Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dykus17

Recommended Posts

Jestem na etapie wylewek w moim domu - projekt Flori III. Jeszcze na etapie stropu rozplanowałem gdzie mają znajdować się kanały nawiewne do systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza. Zastosowałęm pustaki wentylacyjne ceramiczne o wysokości 20cm włożone przed zalaniem stropu, a w środku znajduje się okrągły kanał na przewód o średnicy 16cm. Zamierzam wykonać system DGP sam, boję się jednak żeby nie popełnić błędów dlatego chciałbym się dowiedzieć jakie rozwiązania są zastosowane u was. Anemeostaty będą w każdym z pomieszczeń z DGP. Mam jednak Kilka pytań:

1. Jakie przewody wentylacyjne stosowaliście, do wyboru są ryry typu flex o różnych przekrojach wzmacniane prętem stalowym ocieplone wełną, można również stosować kanały prostokątne na które można założyć izolację z tzw rękawa, problem mam jednak z przekrojem bo nie wiem jaki stosować. Raczej jestem bardziej za kanałami protkątnymi bo łątwiej będzie je ocieplić styropianem od doły i od góry.

2. Czy do każdego z pomieszczeń stosować odrębny kanał ? czy np łączyć je szerszym kanałem, rozdzielić np na dwie części i dalej dolecowo do pomieszczeń prowadzić cieńszymi kanałami ?

3. Czy dgp wymaga jakiegoś kanały rewizyjnego w celu czyszczenia ?

4. Czy w pomieszczeniach z dgp nie powinno być kanałów przy podłożu zasysających powietrze pod kominek ?

5. Jakiej średnicy w moim przypadku powinien być kanał zasysający powietrze ? (mam trzy kanały nad kominkiem o średnicy 160mm, jeden ewentualnie zostanie na poddasze które kiedyś planujemy zrobić)

e7f643cef62a.jpg

Pytanie poza konkursem... Zazwyczaj stosuje się gotowe systemy kominowe, i taki również posiadam, z boku znajduje się wentylacja, jak rozwiązać temat żeby powietrze oswiewające kominek nie uciekało bezpośrednio do wentylacji (nie śmiejcie się nie wiem jakie są praktyki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...