Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


helism

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tarrnowscy inwestorzy, z czego budowaliście ściany fundamentowe? Monolit, bloczki betonowe czy może pustaki szalunkowe?? MOże jeszzce coś innego? Szukam technologii do ściany grubości 25 cm, zdecydowana większość bloczków betonowych ma wymiar grubości 24 cm... Może coś podpowiecie gdzie kupowaliście i w jakiej cenie??

 

Moj wykonawca zaproponowal z lanego betonu ..... Gdybym miala ponownie podejmowac decyzje to rowniez zrobilabym tak samo :yes: Fundamenty wyszly solidne .... generalnie monolit u mnie kroluje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam co do podpowiedzi w temacie fundamentów - wygląda na to, że monolit wszyscy polecają, szalunkowe również są bardzo polecane, jeśli nie pękają przy zalewaniu. Myślałem, że pełne bloczki fundamentowe będą miały więcej zwolenników, ale okazuje się, że tak nie do końca... Dzięki jeszcze raz !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam co do podpowiedzi w temacie fundamentów - wygląda na to, że monolit wszyscy polecają, szalunkowe również są bardzo polecane, jeśli nie pękają przy zalewaniu. Myślałem, że pełne bloczki fundamentowe będą miały więcej zwolenników, ale okazuje się, że tak nie do końca... Dzięki jeszcze raz !

 

Jesli moge jeszcze cos wtracic ;) .....

Nawet najlepszy material potrafi zepsuc zly wykonawca ..... mam nadzieje , ze masz dobra ekipe bo to spory :yes: % powodzenia inwestycji :cool: . Pozdrawiam zycze powodzenia no i oczywiscie slonecznej pogody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja robiłem z pustaka szalunkowego (30 cm). szybko, łatwo, tanio, i solidnie. Gdybym jednak miał wybierać to monolityczny w deskowaniu pewno jest najlepszy. Ale miałem rozłożysty dom wiec koszty desek (szalunków), były nie do przeskoczenia.

za pustak płaciłem 4,7 zł

 

Ja deski z szalunkow wykorzystam na deskowanie dachu :yes: dlatego miedzy innymi zamowilam 25mm ( do szalowania law i fundamentow ) , a nie 32 mm z jakich standardowo robia szalunki wykonawcy . 25 po oczyszczeniu pojda na daszek .... 32 sa zbyt ciezkie i balam sie , ze bedzie to zbyt wielkie obciazenie dla budynku ... i jeszcze jedna kwestia z 32 dekarze raczej niezbyt chetnie deskuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho?? Pewnie wszyscy doglądają postępów prac na swoich budowach ;))

Chyba spowodowałem sobie problem zakupowy - główne materiały mam zamiar kupić wykorzystując oferty specjalne (znajomi...), w związku z tym pozostanie mi cała masa drobiazgów, na które pewnie nie dostanę jakiejś super ceny. Co proponujecie - gdzie uderzyć z tą całą resztą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy masz problem?

i tak negocjując ceny jesteś w stanie wycenić same "duże zakupowo" rzeczy. na drobiazgach i tak Cie zedrą. wg mnie ważniejsze jest zagwarantowanie sobie szybkich dostaw towaru i ewentualnych zwrotów, żebyś nie musiał płacić za palete pozostałych pustaków czy dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho?? Pewnie wszyscy doglądają postępów prac na swoich budowach ;))

Chyba spowodowałem sobie problem zakupowy - główne materiały mam zamiar kupić wykorzystując oferty specjalne (znajomi...), w związku z tym pozostanie mi cała masa drobiazgów, na które pewnie nie dostanę jakiejś super ceny. Co proponujecie - gdzie uderzyć z tą całą resztą??

 

Moge polecic miejsce gdzie ja sie zaopatruje ........ ale nie jest to Tarnow . Zakupy zrobilam kilka miesiecy temu ( wynegocjowalam korzystne ceny i warunki dostawy ) teraz jesli jeszcze jest cos potrzebne to " drobiazgi " dokupuje w tym samym miejscu co wczesniej hurtowe ilosci towaru , a dostarczaja mi je razem z kolejnymi partiami zamowienia . Towar przyjezdza na budowe prawie natychmiast po telefonie ( przewaznie to " natychmiast " jest na drugi dzien ) i nie ma zadnego problemu . Transport wliczony jest w cene materialu ( ktory i tak jest duzo tanszy niz w Tarnowie ) wiec nic extra nie place .

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta, załaduj namiary - im więcej doświadczeń zamieścimy, tym większa korzyść z korzystania z forum ;)) Właśnie dostałem wyceny z kilku składów, uśmiałem się porównując ceny, jakie sobie życzą... Thermopor 25 Leier najtaniej po 4,90 brutto zł/szt, a 11,5 po 4,39 zł... CHętnie porównam ceny w innych składach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie się pytałeś o te materiały ale to jest jawny bandytyzm. Ja brałem w sufigsie i za 25 płaciłem 3,82 a za 11,5 2, 65. jak chcesz to dam ci namiary na przedstawiciela z którym ja się kontaktowałem

 

Chętnie skorzystam - ceramikę na ściany i kominy już mam zakontraktowane, ale potrzebuję z grubszych rzeczy chociażby dachówki ceramiczne (antracyt), np. Rupp Ceramika Sirius angobowana lub coś porównywalnego. Poza tym całą resztę, na jutro np. styrodur... Jeśli macie jakieś sugestie - chętnie skorzystam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie skorzystam - ceramikę na ściany i kominy już mam zakontraktowane, ale potrzebuję z grubszych rzeczy chociażby dachówki ceramiczne (antracyt), np. Rupp Ceramika Sirius angobowana lub coś porównywalnego. Poza tym całą resztę, na jutro np. styrodur... Jeśli macie jakieś sugestie - chętnie skorzystam :))

 

Hejka

Dachowke kupilam - telefonicznie :eek: w Krakowie w firmie TRAPEZ CARBO II ....... dobre ceny !!!! ( skorzy do negocjacji ).:cool:

W sprawie styroduru dzwon na kontakt ktory wyslalam Ci na priv.

Pozdrawiam

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam!

 

Jestem świeżynką na tym forum, tzn. oddawna się przyglądam i podczytuję, ale teraz piszę dziewiczy post ;). Cieszę się, że są Tarnowiacy tutaj na forum muratora. Jakoś tak czuję się jakby u siebie w domu, choć mało osób buduje się w samym Tarnowie. Z mężem mamy zamiar się budować w Krzyżu. Działka już jest (darowizna od babci), ale... I tu jest problem. Nie ma dojazdu do działki :cry:. Dopiero zaczeliśmy załatwiać dojazd, więc pewnie budowa zacznie się nie wcześnij niż w 2012 roku. Narazie odbyliśmy rozmowę z "zaprzyjaźnionym" architektem i będzie ciągnoł za sznurki w odpowiednich urzędach ;). A my mamy bojowe zadanie żeby przekonać sąsiadów (3), aby odsprzedali część swoich działek na dojazd do naszej działczyny.

Działka dość ładna, około 19 ar, ale jest podzielona na dwoje ( kolejna papierologia u notriusza :/). Zobaczymy jak się to wszystko potoczy. Oby na plus dla nas ;). Marzy mi się domek w Rdodendronach 6N pracowni Archon. Projekt domu pasuje jak ulał na działkę i spełnia nasze wymagania ;).

Trzymajcie kciuki, bo musi się udać :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rere79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...