Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Knauf 0,031 Etixx Fasada


fighter1983

Recommended Posts

Hmmm... Knauf pracuje do 18grudnia pozniej przerwa do 7go stycznia. i taki newsik. zatem jak ktos by sobie zyczyl etixx-a to chyba trezba szybko.

 

Szanowni Państwo,

W związku ze wzrostem cen surowców informuję, że z dniem 11 stycznia 2021 planowane jest wprowadzenie podwyżki (ok. 8 - 10%) na styropiany budowlane Knauf Therm.

 

Zamówienia w obecnych cenach będą realizowane maksymalnie do 8 stycznia 2021 lub do wyczerpania zapasów. W takiej sytuacji termin ten może zostać skrócony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co roku mają być podwyżki, co roku namawianie na kupowanie zimą a potem przychodzi wiosna i ceny te same albo i niższe. Też się dałem na to nabrać i potem się bujałem z mnóstwem styropianu kilka miesięcy przerzucając z miejsca na miejsce. NIE POLECAM kupowania zimą.

ctrl+c -> ctrl+v maila oficjalnego :D

odnosnie historii cen styro zima vs sezon jest roznie, szereg lat pokazal ze ceny zimowe sa nizsze, 2018/2019 praktycznie te same vs sezon.

2019/2020 w sezonie troche nizsze (mysle ze covid mogl miec wplyw)

 

tego nie wie nikt. do 2018 roku - zawsze zakup zima mial sens , ludzie po 20-25zl netto na m3 wychodzili taniej vs sezon.

informacja przekazana po prostu, kazdy zrobi co uwaza za stosowne, bo "na pewno to Kopernik nie zyje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem i zapakowałem nim cały garaż i sypialnię :D

Miałem ruszać z robotą w poniedziałek a tu...zapowiedzieli się goście od światłowodu i będą wykopki a we wtorek...wzywa mnie wojsko.

Kolejny dowód, że Polska z komunizmu wyszła ale komunizm z Polski nie. Młode, bezrobotne byczki sobie łazikują a starego dziada po 50tce do armii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem tego zachwytu na etixxem :p Styropian jak styropian tylko może bardziej równy od innych. Dla samorobów może to i ma znaczenie, dla profsjonalnych wykonawców już pewnie trochę mniej. Z punktu widzenia inwestora nie ma to żadnego znaczenia: zakładając, że parametry cieplne i wytrzymałościowe sa na zblizonym poziomie co innych wiodących producentów to imo nie ma co przepłacać tylko po to, żeby wykonawcy się wygodniej robiło ;) Tym bardziej, że raczej rzadko się spotyka idealne ściany a nawet jak ściana idealna to już wienieć czy słup nie koniecznie.. itp itd, oraz nie spotkamy się z sytuacją: jak Pan kupi etixa to zrobie Panu elewację taniej bo materiał dobry. Takie rzeczy w przyrodzie nie występują.

Tak samo przy tankach: ktoś się jara, że ma tynk Caparol czy greinplas.. a prawda jest taka, że w 99% przypadków (poza dość specyficzynymi jak np. ziarno 1mm czy ciemny tynk) to tynk jest tak dobrze położony jak dobrze zrobiona jest warstwa zbrojąca (wyłączając całkowitą papraninę, która może się zdarzyć zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny wykonawca kupi najtańszy dostępny towar aby zmaksymalizować swój zysk. Zresztą ceny podaje się z m2 a nie od jakości użytych materiałów. W przeciwnym razie montując pompę ciepła Panasonica Tcap na R32 firma powinna Ci dopłacać do zamontowania jej? Czy może to jakiś błąd w Matrixie?

