 65 stopniach pomimo że ma rozkaz ON ze sterownika podłogówki i odpalić po spadku o ustawioną histerezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje prawidłowo - nie zapewniasz odbioru mocy minimalnej to pracuje na mocy minimalnej aż do temperatury przejścia w stan czuwania która jest określona na 85 st i odpala się znowu gdy wartość spadnie o histereza czy poniżej temp zadanej kotła. Zadana nie zawsze musi oznaczać temp wygaszenia. To trochę tak jakbyś jadąc samochodem ustawiał tempomat na 100 km i jeśli już osiągniesz te 100 km to tempomat wyłącza silnik. Tu silnik pracuje wyhamowany do mocy minimalnej ale pracuje a ty musisz zapewnić odbiór dla tej mocy minimalnej filozofia tego kotła polega na grzaniu pomieszczeń a nie samego siebie. Silnik zostaje zgaszony kiedy dojedziesz do celu a nie kiedy osiągniesz prędkość z którą chcesz jechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam

Mam jeszcze pytanie czy dobrym pomysłem było by doprowadzenie do Laguny2 P18 powietrza bezpośrednio z zewnątrz, na przykład rurą fi50. Nie mam żadnego nawiewnika w kotłowni i zastanawiam się czy rąbać dziurę w ścianie np. fi 100. Na chwilę obecną uchylam trochę okno w kotłowni. Jednak trochę w nocy słychać szum zasysanego powietrza przez ten wlot z tyłu kotła, mam sypialnie zaraz za ścianą:yes: W instrukcji pisze że jest taka możliwość, tylko ciekawe co będzie jak zaciągnie np powietrze z zewnątrz mające -20 stopni. I co ze sprawnością kotła i spalaniem. Może macie jakiś pomysł na tłumik na wlocie powietrza aby tak nie szumiało.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Mam jeszcze pytanie czy dobrym pomysłem było by doprowadzenie do Laguny2 P18 powietrza bezpośrednio z zewnątrz, na przykład rurą fi50.

Ja Ci powiem tak – w kotłowni ma ZETKĘ – i wydawało mi się, że jest oki ale jak wywaliło -20*C i komin mi zamarzł przez co ciągnąć przestał, to nie pomogło wiele ZETKI rurą fi 100 pod kocioł przedłużenie – tylko przedłużenie z uchyleniem okna w kotłowni pomogło dopiero – a Ty jak sobie chcesz – skoro nie wyciągasz wniosków z tego co o tym napisałeś i różnic w spalaniu nie zauważasz też. Ja zdecydowanie wolę w kotłowni ziąb mieć a w sypialni spokojny sen – gdy bym ZETKĘ miał robić teraz, to bym ją zrobił fi 150 i taką samą rurą pod kocioł bym ją przedłużył – może dzięki temu okno w kotłowni mógłbym mieć zamknięte a nie uchylone jak teraz bez względu na temperatury zewnętrzne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam podpoiłem pod lagunę bezpośrednio rurę fi 50 do wlotu tam gdzie zaciąga, powietrze jest zasysane nad stropem kotłowni (strych dom parterowy) zawsze trochę lepiej niż przez ścianę i bezpośrednio z dworu. rury jest ze 3,5mb. Kocioł chodzi cichutko, na pierwszym biegu w ogóle nie słychać czy pracuję muszę sprawdzać na wyświetlaczu:yes:. Na spalaniu jako tako nie widać aby palił(a) więcej, może takie wrażenie że momentami wrzuca np. 2 bieg gdy przed montaże rury chodził by na 1 biegu. Ale mam możliwość zdjęcia tej rury i wtedy ciągnie normalnie po staremu z kotłowni i nie widać by jakoś drastycznie zmieniała się temperatura spalin na wylocie. Komora spalania czysta i nie widać aby coś mu nie grało. Może właśnie takie podłączenie daje jeszcze lepszą dawkę tlenu do spalania niż np. przez lekko uchylone okno kotłowni. lub nawiew w złym miejscu Chata 130m2 wszystko podłogówka spalanie podczas obecnej zimy na poziomie worek 15kg/24h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...