Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegrody w pustaku ceramicznym


Recommended Posts

Witam

Jako że stoje przed kupnem pustaka ceramicznego 25 mam pytanie czy duża jest różnica w przegrodzie wzdłuż pustaka jak ma np. Roben, aniżeli w poprzek jak to ma np. Porotherm?

 

Logicznie lepiej chyba wzdłuż pustaka powinna być przegroda gdyż w takim układzie kołki w ścianie się powinny lepiej trzymać oraz lepsza izolacja. Pytanie tylko czemu fabryki nie produkują takiego ułożenia w takim wymiarze. Porotherm 30 już takie rozwiązanie posiada.

 

No chyba, że to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 30 została wymyślona jako ściana zewnetrzna a 25 jako wewnetrzna nośna, a że polak biedny to szuka co najtańsze.I sprzedaje 80% ceramiki na domy 25 mimo iż tlumacze że to nie tak ma być....klient przeliczy ile za m2-ściany i już komory przestają być ważne bo i tak prawie wszyscy budują z 25 -tki.

Poprostu CCC.

A potem płaczą że nie da się obrazka powiesić a jak mówię że mam kołek do przestrzeni pusych co kosztuje 1 zł za sztukę to patrzą na mnie jak na wariata bo szybki montaż 6x40 kosztuje 6 gr a że nie trzyma....nie ważne ....ważne że był tani...a narzekanie to nasze ulubione zajecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to że 30 porotherma jest typowa na ściany to wiem, tylko czy jest sens kupować Robena 24 tylko ze względu na odwrócone przegrody? Cena podobna tylko aby nie okazało się, że te przegrody są spękane albo ogólnie pustak nie trzymał wymiaru itp.

 

Poza tym na 25 porothermu (ściany wew. nośne) też sie wkręca kołki itp

Edytowane przez tinjap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam produktów Robena wiem tylko że większość buduje z powiedzmy Leier TH 25 a potem kołek trzyma się tylko w przedniej ściance bo potem tylko powietrze.

Oczywiscie wg atestow jest to materiał na ściany zewnetrzne.

Tylko potem ciężko coś zamontować.

W moich stronach jest uwielbienie do ceramiki więc nikomu nie przeszkadza jakiekolwiek wady ceramiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że się wkręci kołek w porotherm to oczywiste ale ja np. obawiam się, że pewnej nocy albo dnia za rok za dwa... nagle będzie BUUUM i coś będzie leżało na podłodze.

 

U mnie wisi telewizor 48 cali na czterech kołkach ósemkach osadzonych właśnie w Porothermie. Nie widzę opcji, żeby to spadło - bo niby czemu jak kołki siedzą w ścianie jakieś 8 cm i po dokręceniu nie sposób ich ruszyć?! Klucz to dobre kołki dostosowane do materiału - tak samo jest z gipso-kartonem czy betonem komórkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...