Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Różnica poziomów w części użytkowej


Edii

Recommended Posts

Projektant namówił mnie na różnicę poziomów w części użytkowej. CHodzi o 2 schody, które będą oddzielać korytarz od salono-jadalnio-kuchni. Znajomi mi odradzają (powód: dzieci będą się przewracać, będę niezadowolona na starość, trudnie do sprzątania). Czy możecie podzielić się Waszymi doświadczeniami/opiniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje. Niestety większość krytycznych opinii na temat dzielenia powierzchni użytkowej schodami. Widocznie coś w tym jest.

 

Jeszcze nie spotkałam się na forum z pozytywnymi opiniami na temat schodów wewnętrznych (dotyczy obniżenia stropu najczęściej w części salonowej).

 

Edii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze jesli mozna obnizyc to koniecznie trzeba to zrobic - ale ja jestem maniakiem schodow wiec moje zdanie sie nie liczy :wink:

Co do dzieci to bym nie przesadzal - maluchy przewracaja sie wszedzie a chyba lepiej jak zrobia w to w kontrolowanych warunkach w domu niz na budowie u siasiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek, Twoja opinia też się liczy.

 

Po przeczytaniu różnych opinii, nie wyrobiłam sobie zdania na temat schodów (i przeciwnicy i zwolennicy mają trochę racji).

 

Ja mam pomysł!!!!!!!!!!. Zrobie sobie te schody do salono-kuchnio-jadalni. Jak trochę pomieszkam z tymi "schodami" to sama będę wiedziała, czy to fajnie czy nie.

 

Skupie się nad tym, aby zminimalizować ewentualne niedogodności.

 

Proszę o Wasze rady. Słyszałam, że:

- najlepiej jeśli liczba schodów jest nieparzysta (u mnie to niewyjdzie mam 2)

- schody powinny odróżniać się od reszty podłogi (np. kolorem, rodzajem materiału z którego będą wykonane)

- wysykość nie więcej niż 15 cm

- długość około 30 cm

 

Macie inne sugestie?

 

Edi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o Wasze rady. Słyszałam, że:

- najlepiej jeśli liczba schodów jest nieparzysta (u mnie to niewyjdzie mam 2)

- schody powinny odróżniać się od reszty podłogi (np. kolorem, rodzajem materiału z którego będą wykonane)

- wysykość nie więcej niż 15 cm

- długość około 30 cm

 

Macie inne sugestie?

 

Edi

 

nie jest wiekszym problemem parzysta liczba schodow

schody powinny sie odrozniac ale w obiektach mieszkaniowych i uzytecznosci publicznej - w mieszkaniu albo domu mozesz robic jak chcesz - wszystko zalezy wylacznie od przyjetej koncepcji wnetrz

schody zeby byly wygodne powinny odpowiadac wzorowi 2h+S= 60-65cm (h-wys. S-szer stopnia) max. wysokosc stopnia to 17cm

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...