Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nie mam wentylacji w domu. Pomocy


Recommended Posts

Muszę zrobić wentylację w domu. Niestety poprzedni właściciele uznali, że w łazience okno wystarczy, a w kuchni jest kratka ale okazało się, że ja zalepili ponieważ powietrze z okapu nią wylatuje. Wszystko źle porobionw. Kominiarz był i kazał mi zrobić wentylację w kuchni i łazience. W kuchni kazał się przebić przez ścianie (tylko jak? ocieplenie 10cm,cegla,tynk)troche gruba ściana i czym to teraz zrobić? . W łazience JEST większy problem bo jest daszek nad oknem i zagietej rury z "grzybkiem" nie dam. Wystarczy w poziomie rura? Budynek ocieplony, szczelne okna i drzwi, a tu brak wentylacji. Jestem w szoku bo myślałem, że tylko w łazience nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem, że jest zalepiona kratka jednak zdecydowałem się sprawdzić i okazało się, że nie mam wcale wentylacji. Otworzyłem ja i słabo bardzo ciągnęło, a tak poza tym tak super zrobili, że w ten sam komin puścili rurę od okapu i po wł jego wszystko przez tą kratkę leci. Nie wiem czy można coś z tym zrobić. Komin jest stary wspólny z sąsiadem i być może jeszcze dym może się cofać jak on napali w piecu(od centralnego mam osobny komin w kotlowni). Kominiarz był i kazał wybić dziurę w ścianie koło okna w kuchni i zrobić wentylację z zagietym grzybkiem. Wiertnice trzeba najpierw mieć he :) . Pozostało mi chyba podzwonic po budowlańcach i któryś może mi to zrobi. Najgorsze jest to, że wymieniali dach itp. Więc nawet jak był problem z kominek mogli osobny puścić pod wentylację jak wszystko było w czasie remontu, a na zewnątrz koło okna to brzydko wygląda no ale cóż coś zrobić muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...