 

Z perspektywy inwestora patrzyłem na chałupę sąsiada 26000 zł poszło na 10 cm styropianu Arbet "dalmatyńczyka" biały z czarnym granulatem, kołki po 4 na płytę co z tego że przemarza przykryje się klejem i siatką i będzie Pan zadowolony. Ciekawe co by zobaczył na kamerze termowizyjnej i co miałby do powiedzenia firmie która to wykonała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to nadmierne uproszczenie. Wszystko zależy jak się dogada. Ja np dogadałem konkretną za m2 elewacji na gotowo z tynkiem silikonowy białym, styropian grafitowy 20cm o lamda 0,033. Nie narzucałem jaki ma być producent styropianu tylko zastrzegłem, żeby nie była to firma krzak. W efekcie kleili termoorganikę. Mogli przecież kleić tego tak chwalnonego etixxa, przecież nie broniłem.. ale jak widać istotniejszy jest stosunek cena/jakość niż przepłacanie do wyższej jakości, która nic nie wnosi, dla samej jakości.

Dodam, że imo elewacja wykonana naprawdę dobrze. Czy byłaby zrobiona lepiej gdyby kleili etixxa? Nie. Czy zarobili by mniej? pewnie tak. Czy ja bym miał inną cenę? Nie.

Przykład z pompą ciepła to klasyczny argument ad absurdum więc nie będe się do niego odnosił.

Edytowane przez tabi88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem tego zachwytu na etixxem :p Styropian jak styropian tylko może bardziej równy od innych. Dla samorobów może to i ma znaczenie, dla profsjonalnych wykonawców już pewnie trochę mniej. Z punktu widzenia inwestora nie ma to żadnego znaczenia: zakładając, że parametry cieplne i wytrzymałościowe sa na zblizonym poziomie co innych wiodących producentów to imo nie ma co przepłacać tylko po to, żeby wykonawcy się wygodniej robiło ;) Tym bardziej, że raczej rzadko się spotyka idealne ściany a nawet jak ściana idealna to już wienieć czy słup nie koniecznie.. itp itd, oraz nie spotkamy się z sytuacją: jak Pan kupi etixa to zrobie Panu elewację taniej bo materiał dobry. Takie rzeczy w przyrodzie nie występują.

Tak samo przy tankach: ktoś się jara, że ma tynk Caparol czy greinplas.. a prawda jest taka, że w 99% przypadków (poza dość specyficzynymi jak np. ziarno 1mm czy ciemny tynk) to tynk jest tak dobrze położony jak dobrze zrobiona jest warstwa zbrojąca (wyłączając całkowitą papraninę, która może się zdarzyć zawsze).

Tzn że ja nie jestem profesjonalnym wykonawca.

Miałem teraz 2 realizacje z umową na eps 0.031 grafit . Mogłem dać coś po 146/148 netto M3 , ale przy cenie 156 za etixxa i 40m3 na budynek - zrobiłem na etixxie. Więc sam dołożyłem 400 netto do realizacji chociaż nie musiałem.

Widać muszę się jeszcze nauczyć żeby robić na najtańszych materiałach tylko po to żeby zmaksymalizować zysk swój. Jakoś tego nie potrafię ... I daje ludziom etixxy ecotwisty i narożniki i listwy z Austrii które są droższe i dużo trudniej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem tego zachwytu na etixxem :p Styropian jak styropian tylko może bardziej równy od innych. Dla samorobów może to i ma znaczenie, dla profsjonalnych wykonawców już pewnie trochę mniej. Z punktu widzenia inwestora nie ma to żadnego znaczenia: zakładając, że parametry cieplne i wytrzymałościowe sa na zblizonym poziomie co innych wiodących producentów to imo nie ma co przepłacać tylko po to, żeby wykonawcy się wygodniej robiło ;) Tym bardziej, że raczej rzadko się spotyka idealne ściany a nawet jak ściana idealna to już wienieć czy słup nie koniecznie.. itp itd, oraz nie spotkamy się z sytuacją: jak Pan kupi etixa to zrobie Panu elewację taniej bo materiał dobry. Takie rzeczy w przyrodzie nie występują.

Tak samo przy tankach: ktoś się jara, że ma tynk Caparol czy greinplas.. a prawda jest taka, że w 99% przypadków (poza dość specyficzynymi jak np. ziarno 1mm czy ciemny tynk) to tynk jest tak dobrze położony jak dobrze zrobiona jest warstwa zbrojąca (wyłączając całkowitą papraninę, która może się zdarzyć zawsze).

