Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

E-121 Dziennik budowy


Recommended Posts

Witam wszystkich, po wielu miesiącach czytania forum postanowiłem założyć nasz własny dziennik budowy. Nasz dziennik, bo jest nas troje:) . Działka kupiona jakieś dwa lata temu pod Szczecinem. Wymiary działki to 22x42 czyli jakieś 925m2. Wjazd na działkę mamy od wschodu. Działka nie jest uzbrojona chodź wszystkie możliwe warunki przyłączy już posiadamy. Woda, gaz, energia, brak kanalizacji.

 

Widok teoretycznie z wjazdu na działkę.

http://i1.fmix.pl/fmi2879/fc46e69b002c1dbc592f0769/zdjecie.jpg

 

Widok ukazujący działkę.

http://i2.fmix.pl/fmi989/4f169ca10010eabb592f0781/zdjecie.jpg

 

Zdjęcia robione rok temu, przed działką droga wewnętrzna 8m, za naszym planowanym ogrodem droga 6m i za nią dom ze zdjęcia (już zamieszkały).

Jak widać na zdjęciu, do drogi gminnej mamy 90m i nasza działka jest piąta. Z naszej drogi żadna działka nie jest jeszcze zabudowana z tym roku planują rozpocząć budowę na dwóch z nich. Nasze plany to wiosna 2018. W tym roku chcemy się dobrze przygotować do budowy i załatwić wszystkie formalności.

 

Posiadamy:

- warunki zabudowy

- opinie geologa 3x4m

- warunki przyłączy

- najważniejsze czyli projekt e-121 wersja L z garażem od północy

 

Mamy wybranego projektanta i kierownika budowy w jednej osobie, jesteśmy na etapie rozmyślań przed adaptacja projektu, która zacznie się na dniach.

 

Rzut projektu.

http://i3.fmix.pl/fmi313/2d286a450012b077592f0c98/zdjecie.jpg

 

Co zamierzamy zmienić:

- w projekcie mamy porotherm, na pewno go zmienimy początkowo miał byc ytong ale wybór prawdopodobnie padnie na silke 24 np. z Barlinka.

- mamy strop monolityczny zmieniamy na wiązary, z racji poddasza nieużytkowego (wydzielone zostanie pomieszczenie 30m2 na "graciarnie")

- likwidujemy kominy wentylacyjne, będzie rekuperacja.

- likwidujemy komin CO, chcemy wyjście przez ścianę.

- poszerzymy kuchnie o 30cm z holu wejściowego.

- łączymy łazienki w jedną i z części garderoby wydzielimy prysznic.

- ściana w korytarzu będzie do końca (ściana ta będzie jednocześnie szafą wnękowa)

 

To wszystko co mi przy chodzi do głowy na tą chwile. Wszystkie komentarze proszę umieszczać w tym wątku i są one mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj może coś więcej o samym projekcie. Od samego początku założenie było jedno parterówka. Wydzielimy wiele domów w których piętro nie jest wykorzystane a ogrzewać i sprzątać je trzeba, idąc tym tropem poszukiwania zakończyliśmy na e-121. Ograniczeniem była działka a raczej jej szerokość 22m, e-121 ma 12,3m wiec ok.

 

http://i2.fmix.pl/fmi1863/d2f83ccc001e6c76592fdfa4/zdjecie.jpg

 

http://i1.fmix.pl/fmi331/e832e42a002bf0b6592fdfac/zdjecie.jpg

 

Na zdjęciach przykładowe wizualizacje z katalogu.

 

Parametry projektu E-121

Pow. użytkowa (bez garażu):128,9 m²

Pow. zabudowy:219,9 m²

Min. szerokość działki:28,8 m

Min. długość działki:20,3 m

Kondygnacje:parterowy

Poddasze:do adaptacji

Piwnica:nie

Garaż:dwustanowiskowy

Rodzaj dachu:czterospadowy

Wysokość domu:7,7 m

Szerokość domu:12,31 m

Długość domu:28,81 m

Kubatura:890 m³

Nachylenie dachu:30°

Rodzaj zabudowy:wolnostojący

Technologia:murowany

Styl:nowoczesna elewacja

Kalenica:równoległa do drogi

Powierzchnia dachu:305 m²

Liczba pokoi:4

 

Parametry w zupełności nam wystarczały wiec szybki telefon do biur projektowych, cena projektu:3100 zł i po kilku rozmowach kupujemy projekt 500 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić na ten temat, wszystko ma swoje plusy i minusy. Przeczytałem wiele dzienników budowy z wiązarami i wiem że te osoby kolejny raz by wybrały to samo. Widziałem więźbę dachową po 10 latach i główkowanie co z tym zrobić. Nie oszukujmy się więźba c27 lub c24 jest nie do dostania lub bardzo droga. Jedziesz na skład i pytasz o taką to robią się wielkie oczy atest! a po co to Panu, wie Pan ile taka kosztuje. No właśnie później ludzie biorą co im dają i płaczą. Świadomie wybieram wiązary. Co do stropu, monolit przy poddaszu nieużytkowym to przerost formy nad treścią. Wyceny firm są wyższe o ok 100 tys. ze stropem monolitycznym i więźbą. Do tego dochodzi ocieplenie po stropie pod które i tak trzeba robić konstrukcje by móc zagospodarować tam stryszek. Rozumiem ze monolit daje stabilność bryły z tym ze przy parterówce, tą stabilność osiągnę z wiązarami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz, mieszkasz w ciekawym miejscu, w "bramie" silnych wiatrów na Polskę. Nie wiem, gdzie przeżyłaś Ksawerego i inne, wcale nie słabsze wichury i pojawiające się trąby powietrzne przy silnych burzach, bo ja w we własnym domu, właśnie z częściowym stropem drewnianym. Epicentrum trąby przeszło kilkaset metrów ode mnie, to nie jest obecnie jakaś abstrakcja z filmów amerykańskich. Dla odświeżenia doznań można poprzeglądać kilka fimików z YT. Strop drewniany jest słabszy, aniżeli monolityczny, który zapewnia budynkowi większą sztywność i bezpieczeństwo.

Jak coś się stanie z dachem, jego pokryciem lub więźbą pozostaje betonowy monolit.

 

Poza tym, ja bym sobie drugi raz, sufitu z podwieszanych do stropu drewnianego konstrukcji KG nie zrobił. Wiem, wiem, wiem...zaraz ktoś napisze, że to trzeba dobrze zrobić i będzie luksus. Jakoś nigdy, a widziałem sporo, takich konstrukcji nie widziałem takich, które by nie pękały. Mniej lub bardziej. Tak, czy inaczej, w przekonywaniu nie mam żadnej misji. Więcej się wymądrzał nie będę, tak, czy inaczej, życzę powodzenia. Bo projekt fajny. pzdr

Edytowane przez ProStaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...