Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Winter is coming - płyta, reku, xps


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...Zawsze dobrze jest podglądać dziennik budowy na nieco dalszym etapie niż własny. My bez @krissa7 i @annytulipanny (nie wspominając o masie innych subskrypcji) też mielibyśmy ciężej :)

 

Dzięki Doli. To bardzo miłe, wiedzieć, że komuś przydały się moje wpisy. Zresztą sami coś o tym wiecie ;)

 

Wracając do listwy przyokiennej wewnątrz domu, też przy największym szkleniu u dołu okna, zauważyłam u siebie, delikatne pęknięcie na tynku, wzdłuż listwy. Kolega, który kładł u mnie gładzie, uprzedził, że będzie wycinał zewnętrzne fragmenty listwy i wklei flizelinę, a połączenie ramy okna ze ścianą potraktuje akrylem. Podobno przez te listwy, tynk pęka gdzieś obok tych listewek. Zobaczymy, jak będzie u mnie. Oszaleć można z tymi wszystkimi detalami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budynek pracuje zwłaszcza na początku.

Raczej z pracą budynku to ma niewiele współnego, po prostu rama kolorowego okna, styro i klej z siatką mają skrajnie różną rozszerzalność po nagrzaniu od słońca i stad te pękanie i potrzeba dylatacji.

 

Jednak mogę potwierdzić, że połączenie styro z ramą okna już popękało :( Przy małych oknach jest ok. Najgorzej wygląda duże szklenie od strony pd-zach. Tam fragmenty kleju przy samej ramie, wykruszyły się, odsłaniając styropian. Także polecam wkleić listwy i mieć spokój.

 

Tak jak wcześniej pisałem będzie strzelać i wykruszać się klej a potem tynk. Jeszcze nie jest za póżno na listwy , można je wkleić nawet po siatce i kleju pod warunkiem że jest miejsce czyli styro nie zachodzi zbyt bardzo na ramę okna i jakieś 3 cm tej ramy jest widoczne.

pozdrawiam Tomraider.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zastanawiam - mamy rolety, więc styro nie dochodzi do ramy okna, a do prowadnic rolet - czy to ma znaczenie?

 

Witam świeżynkę ;) żeby coś pogrubić na forum musisz użyć pogrubienia, tak jak np. w Word.

 

Styro dochodzi do ramy okna jak najbardziej , tylko tego nie widać bo zasłania je prowadnica rolety, listwa będzie między styro a prowadnicą.

ps.Ani mnie nikt nie powitał jak innych , ani nie podziękował za uwagę o braku listew dylatacyjnych jak innym , chyba mnie nikt tu nie chce więc znikam.

Powodzenia Tomraider.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styro dochodzi do ramy okna jak najbardziej , tylko tego nie widać bo zasłania je prowadnica rolety, listwa będzie między styro a prowadnicą.

ps.Ani mnie nikt nie powitał jak innych , ani nie podziękował za uwagę o braku listew dylatacyjnych jak innym , chyba mnie nikt tu nie chce więc znikam.

Powodzenia Tomraider.

 

Powitał, powitał, tylko nie napisał :) Tak się ta dyskusja rozwinęła o listwach, że jakoś się rozeszło, ale cieszymy się, że kolejna osoba się odzywa i do tego jakże merytorycznie :) Zapraszamy na kolejne odcinki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każ nam rozbierać domu i składać na nowo bo tego nerwowo nie wytrzymamy ;)

 

Praktycznie by było przed zaciągnięciem kleju rozplanowac i zamontować śruby obejm rur spustowych, nie będzie niespodzianek podczas wiercenia i osadzania kołków rozporowych takich jak trafienie w zbrojenie wieńca czy słup ściany kolankowej oraz skrobania pianki którą uszczelnia się otwór ze śrubą. Śrubę przed zapiankowaniem otworu owinąć tak by nie skleiła się z pianką i dała się wykręcić i nie przeszkadzała przy zbrojeniu styro.Oczywiście zwymiarować położenie każdej przykładając miarę i robiąc zdjęcia komórką, ja tak u siebie zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie by było przed zaciągnięciem kleju rozplanowac i zamontować śruby obejm rur spustowych, nie będzie niespodzianek podczas wiercenia i osadzania kołków rozporowych takich jak trafienie w zbrojenie wieńca czy słup ściany kolankowej oraz skrobania pianki którą uszczelnia się otwór ze śrubą. Śrubę przed zapiankowaniem otworu owinąć tak by nie skleiła się z pianką i dała się wykręcić i nie przeszkadzała przy zbrojeniu styro.Oczywiście zwymiarować położenie każdej przykładając miarę i robiąc zdjęcia komórką, ja tak u siebie zrobiłem.

 

Po położeniu styropianu i tak już nie widać gdzie są nadproża czy belki. Faktycznie gdyby zamontowali śruby przed zbrojeniem to można by to piankowanie śrub ukryć pod klejem. Ale nie wyciągałabym śrub po pianowaniu, bo o to chodzi, żeby piana szczelnie oblepiła śrubę. Ze zbrojeniem nie powinno być problemu, bo przetną ją na krzyżyk w miejscu śruby i nałożą na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie by było przed zaciągnięciem kleju rozplanowac i zamontować śruby obejm rur spustowych, nie będzie niespodzianek podczas wiercenia i osadzania kołków rozporowych takich jak trafienie w zbrojenie wieńca czy słup ściany kolankowej oraz skrobania pianki którą uszczelnia się otwór ze śrubą. Śrubę przed zapiankowaniem otworu owinąć tak by nie skleiła się z pianką i dała się wykręcić i nie przeszkadzała przy zbrojeniu styro.Oczywiście zwymiarować położenie każdej przykładając miarę i robiąc zdjęcia komórką, ja tak u siebie zrobiłem.

 

Co szkodzi trafienie kołkiem w zbrojenie wieńca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...