Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Remont 20 m mieszkania w Warszawie


Recommended Posts

Moi drodzy fachowcy! Choć nie powiem-zwątpiłam już w znaczenie tego słowa, ale potrzebuję Waszej pomocy! Chcialam zrobic drobny remont-wymiana brodzika w lazience, umywalki, naprawa bojlera, plytki w korytarzu na podlodze i w lazience na podlodze ( razem jakies 5m2), ulozenie kawalka plytek-okolo 4m2 oraz ulozenie paneli, listew przypodlogowych i przysufitowych. Wycena:1600 za robicizne. Ok... zaczely sie pojawiac nowe koszty-trzeba bylo zrobic wylewke w korytarzu- jakies 2,8 m2. Lezaly tam panele, pod panelami parkiet, pod nim deski. Poszlo na to niby 25 workow cementu oraz 25kg sopro ff450, pomijam inne koszty. Razem za materisly wyszlo 610 zl za materialy i 300 za robocizne. Pytanie-czy to jest normalne? Bo nie rozumiem tu czegos-1000 pln za taki kawalek wylewki? Czy ja dalam sie zrobic w balona czy to normalne? Jest jeszcze pare innych, zastanawiajacych mnie kwestii, ale to napisze w miare rozwoju konwersacji... prosze o pomoc, bo ktos chyba probuje mnie niezle zalatwic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 worków cementu czy gotowej mieszanki na wylewkę ? To dwie różne sprawy. 25 worków cementu na 100% nie mogło pójść na taką powierzchnię.

 

Natomiast gotowej zaprawy jak najbardziej. 3m2 grubości 10 cm to 300 litrów wylewki. 25 worków po 25 kg to jakieś 200-300 litrów wylewki - zgadza się. Co do cen nie wypowiadam się, można ten sam produkt kupić w sporym rozstrzale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 worków cementu czy gotowej mieszanki na wylewkę ? To dwie różne sprawy. 25 worków cementu na 100% nie mogło pójść na taką powierzchnię.

 

Natomiast gotowej zaprawy jak najbardziej. 3m2 grubości 10 cm to 300 litrów wylewki. 25 worków po 25 kg to jakieś 200-300 litrów wylewki - zgadza się. Co do cen nie wypowiadam się, można ten sam produkt kupić w sporym rozstrzale cenowym.

 

Wylewka betonowa m-15 Kreisel to bylo, zatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem bieżesz kalkulator i liczysz. W castoramie worek takiej zaprawy kosztuje 8 PLN, 25 x 8 = 200 PLN. Worek tego Sopro 40 PLN. Łączne koszty to 240 PLN w baumarketach. Jeżeli wykonawca skasował Cię na 600 to warto o tym z nim porozmawiać. Może doliczył sobie koszty transportu ?

 

Pytanie jest podstawowe - jak się umawialiście. Miał dokumentować zakupy paragonami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...