Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Knauf 0,031 Etixx Fasada


fighter1983

Recommended Posts

ja z tych co nie rozumieją...

dlaczego wszystkie nie są takie? czy inne styro są robione ręcznie?

Lepiej nie umiałem:

https://www.facebook.com/2187153427979515/posts/3802828733078635/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

przeczytałem - porównawczy opis cech fizycznych różnych syro wraz z opiniami na temat sensowności ich stosowania,

ale nie tłumaczy dlaczego niektóre styro są krzywe a inne proste, za to musi coś odpowiadać - albo półprodukty albo specyficzny proces produkcyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem - porównawczy opis cech fizycznych różnych syro wraz z opiniami na temat sensowności ich stosowania,

ale nie tłumaczy dlaczego niektóre styro są krzywe a inne proste, za to musi coś odpowiadać - albo półprodukty albo specyficzny proces produkcyjny

proces produkcyjny.

plyta cieta z bloku vs wytlaczane z formy kazda osobno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poruszyłem ten temat z zaprzyjaźnionym technologiem.

deformacje typu "banan" powstają głownie podczas foliowania paczek, mogą również być skutkiem niewłaściwego przechowywania.

 

Ten technolog ciął kiedyś styropian gorącym drutem?

Etixx też jest foliowany a jednak prosty, mimo że ma wymiar 120x60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten technolog ciął kiedyś styropian gorącym drutem?

Etixx też jest foliowany a jednak prosty, mimo że ma wymiar 120x60.

 

temat zainteresował mnie z czystej ciekawości, sięgnąłem do źródła a uzyskanymi informacjami chciałem się podzielić na forum.

 

absolutnie nie mam najmniejszej chęci przekonania cię do zmiany przekonań, opinii czy wierzeń, ani też do wyboru konkretnego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co roku mają być podwyżki, co roku namawianie na kupowanie zimą a potem przychodzi wiosna i ceny te same albo i niższe. Też się dałem na to nabrać i potem się bujałem z mnóstwem styropianu kilka miesięcy przerzucając z miejsca na miejsce. NIE POLECAM kupowania zimą.

a jednak: 5:50 dzisiaj.

 

Szanowni Państwo

Informujemy że zapas surowca w starych cenach został wyczerpany w związku z czym wprowadzamy nowy cennik, który obowiązuje na zamówienia składane od dnia 30.12.20

Zamówienia w starych cenach złożone przed tym terminem będą zrealizowane po potwierdzeniu u Regionalnego Menedżera Sprzedaży.

Nowy cennik zostanie przesłany w innej wiadomości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat zainteresował mnie z czystej ciekawości, sięgnąłem do źródła a uzyskanymi informacjami chciałem się podzielić na forum.

 

absolutnie nie mam najmniejszej chęci przekonania cię do zmiany przekonań, opinii czy wierzeń, ani też do wyboru konkretnego produktu.

 

Mnie nikt nie musi przekonywać czy namawiać, bo nie raz robiłem ocieplenia różnymi styropianami a swój robię Etixxem. Mam gilotynę elektryczną i widzę jak się styropian cięty drutem zachowuje.

No ale przecież nie jestem technologiem tylko budowlańcem, to co ja tam wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ja też będę dawał 20cm. A cały czas z obliczeń wynika ze 15 styknie. I co i nic. Serce przeważa nad rozumem :D

No właśnie. Te 5cm to w sumie niewiele więcej ... Aż się prosi.

A już Knauf robi spoilery że będzie nowa grubość : na 99% będzie to 25cm etixx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
Przeczytałem cały wątek i widzę sens w zainwestowaniu w Etixxa (oczywiście gdy ceny i podaż się unormują). Zastanawia mnie tylko czy warto stosować tłoczony styropian przy znacznych krzywiznach ścian? Murarze "wypchnęli" mi poddasze o jakieś 2.5cm względem parteru. Jestem laikiem ale wydaje mi się, że to za dużo na wyrównanie samym klejem a taki styropian to aż żal ręcznie przycinać. Edytowane przez konrad80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i widzę sens w zainwestowaniu w Etixxa (oczywiście gdy ceny i podaż się unormują). Zastanawia mnie tylko czy warto stosować tłoczony styropian przy znacznych krzywiznach ścian? Murarze "wypchnęli" mi poddasze o jakieś 2.5cm względem parteru. Jestem laikiem ale wydaje mi się, że to za dużo na wyrównanie samym klejem a taki styropian to aż żal ręcznie przycinać.

nie licz na ten rok ze ceny sie unormuja. jakos juz wszystko wraca do normy, ceny sa wysokie, mowi sie ze jeszcze drobny wzrost jeden jest planowany w tym roku i pewnie do zimy juz tak zostanie.

Chemia niestety do elewacji w przeciagu miesiaca tez pojdzie w gore, w zaleznosci od producenta: 4-12 % i coraz wieksza liczba producentow o tym mowi.

a to ze masz krzywo: przecinarka do styropianu i podcinasz - nie ma innej rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...