Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka wkrętarka do 1000 zł ?


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam wkrętarki akumulatorowej która poradzi sobie z remontem domu. W obecnej chwili posiadam wkrętarkę marki Makite ( podróbka ) kupiona za 30 zł :lol2: jednak ona już nie radzi sobie z żadnymi pracami ,wiec pora zainwestować trochę grosza w coś dobrego :)

 

Czego szukam ?

 

Wkrętarki akumulatorowej która posłuży mi kilka lat i nie będę musiał za pół roku gonić do sklepu po nową . Pracę które będę nią wykonywać to głownie remonty (prac jest sporo wiec nie może zawodzić ) ,zmiana dachów ,skręcanie drewnianych ogrodzeń , skręcanie mebli ogólnie prace domowe można powiedzieć. Przeglądałem Allegro,chodziłem po sklepach jednak jestem tematach wkrętarek jestem laikiem, wiec proszę o pomoc/poradę was :cool:.

 

Ile mogę wydać ?

 

Do dyspozycji mam 1000 zł na nową wkrętarkę,jednak gdy dostanę coś dobrego za np 400-600 zł ok nie ma problemu,nie ma co wywalać pieniędzy w błoto .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup coś 18V z repertuaru Makity, deWalta, Metabo i będziesz zadowolony. Przedział 500-600 zł jest w stanie zaspokoić potrzeby. Do mebli pasuje coś mniejszego poręczniejszego, do dachów już większe, do wiercenia w betonie warto mieć udar. Sam musisz zdecydować co Ci najbardziej potrzebne lub wybrać coś uniwersalnego z kompromisem. Ja używam wiertarko-wkrętarki i klucza udarowego Makity, na jednym mam wiertło a na drugim bita z torxem i praca idzie szybko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem trochę te wkrętarki i w sumie te dwie wpadły mi w oko :

 

DeWalt

 

http://allegro.pl/dewalt-dcd771c2-wkretarka-18v-1-3ah-42nm-kufer-i6813158182.html

 

Makita

 

http://allegro.pl/wiertarko-wkretarka-makita-df457dwe-18v-walizka-i5921047590.html

 

Obie do 600 zł,całkiem spoko się prezentują mam nadzieje że sprostałyby pracą które wymieniłem. DeWalt ma lepszy monnet obrotowy,robi to jakąś wiekksza różnice ? Metabo zaś wygląda bardzo przyzwoicie jednak opinie mnie jakoś nie przekonują do zakupu jej.Znajdę coś lepszego w cenie do 600 zł od tego co podałem wyżej ? Jeżeli nie to która z nich będzie lepszym wyborem Makita czy DeWalt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakieś uzasadnienie czemu akurat DeWalt ? Też myślałem nad DeWalt'em w sumie powinien wystarczyć do prac które wymieniłem czy szukać czegoś lepszego ?

 

DeWalt może mieć przedłużoną gwarancję o rok, poza tym bardzo często widzę jak ekipy budowlane z niego korzystają, częściej niż z makity czy innych, moja ekipa też ma wkrętarkę deWalta i wygląda jakby przeżyła nalot bombowy a śmiga nadal. Popatrz sobie na baterie bo oryginały są drogie a być może da się kupić jakiś zamiennik bardzo dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Naprawdę godną polecenia wkrętarką, która doskonale poradzi sobie przy wspominanych przez Ciebie pracach remontowych jest BOSCH GSR 12V-20 HX - poręczna, trwała, o długim czasie pracy. Posiada możliwość dokładnego ustawienia momentu obrotowego, dzięki czemu precyzja wkręcania jest gwarantowana. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także wiertarko-wkrętarka akumulatorowa GSR 12V-15 FC Flex. Jej wymienne uchwyty umożliwiają wkręcanie w nawet pod kątem, lub w innych, trudno dostępnych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Witam wszystkich, prosiłbym o pomoc wyborze wiertarko wkretarki, zastanawiam się nad dwoma modelami firmy DeWalt

https://www.ceneo.pl/53266957;0284-0.htm#tab=click_scroll

https://www.ceneo.pl/53266950

te 740zł to taki maksymalny budżet, chyba ze w tej cenie jest coś lepszego innej firmy

którą z nich byście wybrali?

są to podobne konstrukcje z silnikiem bezszczotkowym

jedna jest z udarem druga bez

teraz pytanie czy warto dopłacić do tego udaru? nie będzie to zwiększało ryzyka awarii, czy będzie cięzko używany ciężko mi powiedzieć może kilka razy się przy czymś przydać

ogólnie urządzenie będzie mi służyło do prac przydomowych.

I jeszcze jedną jeśli wezmę udarową to bity też powinny być udarowe mimo tego że udar będzie rzadko używany?

a jak wybiorę bez udaru to warto kupić bity udarowe? czy lepiej zwykłe

dziekuje za pomoc wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mogę wam polecić

wkrętarkę Sparky

 

https://www.ceneo.pl/31081931

Służyła mi przez cały czas przy budowie domu drewnianego sporo się napracowała i dalej działa (teraz 3 lata). Mam też dwie kątówki z tej firmy- zwykła bez płynnego rozruchu już działa ok 5 lat. Ta z płynną regulacja przegrzała się po kilku godzinach wymieniona na nową- trzeba uważać na niższych obrotach.

Nie jest to reklama. Jeśli chodzi o wkrętarkę z udarem to polecam do cięższych prac (duże wkręty do drzewa itp) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 4 weeks później...
  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...