Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wkrętarko-wiertarka z udarem DeWALT XR 18 V - iskrzy + plastikowy dźwięk na 2 biegu


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

2 dni temu kupiłem swoją pierwszą, porządną wiertarko-wkrętarkę. Wybór padł na model: DeWALT XR 18 V.

Zastanawia mnie jednak czy objawy, które nagrałem na filmach są normalne. Będę wdzięczny za pomoc/opinię/sugestię.

Może szukam dziury w całym ;)

 

1) Przy wchodzeniu na wysokie obroty oraz przy hamowaniu do zera (bez obciążania w postaci np. wkręcania lub wiercenia) widać iskry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra tak jak trzeba. Iskrzenie to nic innego jak hamulec, bez tego silnik by się kręcił siłą bezwładności, a tak następuje zwarcie styków silnika i silnik hamuje elektrodynamicznie. To norma we wkrętarkach, jak puszczasz włącznik głowica ma się zatrzymać a nie kręcić dalej, a że to silnik prądu stałego to indukuje się prąd jak w dynamie, stąd iskrzenie. To że na 2 biegu się tak dzieje to tak na dwa razy, masz wkrętarkę z udarem i być może przy wyższych obrotach po prostu udar działa samoczynnie od gwałtownego hamowania wałka czynnego. Tak czy owak to nic złego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka pracuje wierci etc to się ciesz zakupem

 

Jednym słowem - spanikowałem ;) Dzięki za odpowiedź :)

 

Wszystko gra tak jak trzeba. Iskrzenie to nic innego jak hamulec, bez tego silnik by się kręcił siłą bezwładności, a tak następuje zwarcie styków silnika i silnik hamuje elektrodynamicznie. To norma we wkrętarkach, jak puszczasz włącznik głowica ma się zatrzymać a nie kręcić dalej, a że to silnik prądu stałego to indukuje się prąd jak w dynamie, stąd iskrzenie. To że na 2 biegu się tak dzieje to tak na dwa razy, masz wkrętarkę z udarem i być może przy wyższych obrotach po prostu udar działa samoczynnie od gwałtownego hamowania wałka czynnego. Tak czy owak to nic złego.

 

Wielkie dzięki za konkret i wyjaśnienie! Zatem nic tylko ruszać do pracy z DeWaltem! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...