Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kotły na pellet Edilkamin


Recommended Posts

A sprawdź jak to będzie wygladało np przy -12 w pompie ciepła to trochę problematyczne bo jak jest ciepło to pompa ma sporą wydajność i może dawać czynnik o wyższej temperaturze ale wraz ze spadkiem temperatury spada też COP albo ratując cop obniżasz temperaturę czynnika dlatego do pc zaleca sie ogrzewanie niskotemperaturowe podłogówka, ścienne klimakonwektory, (fan-coil) a ratując sprawę przy grzejnikach wentylatory podgrzejnikowe aby zwiększyć ich wydajność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 328
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No tak, 35 stopni.

 

ok , ale przy peleciaku puszczasz w grzejniki co jakiś czas wyższą temperaturę ( u mnie pompa CO załącza się na 2-3 lub 4 minuty co 20 30 lub 40 minut postoju , wszystko w zależności od mrozu ) w czym problem by PC przepychała czynnik o niższej temperaturze dłuższy czas . Skoro peleciak 12 - 15 kW leci z mocą poniżej 50 % mocy czyli na 6/7 kW to pompa ciepła 9tka ogarnie bez problemu ( mamy tu na FM już klika tematów o PC + kalafiory) i co nie dają ludzie rady ogrzać ? czy ktoś pisze ,że zimno ? czy ktoś pisze ,że marznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok , ale przy peleciaku puszczasz w grzejniki co jakiś czas wyższą temperaturę ( u mnie pompa CO załącza się na 2-3 lub 4 minuty co 20 30 lub 40 minut postoju , wszystko w zależności od mrozu ) w czym problem by PC przepychała czynnik o niższej temperaturze dłuższy czas . Skoro peleciak 12 - 15 kW leci z mocą poniżej 50 % mocy czyli na 6/7 kW to pompa ciepła 9tka ogarnie bez problemu ( mamy tu na FM już klika tematów o PC + kalafiory) i co nie dają ludzie rady ogrzać ? czy ktoś pisze ,że zimno ? czy ktoś pisze ,że marznie ?

 

U mnie w peleciaku puszczam 60 stopni, dom się nagrzewa i termostat robi stop. Nikt nie pisze, że jest mu przy pompie zimno, tylko mówimy o czynniku ekonomicznym. Bo płacenie za kwh 1 do 1 to już tak różowo nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w peleciaku puszczam 60 stopni, dom się nagrzewa i termostat robi stop. Nikt nie pisze, że jest mu przy pompie zimno, tylko mówimy o czynniku ekonomicznym. Bo płacenie za kwh 1 do 1 to już tak różowo nie wychodzi.

 

U mnie w grzejniki idzie zwykle koło 55 +/-5 co wyznaczony czas (j.w.) , w podłogi koło 30 , na grzejnikach mam termostaty i steruję sobie temperaturą w poszczególnych pokojach czy łazienkach . Pokoje na poddaszu zamykam o godz 17 do 5;30 rano ( w nocy mam tak ustawione by grzejniki lekko się otwierały jak temp spadnie poniżej 20,5 czy 21 stopni . łazienki mam z kolei zamkniete od 7 rano do 12 jedna (aletutaj podłoga leci), od 8 do 17 druga na poddaszu . W salonie mam dodatkowy grzejnik w postaci 55 calowej plazmy . Kuchnia grzejnik praktycznie zamknięty do temp -10 na dworze - tutaj jest podłogówka . Przedsionek podłogówka . W domu mam 22 stopnie średnio , a łazienka 23 +

 

Wtej chwuli mam takie temp na buforze , pompy praca 2 min co 40 min , termostaty na grzejnikach mocno skęcone względem ustalonego programu

dac0a89c85bd7b35m.jpg

.

f5e06bb6a085a0d3m.png

temperatura na szrym polu to temp pomieszczenia , temp na białym polu to zadana temrmostatu .

 

 

Poczytajcie dokładnie o PC ... ile jest takich dni gdzie pompa leci na COP poniżej 2 ...niedawno czytałem ,że około 14tu w roku , no chyba ,że mieszkasz na jakimś biegunie zimna .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobra jestem wam winien wyjaśnienie odnośnie cen Laguny - cena poszła do góry o 200 Euro katalog. A cena którą podałem czyli 19 600 zł jest ceną katalogową i dostałem informację że w necie będziemy mogli publikować tylko i wyłącznie ceny katalogowe - uważam że to odstraszy potencjalnych klientów od zainteresowania tym kotłem. I byłem ciekawy jaka będzie wasza reakcja na tak wysoką cenę urządzenia.*I nie dziwcie się proszę jeśli za jakiś czas cena na stronie będzie taka jak wcześniej napisałem.* Oczywiście nadal postaram się aby cena tego urządzenia u mnie była w miarę dopasowana do potrzeb rynku. Dlatego*zainteresowanych zapraszam do kontaktu telefonicznego

 

P.S. Żeby nie było niedomówień w 2018 od kwietnia cena katalogowa tego kotła wynosiła 18 700 z Vat 8% to że mogliście ten kocioł kupić taniej wynikało z dopasowania przez nas ceny do możliwości rynku.

