Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmniejszenie otworu okiennego - wymiana okien


Recommended Posts

Witam

 

Noszę się ze zmianami w swoim domu, a konkretnie chce usunąć jedno okno w pokoju (są dwa duzę okna) i zmniejszyć okno na klatce schodowej.

Mam kilka pytań.....

 

1) Czy aby zamurować otwór okienny potrzebuję jakiś pozwoleń ?

1a) Jakich materiałów użyć najlepiej - ściana z przerwą dyletacyjną (nie jestem budowlańcem wiec jak coś źle napiszę proszę mnie poprawić)

 

2) Czy aby zmniejszyć otwór okienny potrzebuje jakieś pozwoleń ?

 

3) Jedno z okien w owym pokoju będzie wymieniane ściana ma tz. węgalarki i tu pojawia się problem. Obecne okno PCV miało założone poszerzenia które przemarzały rozchodziły się cuda wianki (mozna odszukać na forum moje problemy), chciałbym uniknąć ich zakładania i teraz pytanie jak to zrobić co podpowiedzieć firmie która bedzie montać nowe okno.

 

Wymiary okno które obecnie jest zamontowane z poszerzeniami.

 

okno wymiary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji tego, że też nie jestem budowlańcem nie odpowiem konkretnie na żadne z tych pytań, ale wydaje mi się, że po zmniejszeniu otworu i tak kiedyś powstanie jakieś pęknięcie (choćby niewielka ryska na ścianie). U nas majster kombinował na wszelkie sposoby, żeby tego uniknąć, ale jednak po czasie coś tam się odznacza. My tam nic nie zgłaszaliśmy przy zmniejszeniu otworu z 1,5 x 1,5 m na małe okienko, z tego co wiem sąsiedzi też nie (przypuszczam, że gdyby sytuacja działa się w bloku, to już by coś takiego nie przeszło). No i zamontować nową stolarkę przede wszystkim "na ciepło" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...