Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz prosty , parterowy, indywidualny domek


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 111
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Sobota zakończyła się pomyślnie...

 

Dużo już wykopane. Mamy pomoc : teść, szwagier - bardzo pomocni.

 

Zostało jeszcze tylko troszkę i zaczniemy robić zbrojenie.....

 

87127f99c4d38cb2med.jpg

 

To zdjęcie ław... Reszta jutro , bo ciemno było jak skończyli..

Pogoda ma się poprawić, więc będzie dobrze. Liczę na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Chciałam wyrazić moje zdanie w temacie piwnicy :) My od zawsze wiedzieliśmy, że nie będziemy mieć piwnicy właśnie ze względu na budżet. Znajomy, który buduje aktualnie dom z piwnicą, jest dopiero na etapie dachu, a już stwierdził, że gdyby miał drugi raz budować dom, to nigdy już nie zdecydowałby się na piwnicę, właśnie ze względu na koszty.

Gratuluję startu i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mrufka{/b] ostatnio czytałam właśnie Twój dziennik. Jestem póki co na początku, ale bardzo fajnie się go czyta ;)

 

My również nie myśleliśmy o piwnicy... W sumie nie wiedzieliśmy, że mamy tak nierówny teren. I teraz jak mamy wykop, do poziomu ulicy, jest tam 2 metry. Dlatego przesło nam przez myśl czy zamiast to zasypać nie zrobić piwnicy...

Dzisiaj był pochmurny dzień i padało, więc zdjęć aktualnych nie mam. Może uda mi się jutro zrobić.

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na dzień dzisiejszy wykopy są już wszystkie zrobione.

 

4fb65ea50440ceeemed.jpg

 

1e11c1bc800e520dmed.jpg

 

 

Murarz dzisiaj zaczął już deskowanie pod szalunek na ławy.

 

Jednak stwierdziliśmy, że małe pomieszczenie pod domem zrobimy.

Będzie to gdzieś 3x3 m... Wystarczy tylko jedną ściankę dostawić , zrobić strop i będzie mała piwniczka. Mam nadzieję, że wielkich kosztów z tego powodu nie poniesiemy a dodatkowe pomieszczenie na jakieś graty będzie. Dużo kopać nie trzeba, więc myślę, że warto.

Jutro jak będzie jasno zrobię zdjęcia i Wam pokażę :)

 

Mąż dzisiaj również był zamówić stal do zbrojenia. Jutro koło 12 przywiozą :) Także czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak stwierdziliśmy, że małe pomieszczenie pod domem zrobimy.

Będzie to gdzieś 3x3 m... Wystarczy tylko jedną ściankę dostawić , zrobić strop i będzie mała piwniczka. Mam nadzieję, że wielkich kosztów z tego powodu nie poniesiemy a dodatkowe pomieszczenie na jakieś graty będzie. Dużo kopać nie trzeba, więc myślę, że warto.

 

Faktycznie przy braku strychu czy piwnicy może brakować miejsca do przechowywania. Z tego samego powodu my zdecydowaliśmy się na stryszek z jednej strony domu i trzy mniejsze schowki z drugiej strony, pod skosami. W rezultacie, każdy najmniejszy skrawek naszego domu zostanie wykorzystany na przechowywanie :)

Niech moc i pogoda będą z Wami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mrufka no właśnie my od zawsze wiedzieliśmy , że chcemy dom z płaskim dachem. Dlatego tam nie będziemy mieć żadnych schowków. Teraz jak widać gdzie będzie stał dom to widać również jak niedużo miejsca zostaje na działce.

 

Tam gdzie zrobiłam czerwoną kreskę tam zrobimy dodatkową ściankę i w tym mniejszym pomieszczeniu będzie mała piwniczka.

Wejście będzie też od tamtej, wschodniej strony.

 

05d328de23011a55med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie tych, którzy tu zaglądają

 

Wczoraj i dzisiaj dzionek zleciał za sprawą zbrojenia. Dzięki pomocy kuzyna uwinęli się chłopaki w dwa popołudnia. ( No.. mój mąż też włożył swojej pracy przed południem)

Także zbrojenie jest gotowe. Czeka na bezdeszczową pogodę i włożenie do ław.

 

Tak oto wygląda nasze zbrojenie w trakcie robienia i dwa najdłuższe "krokodyle"

Przepraszam za jakość zdjęć , ale robione było w trakcie pracy, więc było już ciemno..

 

9bcf7211a78d09f7med.jpg

 

cf5c0cc8ee30f5aamed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mku7i taki mieliśmy plan... W sobotę miało być zalewane...

W wykopach mamy glinę i po wczorajszym deszczu jest tam dość mokro. Dzisiaj mąż z murarzem zasypywali piaskiem, żeby jutro wybrać do suchego. Część już zrobili dzisiaj i zbrojenie w niektórych już jest umieszczone. Zobaczymy czy pogoda nam pozwoli...

 

A u Was jak tam? Pogoda dopisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę był kierownik budowy. Wszystko zatwierdził, do niczego się nie doczepił :)

Na poniedziałek został zamówiony beton 22m3...

 

O godzinie 10:45 przyjechała pompa i po kolei 3 betoniarki. Wszystko szło zbyt dobrze...

 

c84520cb54873ee8med.jpg

 

Pierwsza betoniarka 8m3, druga 6m3, więc trzecia powinna być 8m3... Przyjechała 6m3....... Zbrakło 2metry...Telefon do betoniarni - za 40 minut dowieźli 2m3...

Ale co się człowiek zdenerwował...

Z kasy ubyło 4870 za beton i 1080 za pompę...

 

W trakcie pracy wyglądały tak ławy...

 

e4c411a7f890eebemed.jpg

 

fbebba0b43a90c72med.jpg

 

Teraz tydzień odpoczynku... Może jakieś świąteczne zakupy.. Mąż chce od Mikołaja bloczki , pustaki..Ciekawe czy Mikołaj to wszystko udźwignie :D

 

Do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...