Czyli to co słyszałem o 50%-owych rabatach dla instalatorów na te cuda techniki to nie były plotki.

Rozumiem dlaczego "walczysz" jak lew na forum o klienta :)

Nie rozumiem tylko dlaczego piszecie takie bzdety o pompach ciepła? w sumie to chyba nawet rozumiem dlaczego :)

Nie mam nowego domu, nie mam nawe jednego metra podłogówki, założyłem pompę ciepła i to taką ktora pracuje dopiero pierwszą zimę w polsce także tania faktycznie nie była ( bodajże 22,3 tysia ) dzisiaj rano na podliczniku przekroczona została wartość 2 tysięcy kWh. Pompa podłączona 31 lipca, dzisiaj mamy 20 stycznia.

W pieniądzach jest to tona dobrego eko groszku, jak myślicie wystarczyła by mi tona węgla od lipca do dzisiaj?

Także nie pier....ulta głupot.

Ja też słyszałem i czytałem że BMW to dużo palą, przeważnie mówili to i pisali o tym Ci co nigdy ich nie mieli a też tylko słyszeli i czytali tych co tez ich nigdy nie mieli :)

Aha, nie korzystam z jakiś taryf przy prądzie, normalna G11 ze stałą ceną w czasie całej doby.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bzdety wpisałem dane z katalogu pomp Panoasonic-a a ze u Ciebie się sprawdza to super. Wiesz rabaty to mogę mieć nawet 90% i nawet na jedną z grup produktowych taki mam ale to nie oznacza że sprzedaję w katalogu - mam określoną marże na produkcie i takiej się trzymam niezależnie od tego czy mam na produkcie 90% czy 5% rabatu. Widziałeś ceny katalogowe PC ? tam to dopiero są rabaty a jednak klienci kupują w zupełnie innych cenach dużo odbiegających od cen katalogowych. A co do BMW to dużo palą niestety czesto widzę jak od świateł do świateł noga w podłodze to i dużo palą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem jeszcze o taniości. Jeśli stara cena katalogowa kotła to 18600 z Vatem 8% to faktycznie katalogowo kosztował on prawie 21200, wychodzi to już bardzo blisko mojej pompy która tania jak wspomniałem nie była bo to nowość Daikina, przy nowej cenie 19600 na 8% to juz 22,3 tysia i to już cena pompy.

Jest tu niejaki Kaszpir na forum gdzie za bodajże 19 kupił pompę ze zbiornikiem CWU 250 czy 300 litrów a są też tańsze.

Następna rzecz to kolega RynioPynio miał obawy co trzeba jeszcze do pompy, chyba o armaturę mu chodziło?

Rynio przy kotle miałem 2 pompy, zawór 4D z siłownikiem, także przy każdej pompie zawory odcinające, filtry, zawory zwrotne itd.

To wszystko wyciąłem i sprzedałem z kotłem. Pompa ciepła ma już zamontowaną pompę obiegową w środku a samą pompę podłączyłem bezpośrednio pod zasilanie i powrót z instalacji, czyli przy PCi odpada wydanie kasy na wszystkie te zbędne klamoty za których to klamotów montaż trzeba zapłacić nie mało hydraulikowi.

Tak to wygląda.

Tutaj to szerzej opisałem: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?350473-O-takim-jednym-kt%C3%B3ry-wyszed%C5%82-z-quot-szafy-quot-)

Jak się komuś chce to może sobie przeczytać,

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu się dzieje;)

Na całym świecie są kotły (różne rodzaje,typy,paliwa,idt) i fajnie że są pompy ciepła "magiczne urządzenia" które za cene kotła "zrobią ciepło" ale tak jak w przypadku zmiany kotła są jeszcze "poboczne" koszta;) "integracji"... a jak zaczynacie debatować na temat "pogody" i temperatur powietrza zimą w PL to powodzenia...

 

Dlatego to moje zdanie.

Pompa ciepła=gruntowa (pionowa, pozioma)jak kto chce i będzie działać bez wdawania się w szczegóły ... A powietrzna to (przepraszam za sformułowanie) dla mnie jest klimatyzator... i zaczęto to nazywać pompom ciepła... W dużym skrócie ;)

Rozumiem zamysł domu "zero emisyjnego" tak jak kolega tu napisał że ma PV i "w pompie ma że grzałka chodzi bo COP idzie w chuj (i sprawność spada) " bo on ma nad produkcje energii...

