Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


helism

Recommended Posts

Propolis,

 

Ja tez mialem identyczne podejscie do sytuacji jak Ty, ceny gazociagow jak rowniez innych mediow uwazam za skandal! W cywilizowanym swiecie koszty doprowadzenia wszelkich mediow do dzilek powinni pokrywac 'mediodawcy' - czyz to nam budujacym ne ulatwilo by kilka spraw?!

 

Wracajac do mojej sytuacji. Kilka wizyt i telefonow sprawilo ze doprowadzaja gazociag od glownej drogi do mojej dzialeczki (okolo 30m) za darmo, ale ile walki o to stoczylem to moje.

 

Reasumujac gdybm musial na wlasny koszt doprowadzic gaz do mojej dzialki w zyciu bym tego nie robil.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przemku

nasze podobne doświadczenia wynikają zapewne stąd, że byliśmy w tym samym budynku przy ul.Starowiejskiej w Brzesku :evil:

 

Odpuściłem sobie temat gazu z kilku względów (m.in. mam naprawdę dużo drewna, "na kilka zim", już na działce - zabezpieczone pod zadaszeniem). Ponadto widząc, jak sprawuje się piec z podajnikiem w domu brata stwierdziłem, że na ten czas wystarczy mi to. A że kotłownię mam poza domem i ma ona powierzchnię około 28 m2, nie straszne mi brud, bałagan, magazynowanie opału i tym podobne "atrakcje", związane z paleniem paliwem stałym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemku

nasze podobne doświadczenia wynikają zapewne stąd, że byliśmy w tym samym budynku przy ul.Starowiejskiej w Brzesku :evil:

 

Odpuściłem sobie temat gazu z kilku względów (m.in. mam naprawdę dużo drewna, "na kilka zim", już na działce - zabezpieczone pod zadaszeniem). Ponadto widząc, jak sprawuje się piec z podajnikiem w domu brata stwierdziłem, że na ten czas wystarczy mi to. A że kotłownię mam poza domem i ma ona powierzchnię około 28 m2, nie straszne mi brud, bałagan, magazynowanie opału i tym podobne "atrakcje", związane z paleniem paliwem stałym.

Pozdrawiam

 

Kotlownia poza domem - tylko pozazdroscic.

 

Ja tez jestem zwolennikiem pieca z podajnikiem i standartowego opalu, wkoncu to tez jakas tam przyjemnosc sprawic sobie zabawe z paleniem w piecu itd. :o a nie tylko ustawic programator i palic gazem jednoczesnie bac sie ile to kasy za rachunek przyjdzie. :-?

 

Wszystko ma swoich zwolennikow i przeciwnikow.

 

:lol:

Tak budynku na Starowiejskiej to dlugo nie zapomne. Kurde siedza sobie 'profesorki' w cieplych biurach i za grosz zrozumeinia lub jakiegos wsparcia dla nowego klienta, ehh szkoda nerwow! :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj zadzwonilam do SUFIGS -u zeby zapytac w jakiej cenie sprzedaja POROTHERM 25 P+W firmy WIENERBERGER ....... i co uslyszalam :o :o :o 8 zlotych sztuka !!!!!

Zapytalam Pana skad taka cena ? uslyszalam '' Z KATALOGU PROSZE PANI "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wczoraj zadzwonilam do SUFIGS -u zeby zapytac w jakiej cenie sprzedaja POROTHERM 25 P+W firmy WIENERBERGER ....... i co uslyszalam :o :o :o 8 zlotych sztuka !!!!!

Zapytalam Pana skad taka cena ? uslyszalam '' Z KATALOGU PROSZE PANI "

 

Upss no to niezle.

 

Bo z nimi to trzeba ostro negocjowac, najlepiej od razu das sie na pierwsze pietro gdzie siedza przedstawiciele handlowi i z nimi sie targowac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej. Daj im projekt do wyceny i przywołaj ceny z allegro. Może myslą że chcesz zrobić zakup jednorazowy. Ja u nich kupowałem i jestem bardzo zadowolony.