 

Dokładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Tak samo przy tankach: ktoś się jara, że ma tynk Caparol czy greinplas.. a prawda jest taka, że w 99% przypadków (poza dość specyficzynymi jak np. ziarno 1mm czy ciemny tynk) to tynk jest tak dobrze położony jak dobrze zrobiona jest warstwa zbrojąca (wyłączając całkowitą papraninę, która może się zdarzyć zawsze).

 

Dobrze położony tynk, a dobrze wyglądający po latach tynk to jednak dwie inne sprawy - i tu im dłużej na ścianie, tym większe różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ja ledwo dziś wystawiłem swoje graty i zacząłem kleić Etixxa to zaczęły się wycieczki z okolicznych budów. Trochę mnie to wnerwiało, bo dzień krótki i nie wiadomo kiedy zimno wróci, ale przecież nie będę ludzi na kopach wyganiał.

Hit dnia - "qrr, przy takim styro nie ma wymówki jak cienie na elewacji będą" No prawda. Alibi brak :D Ktoś też stwierdził, że nie jest "tłusty" jak jego styropian ale co ma, to nie zapytałem.

Wszyscy w szoku, że płyta w płytę równa. Ci, którzy kiedykolwiek robili elewację wiedzą, że pilnowanie którą krzywą stroną (brzuchem czy krawędziami) przyklejać zajmuje sporo czasu, bo KAŻDĄ płytę trzeba obejrzeć a przy E nie ma takiej potrzeby. Inni... "nie rozumieją"

Wymiar... o tak. Dopiero wyprowadziłem pierwszą warstwę wokoło domu, ale już widzę jak to przyśpiesza. Będzie też mniej szczelin do wypełnienia ...i tu równy E robi "problem" bo jakieś małe te szczelinki i trzeba będzie jaką malutką końcówkę mieć :D

Po pierwszym dniu z tym styro, z punktu widzenia inwestora, samoroba czy wykonawcy, gonionego czasem - wrażenia pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze położony tynk, a dobrze wyglądający po latach tynk to jednak dwie inne sprawy - i tu im dłużej na ścianie, tym większe różnice.

 

Pewnie masz racje ale pod pewnymi warunkami tzn. jeżeli porównujemy jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkam, np. ktoś mówi: mój tynk po 10 latach wygląda lepiej niż sąsiada po 5... no tak, ale jeden jest załóżmy silikonowy a drugi mineralny, jeden jest przy róchliwej rodze nieutwardzonej a drugi na końcu ślepej uliczki wyłożonej kostką, jeden przy lesie a drugi w polu.. to wszystko ma znaczenie. Każdy bród na elewacji uwypukla jej wady, im drobniejsze ziarno tym bardziej. Chyba nie przypadkowo kiedyś przy tynkach mineralnych ten baranek był taki gruby. A raczej rzadko się widuje żeby ktoś mył elewację żeby dalej dobrze wyglądała. To jak z samochodem. Jak jest brudny to nawet najładniejszy jakoś tak nie wygląda..

 

Więc sam dołożyłem 400 netto do realizacji chociaż nie musiałem.
Raczej skalkulowałeś, że ci się to po prostu opłaca bo jest Ci wygodniej robić co jest zrozumiałe. Teraz te ceny się zbliżyły bardziej do siebie, wcześniej nie wyglądało to tak kolorowo. Druga sprawa: inaczej to wygląda jak kupujesz usługę z materiałem a inaczej jak samą usługę. Podam przykład: sąsiad murował z ceramiki. Kupił szlifowaną (miał murować sam - będzie wygodniej, mówił). Koniec końców się pozmieniało i przyszła ekipa do murowania. Nie powiedzieli: o panie inwestorze, dostarczył Pan taki świetny równy materiał to my weźmiemy od Pana mniej za murowanie ;) Koniec końców i tak jechali na zwykłej zaprawie a nie jakimś kleju czy pianie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje ale pod pewnymi warunkami tzn. jeżeli porównujemy jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkam, np. ktoś mówi: mój tynk po 10 latach wygląda lepiej niż sąsiada po 5... no tak, ale jeden jest załóżmy silikonowy a drugi mineralny, jeden jest przy róchliwej rodze nieutwardzonej a drugi na końcu ślepej uliczki wyłożonej kostką, jeden przy lesie a drugi w polu.. to wszystko ma znaczenie. Każdy bród na elewacji uwypukla jej wady, im drobniejsze ziarno tym bardziej. Chyba nie przypadkowo kiedyś przy tynkach mineralnych ten baranek był taki gruby. A raczej rzadko się widuje żeby ktoś mył elewację żeby dalej dobrze wyglądała. To jak z samochodem. Jak jest brudny to nawet najładniejszy jakoś tak nie wygląda..

