Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wiertarko-wkrętarka - z udarem czy bez?


Recommended Posts

Szukam wkrętarko-wiertarki akumulatorowej i widzę, że modele podobnych parametrach z udarem kosztują podobnie(niewiele drożej) od modeli bez. Póki co przeglądałem ofertę DeWalta i Metabo.

 

Czy warto brać model z udarem? Wiem, że do wiercenia to normalna wiertarka z udarem. Chodzi mi czy udar we wkrętarko-wiertarce akumulatorowej wystarczy do wywiercenia czasem jednej dziury w silikacie/betonie, czy raczej jest to dodatek, który nawet do tego się nie nadaje i pierwszy się zepsuje.

Edytowane przez agb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając na uwadze Twoje oczekiwania i cele do jakich chcesz uzywac wspomnainego narzędzia oraz posiłkując sie tymi linkami

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiertarka_udarowa

 

http://krystianpolice.pl/co-to-jest-i-do-czego-sluzy-udar-w-wiertarce.html

 

odpowiedz na to pytanie jest jednoznaczna a trudnością zbliżona do odpowiedzi na zadanie ile to jest 2+2.

 

Jezeli udar jest przanacozny do iercenia w betonie a Ty - tak to zrozumiałem - takie wiercenia przewidujesz... to nie rozumiem skąd w ogóle to pytanie.:rolleyes:

 

To tak jakbyś kupował samochód i zastanawial sie czy kupować auto z kołami czy bez kół.

:)

 

 

PS osobiście polecam GSB 18-2 RE Professional

Do leżejszych prac typu wkrecanie śrubek i wkrętów używam niezastąpionego Bosch'owskiego IXO wraz z adapterem kątowym oraz adapterem do cięcia krzewów.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wkrętarko-wiertarki i widzę, że modele podobnych parametrach z udarem kosztują podobnie(niewiele drożej) od modeli bez. Póki co przeglądałem ofertę DeWalta i Metabo.

Czy warto brać model z udarem? Wiem, że do wiercenia to normalna wiertarka z udarem. Chodzi mi czy udar we wkrętarko-wiertarce akumulatorowej wystarczy do wywiercenia czasem jednej dziury w silikacie/betonie, czy raczej jest to dodatek, który nawet do tego się nie nadaje i pierwszy się zepsuje.

 

 

W twoim pytaniiu skupiłem sie na jedynym zdaniu zakończonym pytajnikiem.

 

 

 

 

Wystarczyć pewnie wystarczy.. Urządzeń, o ktorych piszesz jest sporo.. Osobiście mając w zamiarze wiercenie udarowe w betonach silkach i innych tego typu twardych materiałach nigdy bym się nie dał namówic na coś napedzanego akumulatorem... Nawet gdyby było spod znaku "Technik fuers Leben"

 

 

Pozdrav

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem wiertarki do domu rozmawiałem z ekipami z mojej budowy, ogadałem ich sprzęt i kupiłem przewodowy.

Jeśli już ekipa pracowała na akumulatorach to miała dodatkowe baterie w zapasie, ewentualnie tak jak człowiek od rolet używał sprzętu do wywiercenia kilku otworów ( miał fajny sprzęt z odkurzaczem ). Sam kupiłem wyrzynarkę Bosch z 2 bateriami i przy układaniu paneli musiałem co jakiś czas baterię zmieniać.

 

Reasumując, do zastosowań domowych warto brać z udarem, ale z nastawieniem że sprzęt będzie pracował sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłbym założenie, że jeśli wkrętarka z udarem kosztuje tyle samo co bez, to ten udar jest gówno warty. Zdecydowałbym się na zwykłą wkrętarkę z dwoma akumulatorami (co sam napisałeś). Na pewno nie bawiłbym się w półśrodki. Podejrzewam, że przy pierwszym użyciu udaru z "akumulatorem", odłożyłbyś go na bok idąc po normalną wiertarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Funkcja udaru zdecydowanie ułatwia prace związane z wierceniem, szczególnie te w betonie (czy to zbrojonym, czy tez nie). Jeśli chodzi o godne polecenia akumulatorowe wiertarko - wkrętarki udarowe, warto zwrócić uwagę na wygodną w obsłudze Bosch GSB 18-2-LI Plus. Doskonale nadaje się do prac budowlanych w betonie, metalu, czy drewnie. Warta uwagi jest również nowa GSB 18 VE-EC z dodatkową rękojeścią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...