Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grubość ścian?


Recommended Posts

Witam serdecznie,

W tym roku chcę zacząć budowe domu (Karmelita gold 2M), zastanawiam się nad wyborem bloczku Ytong YTONG 36,5 S+GT PP4, 30 FORTE S+GT lub TERMALICA 24 - nie wiem który wybrać... do tego chce dać 10 lub 15m wełny, ale mój kierownik budowy mówi, że buduje sie tylko z ytonga 42 lub 48 - czy to jakiś wymóg czy po prostu nie wie o czym gada?

 

Dodam, że zdecydowałem sie na strop ytong ale nie wiem czy to ma wpływ na wybór materiału?

Edytowane przez maksell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz sobie odpowiedzieć na pytania (wady i zalety), sciana jedno czy dwuwarstwowa oraz jaki zakładasz współczynnik U ściany, jeżeli jedno warstwowa to jak najgrubsza lepsze U, jeżeli dwuwarstwowa to najtańszy materiał to warstwa konstrukcyjna nośna a U otrzymasz stosując odpowiednia grubość izolacji, poza tym zobacz jak masz w projekcie i o wszelkich zmianach pogadaj z kierownikiem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiesz hydraulika do ocieplania ścian to faktycznie może spartolić ;). Są tutaj na forum tacy którzy sami ocieplali swoje domy, w sensie przyklejali styropian, dokładniej, wolniej i z dbałością o mostki i szczelność i mają się całkiem dobrze a nawet lepiej niż by im to fachowcy zrobili. Resztę tj siatkę, klej, tynk zostaw ekipie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej możliwości popełnienia błędów jest przy ścianie jedno warstwowej jak przy ociepleniu , oczywiście jak się ktoś uprze to można wszystko , to że ściany jednowarstwowe w naszym kraju są bardzo mało popularne i ciężko znaleźć ekipę która by się podjęła bo nigdy w zyciu tego nie robiła i zwyczajnie nie wie jak się do tego zabrać to jeszcze nie znaczy że to jest złe rozwiązanie . To samo można powiedzieć o innych rzadko stosowanych technologiach jak np izolacji na krokwiowej po mimo że jest dużo lepsza od tradycyjnych metod izolacji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ściana jednowarstwowa była skuteczna w baszym klimacie najpierw musi powstać materiał z głębokimi pióro-wpust na wszystkich krawędziach..

 

Podobno termalika ma kiepską jakość (nie robiłem nigdy to nie wiem) popytaj tych co z niej robili i jak ok to bierz. Przy 2 warstwowej wiecej jak 24 (25) nie kalkuluje się.

Paroprzepuszczalność to taki temat zastępczy jak nie ma innych tematów. To tak jak freon z loduwek niszczy ozon tylko nikt nie wspominał że jeden przelot rakiety kosmicznej niszczy tyle ozonu co stare lidówki całego świata przez rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole BK i tego sie trzymajmy. Dlaczego styropian zamiast wełny? Wełna bardziej wygłusza budynek i jest paroprzepuszczalna (jak to niektórzy mówią: Oddycha)

ehm zobacz sobie ścianę ocieploną wełną po kilku latach tzn pomyśl jak działa grawitacja, nawet jak będzie solidnie zamocowane w stelażach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole BK i tego sie trzymajmy. Dlaczego styropian zamiast wełny? Wełna bardziej wygłusza budynek i jest paroprzepuszczalna (jak to niektórzy mówią: Oddycha) - wiem, że stropian też jest paroprzepuszczalny ale jednak nie tak jak wełna...

 

Czyli lepiej wybrać termalica?

 

A po co Tobie paroprzepuszczalnośc ścian ??

Zimą to tylko wada.

 

Od usuwania nadmiaru pary wodnej we wnętrzach jest wentylacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...