 

Raczej skalkulowałeś, że ci się to po prostu opłaca bo jest Ci wygodniej robić co jest zrozumiałe. Teraz te ceny się zbliżyły bardziej do siebie, wcześniej nie wyglądało to tak kolorowo. Druga sprawa: inaczej to wygląda jak kupujesz usługę z materiałem a inaczej jak samą usługę. Podam przykład: sąsiad murował z ceramiki. Kupił szlifowaną (miał murować sam - będzie wygodniej, mówił). Koniec końców się pozmieniało i przyszła ekipa do murowania. Nie powiedzieli: o panie inwestorze, dostarczył Pan taki świetny równy materiał to my weźmiemy od Pana mniej za murowanie ;) Koniec końców i tak jechali na zwykłej zaprawie a nie jakimś kleju czy pianie.

widzisz - nic nie skalkulowalem, ja moim chlopakom place za 1mkw wykonanego docielenia. zatem czy beda to robic dzien dszybciej, czy wolniej - dla mnie nie ma to znaczenia zadnego. wiec z pkt widzenia kalkulacji - rownie dobrze moglem im dostarczyc 0,031 np swisspora, Knaufa, Austrothemu lub no name - i tak by to zrobili - w tych samych pieniadzach.

Naomiast uznalem ze jak ja mam wydac mniej o 400zl na elewacji - a klient przy tak niewielkiej roznicy bedzie mial o tyle lepszy eps - wybralem ta druga opcje. Az niemozliwe nie ? :D a jednak i o dziwo nie ma tu zadnego drugiego dna. czasami po prostu mozna byc fajnym dla drugiego czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje ale pod pewnymi warunkami tzn. jeżeli porównujemy jabłka z jabłkami a gruszki z gruszkam, np. ktoś mówi: mój tynk po 10 latach wygląda lepiej niż sąsiada po 5... no tak, ale jeden jest załóżmy silikonowy a drugi mineralny, jeden jest przy róchliwej rodze nieutwardzonej a drugi na końcu ślepej uliczki wyłożonej kostką, jeden przy lesie a drugi w polu.. to wszystko ma znaczenie.

.

 

Porónuję silikonowy Caparol z silikonowym (nie: Si-Si) tańszej firmy, baranek 1.5mm po 5 latach od położenia, oddalone 500m od siebie.

Te tynki nawet w dotyku są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porónuję silikonowy Caparol z silikonowym (nie: Si-Si) tańszej firmy, baranek 1.5mm po 5 latach od położenia, oddalone 500m od siebie.

Te tynki nawet w dotyku są inne.

To mnie już bardziej zaciekawiło ;) ale az tylu tynków nie macałem ;P to że różnią się jakoś składem to nie wątpie. W którymś moż być więcej dodatków hydrofobowych czy antyglonowych itp, więcej/mniej lepiszcza ale czy to wpływa na róznicę "w dotyku" to nie wiem, bardziej bym obstawiał na sposób zatarcia, temperatura aplikacji i nasłonecznienie co też ma niebagatelne znaczenie.

Tak samo jak klej do siatki np. na greinplaście przyjemniej się pracuje, łatwiej go "zagłaskać", zwłaszcza w wyższych temperaturach niż np. atlas. Ale na koniec, jak już wyscjną to nie czuć takiej różnicy. Jeden i drugi jest tak samo twardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...