Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


helism

Recommended Posts

Rere79 :welcome:

Widze , ze OGROM pracy przed Wami najgorsza ta papierologia :eek:domek ladny wybieracie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-n/m484681a5d56f6 ( rozumiem , ze jest to jeszcze przymiarka , a nie ostateczna decyzja )

Zastanawiam sie ktory z pracowni Domow z Wizja bylby podobny i gabarytowo i wizualnie ......

Z Widokiem - 115 m2 ......

Praktyczny 1 - 150m2.......

Projekt Praktyczny 1 jest bardzo ladny sama sie nad nim zastanawialam , ale troszke denerwowal mnie ten garaz wysuniety do przodu ..... a co powiecie na ten Z Widokiem ????? za maly ?

Trzymam kciuki za powodzenie inwestycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budujesz świetny domek. Ja się zakochałam wprojetach pracowni Domy z wizją i gdyby nie to, że mamy ograniczone fundusze, to pewnie bym się skusiła na budowę takiego domku :)

Jeśli pozwolisz będę zaglądała do Twojego dziennika budowy :)

 

Pozdrawiam

 

Dzieki za mile slowa :D

Zapraszam do mojego dziennika i komentarzy .... w razie potrzeby sluze pomoca :)

Pozdrowionka :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Praktyczny 1 miodzio :D. Ponoć projektanci z pracowni opracowują wersję Praktycznego z garażem bocznym i dodatkowo zadaszonym, więc.... Może za te 2 lata doczekam się tego projektu :D. Byłoby to dla mnie szczęście nie do opisania ;). Ogólnie projekt musi mieć aż 5 sypialni, bo moi rodzice będą z nami mieszkać., a w Domach z Wizją takich rozwiązań nie ma :/. Dość, że dużo pokoi, to jeszcze musi się to mieścić na działce. Działka wąska, a długa.

No nic, narazie się nie martwię, bo czasu, że hoho. Znam warunki zabudowy, tzn. przypuzczalne, bo sąsiad w tym samym pasie co my będzie się budował. Obydwie działki nie leżą przy głównej drodze, więc nie ma linii zabudowy. Wysokość budynku do 9,5 metra, długość elewacji frontowej "dowolna", spadek dachu od 20 do 42 stopni. Warunki zabudowy komfortowe. Tylko zachować odległości od ogrodzenia.

A jak nic nie wypali to architekt w ramach usług zaprojektuje projekt indywidualny. Jest też kierownikiem budowy :p. Gość sprawdzony. Obenie z jego usług korzysta trójka rodzeństwa mojego męża :)

 

Ps. Papierologia nie straszna ;). Nie my będziemy pukać do drzwi. Też jesteśmy z tych budujących z zagranicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie :). Znacie może taką osobę ( technik arcitekt), która dałaby nakreślone rzyty domu z wymiarowaniem ( bez obliczeń kostrukcyjnych) architektowi z uprawnieniami?

Bo ja, po szkole studium, chciałabym zaproponować ewentualnie architektowi moje rozwiązania ;). Oczywiście on liczy, on podpisuje się pod projektem.

Oj ile bym dała żeby istnieć w tym zawodzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja wiem, że mogę, tylko pytanie ile mnie to czepnie po kieszeni ;) Połoczyłabym dom Praktyczny 1 z domem w Rododendronach 6 ;).

 

8 - 12 tys. ;) w Tarnowie to i tak nie jest zla cena .... za projekt indywidualny .

Architekci z innych miast krzyczeli sobie 100 zl. za m2 domu .... Nie mysl , ze adaptacja istniejacego juz projektu wyniesie duzo taniej , a tak masz swoj niepowtarzalny dom .... albo szukaj jeszcze czegos co bedzie Ci odpowiadalo w 99% i wymagalo tylko niewielkich zmian .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POd warunkiem, że masz niezłego projektanta. Słyszałem u znajomych, iż nieorzemyślane rozwiązania spowodowały trochę problemóa etapie budowy, np. nie tam wychodziły belki podtrzymujące konstrukcję dachu,nakładające się kosze dachowe itp... Jesli projektant jest super, to i efekt pierwsza klasa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pani Architekt byla ..... dosc ogladnie mowiac do d..........:cool: dlatego adaptacja pierwszego projektu zakonczyla sie fiaskiem .. w efekcie zakupilam kolejny projekt w ktorym zmian bylo na 0,000009 % wiec udalo sie :wiggle:. Teraz tak jak TT16 zrobilabym projekt indywidualny , ale u DOBREGO architekta tylko gdzie takich szukac ???? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

Hejka

Czy Twoj Architekt projektuje ogrodzenia ? Koncepcje mam trzeba to tylko przelac na papier i do urzedu zglosic .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dołączam - przyjmiecie? Buduję w mieście. Tarnów - pod Marcinką. I właśnie próbujemy podjąć jakąś decyzję - czy montować kolektory w połaci dachu czy później, już po położeniu blachy. Co myślicie? Jaka firma? I czy ktoś poza BOŚiem i innymi bankami (koszmarna sprawa) dotuje w mieście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - i dołączam - przyjmiecie? Buduję w mieście. Tarnów - pod Marcinką. I właśnie próbujemy podjąć jakąś decyzję - czy montować kolektory w połaci dachu czy później, już po położeniu blachy. Co myślicie? Jaka firma? I czy ktoś poza BOŚiem i innymi bankami (koszmarna sprawa) dotuje w mieście?

 

Witaj :welcome:

Kolektory pozniej .... spokojnie poloz blachodachowke , nie zaoszczedzisz duzo materialu a bedzesz spac spokojnie . Moge podac namiar na chlopaka ktory u mnie bedzie zajmowal sie sprawa kolektorow ( generalnie w przyszlosci bedzie robil calosc instalacji w moim domu z wylaczeniem elektryki ).

W sprawie banku sorrki nie pomoge , nie buduje z kredytu ..... tak jak sam napisales KOSZMARNA SPRAWA .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja architekta już mam. Sprawdzony na wszystkie strony ;). Projektował trzem osobom z rodzinki domy ( wolnostojący i bliźniak). Prowadził też rozbudowe domu mojej koleżance. Wszyscy z jego usług zadowoleni. Mam nadzeję, że i nas nie zawiedzie. Coraz bardziej skłaniamy się do projektu indywidualnego. Byłoby jeszcze super jakby dokładnie to co ja sobie zaprojektowałam ;)

 

Witam serdecznie!

 

Szukam wlasnie sprawdzonego:) architekta. Interesuje mnie projekt indywidualny. Czy mozna prosic jakies namiary na tego sprawdzonego?

Edytowane przez Aliminer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...