Jest też inna możliwość zapytaj firmy, która będzie Ci budować dom - nieraz współpracują z hurtowniami i mają bardzo dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam juz z przedstawicielem ........ w listopadzie 2009 zrobil mi wycene na caly dom :wink: ceny tez nie byly rewelacyjne , teraz zrobilam drugie podejscie ..... i tak nie bede u nich brala materialu chcialam sie rozeznac w cenach na rynku tarnowskim zeby sprawdzic czy te ktore proponuja w innych miejscowosciach odbiegaja od Tarnowa !!!! NO I ODBIEGAJA . Jeden sklad w Tarnowie wykazal sie zdrowym rozsadkiem cenowym ...... byc moze u nich zrobie zakupy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoczynając budowę nastawiłem się na zakup materialów w lokalnych hurtowniach czy składach (Czchów, Zakliczyn, Ciężkowice itp); w istocie dużą część tam zakupiłem. Mimo to sporo kasy zostawiłem w hurtowniach tarnowskich, tych 2 największych...

Jeżeli ktoś ma życzenie, służę namiarami do przedstawicieli handlowych; zniżki i upusty godne rozważenia.

Tutaj tylko pw.

 

PS. Gratis - namiary na super gościa od alarmu (jeśli ktoś sobie życzy). Jeszcze tacy się rodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: gdzie kupowaliście Wasze okna? co sądzicie o oknach w kolorze tylko z zewnątrz ? (znaczy się, że wewnątrz białe ) zastanawiam się nad taką opcją :roll:

 

Ja swoje okna kupowalem w OknoPlusie, krakowska firma. Jestem bardzo zadowolony, okna solidnie wykonane.

 

Moje okienka sa koloru zloty dab, w srodku i na zewnatrz.

 

Natomiast kolega zamowil sobie okienka Avante, tez znakomite okna, Mahoniowe ale tylko z zewnatrz, w srodku biale.

 

Coz uwazam ze jest to kwestia gustu.

Moj gust podpowiada mi ze ejdnak ten sam kolor w srodku i na zewnatrz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: gdzie kupowaliście Wasze okna? co sądzicie o oknach w kolorze tylko z zewnątrz ? (znaczy się, że wewnątrz białe ) zastanawiam się nad taką opcją :roll:

 

Ja swoje okna kupowalem w OknoPlusie, krakowska firma. Jestem bardzo zadowolony, okna solidnie wykonane.

 

Moje okienka sa koloru zloty dab, w srodku i na zewnatrz.

 

Natomiast kolega zamowil sobie okienka Avante, tez znakomite okna, Mahoniowe ale tylko z zewnatrz, w srodku biale.

 

Coz uwazam ze jest to kwestia gustu.

Moj gust podpowiada mi ze ejdnak ten sam kolor w srodku i na zewnatrz.

 

Pozdrawiam

 

dzięki przemekj21

a kupowałeś okna u jakiegoś przedstawiciela, czy bezpośrednio w firmie? jak z pomiarem - oni przyjeżdżali do Ciebie? bo ja pytałam u lokalnego przedstawiciela Oknoplast i robią wycenę na podstawie mojego pomiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec moja historia z zakupem okien zaczela sie w firmie 'Leonard', ktora jest przedstawicielem OknoPLus:

http://www.leonard.nazwa.pl/

 

Wszystko zalatwialem z Pania Karolina. Dostalem kilka klamek z wersji exclusive i 2 stacje pogodowe za darmo.

 

Przyjechali na budowe porzadnie wszystko wymierzyli, doradzili itd. Pelny profesjonalizm.

 

Pozniej po kilku tygodniach w umowionym temrinie okna zostaly zamontowane przez ich wykonawcow. Wszystko montowane do lasera, zadnych problemow.

 

Wiec szczerze polecam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja właśnie zamówiłam okna. Mają być końcem lutego. Zdecydowaliśmy się na szybę podwójną bo mimo,że budujemu ciepły dom i istotne są dla nas straty cieplne to jednak ekonomicznie nieopłacalne byłoby zamontowanie szyby potrójnej...

Bujamy się jeszcze z ogrodzeniem i instalacjami...Od marca przydałoby się zacząć pracę, ale na razie wykonawcy nie wytypowani ostatecznie...

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...