 

Więc może do oferty PC trza mieć ofertę na panele foto na dachu...;) "bo to ekonomicznie poprawne";) i w równaniu będzie jeszcze lepiej...

Nie robię beki z PC, z żadnych tylko jak widać "nie ma tylko pomp ciepła i kotłów na paliwa stałe" są różne źródła energii ...

 

To jak by mówić że "ktoś jest głupi" bo nie ma auta elektrycznego bo jest ECO i za "DARMO jeździ"... Punkt widzenia zależy od punktu "twojego" ...

 

Bo zdolności produkcji fabryk takich aut (a nie tylko tesla je robi) po zasobność portfela "bo to nie są tnie rzeczy" WIELE CZYNNIKÓW...

i nie tylko w "BIED-POLu" montują kotły ;) i jeszcze długo będą...

Coraz bardziej ECO=CENA DO GÓRY... Takie realia rynku.

Co w salonie samochodowym mogłeś kupić za 100'000zł 10lat temu a co dziś?

Nowe 500pln zaraz będzie warte tyle co 200zł

Takie gadanie...

 

Może i chciał bym coś takiego z czasem ale dla mnie to "klima z funkcją grzania" jako dodatek, uzupełnienie, a nie zamiana kotła na PC

 

Jak kogoś stać to niech robi prawdziwe PC=gruntowa a nie zabawa "powietrzem" i nie ma się tu nad czy rozwodzić

Bo można naje...ć 500m2 paneli foto i Grzać piecem na prąd ... ale to nie o to chodzi.

 

Ale PV+PC to już droga w kierunku "dom zero emisyjny"

Trzeba dostosować produkt do "potrzeb klienta"

Tak jak z wiarą, która lepsza? ;)

Ale "można iść na stoisko sprzedawców kotłów i pluć na kotły" co?

Czemu ta dyskusja ma prowadzić dalej?

Bo jak temu że PC jest lepsze od "kotła". To ok. Jest lepsza.

Niech tak będzie... PC są THE BEST !!!

 

Bo tu jest Temat "kotły na pellet Edilkamin" a nie TEMAT "Kotły vs PC" czy "co lepsze PC czy kocioł"

 

A jak ktoś coś ma do kogoś, zawsze może wysłać wiadomość "bezpośrednio" a nie robienie "DRAMY"

Pachnie to troszku jak zazdrość ;)

Takie szukanie zaczepki;)

 

I jeszcze odnośnie jazdy po tych co tu "sprzedają kotły" bo tylko z jednym miałem okazje "współpracować", jestem zadowolony.

I śmiało mogę człowieka polecić. Fachowca w swojej branży.

Ciekaw jestem ile "wy inni" poświęcacie uwagi swoim "klientom" żeby nie wydali za dużo...

 

 

Sam jestem ciekaw swego zdania na tema mojego "kociołka" za kilka lat.

 

Większość ludzi na tym forum to "sprzedawcy swoich produktów" i co z tego?

 

Więc...

 

Tu domy nie ocieplone, ludzie palą czym popadnie...

Edytowane przez RynioPynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie szukają tu informacji, a tu?

Jazda głównie nie o "temacie" tylko zaśmiecanie, żeby czasem nikt się nie dowiedział za wiele o kotle i jeszcze kupi? "peleciaka" a "bida ten sterownik" " są jeszcze droższe... i też ktoś je kupuje.

A wiem ile czasu zajęło mi "przekopywanie bezkresu" tego forum i internetu...

Bo jaja jajami... ale też trochę powagi ;)

I proszę bez osobistego traktowania moich wywodów;) bo nie mam zamiaru nikogo obrazić.

Bo to trochę "dwa różne światy" PC i kotły a głównie o $$$ i osobiste podejście (rozsądek) a nie "idealne rozwiązania" bo nie ma idealnego świata, tylko kompromisy

takie podsumowanie ;)

Bo sam mam zamiar jeszcze pozmieniać w swoim domu wiele... a lubię wiedzieć dużo i dzielić się wiedzą a nie "profesorować" ;)

 

pozdrawiam wszystkich bez wyjątków...

Edytowane przez RynioPynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo tu jest Temat "kotły na pellet Edilkamin" a nie TEMAT "Kotły vs PC" czy "co lepsze PC czy kocioł"

 

A jak ktoś coś ma do kogoś, zawsze może wysłać wiadomość "bezpośrednio" a nie robienie "DRAMY"

Pachnie to troszku jak zazdrość ;)

Takie szukanie zaczepki;)

 

I jeszcze odnośnie jazdy po tych co tu "sprzedają kotły" bo tylko z jednym miałem okazje "współpracować", jestem zadowolony.

I śmiało mogę człowieka polecić. Fachowca w swojej branży.

Ciekaw jestem ile "wy inni" poświęcacie uwagi swoim "klientom" żeby nie wydali za dużo...

 

I wszystko ma temat. Popieram w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...