Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowa GWC samodzielnie - Uszczelnienie połączeń


Recommended Posts

przymierzam się do samodzielnej budowy GWC. Plan jest, kwestie techniczne w większości przeanalizowane i zweryfikowane. Do całości brakuje mi informacji w jaki sposób zabezpieczyć połączenia rur, tak żeby zapobiec przed przedostawaniem się wód gruntowych do wewnątrz rurociągu.

 

Dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie koszulki termokurczliwej (analogicznie jak przy instalacjach elektrycznych), jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiego cuda na rurę fi 200. Jeśli ktoś z Was stosował takie zabezpieczenie proszę o podpowiedź, gdzie to kupić. Jeśli takiego rozwiązania nie ma na rynku to jakie inne rozwiązanie jest optymalne.

 

Myślałem nad silikonem, jednak opary i zapachy silikonu mogłyby dostawać się do rurociągu co w konsekwencji przenosiłoby się to do domu.

 

Co proponujecie?

 

Parametry GWC:

- Rura fi200mm, materiał: PP

- Długość ok. 60m (w tym 3 kolanka 90st) - opaska dookoła domu w odległości 2-4m od domu

- Głębokość instalacji GWC: 2-2,2m ze spadkiem ku czerpni zakończone trójnikiem jako studzienka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie koszulki termokurczliwej (analogicznie jak przy instalacjach elektrycznych), jednak nie mogę nigdzie znaleźć takiego cuda na rurę fi 200. ,,,,

 

Są to opaski termokurczliwe z wewnętrzną warstwą kleju np. opaski termokurczliwe GROUND-Therm Grip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...