Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


helism

Recommended Posts

Mam zamiar zamontować kocioł gazowy kondensacyjny, w związku z tym mam pytanie czy kominy systemowe przystosowane do takich kotłów wymagają dodatkowego wkładu z rury kajnerowej? Jeżeli mógłby ktoś doradzić czy może korzystniej nie jest wykonać komin z cegły zwykłej a w środek włożyć podwójny wkład z rury kajnerowej?

 

wydaje mi sie że systemowe kominy są już gowotwe i nie trzeba żadnego wkładu, w innym przypadku po co byłoby je drogo kupować. Wkład z kajneru jest lepszy ale za to drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wydaje mi sie że systemowe kominy są już gowotwe i nie trzeba żadnego wkładu, w innym przypadku po co byłoby je drogo kupować. Wkład z kajneru jest lepszy ale za to drogi.

 

Postanowiłem wymurować kominy z cegły. Jak na razie będzie to rozwiązanie uniwersalne,narazie bez konkretnej decyzji jaki kocioł zastosuję w domu,. Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zamontować kocioł gazowy kondensacyjny, w związku z tym mam pytanie czy kominy systemowe przystosowane do takich kotłów wymagają dodatkowego wkładu z rury kajnerowej? Jeżeli mógłby ktoś doradzić czy może korzystniej nie jest wykonać komin z cegły zwykłej a w środek włożyć podwójny wkład z rury kajnerowej?

 

rozmawiałem zarówno z Leierem (producentem kominów systemowych Turbo) jak i jedynym przedstawicielem Viessmana w Tarnowie - obydwie strony twierdziły, że system kominowy Leiera jest kompletny i wystarczający do obsługi kotła kondensacyjnego.Ja zdecydowałem się na ten wariant i nie dokupuję zadnych wkładów kajnerowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem zarówno z Leierem (producentem kominów systemowych Turbo) jak i jedynym przedstawicielem Viessmana w Tarnowie - obydwie strony twierdziły, że system kominowy Leiera jest kompletny i wystarczający do obsługi kotła kondensacyjnego.Ja zdecydowałem się na ten wariant i nie dokupuję zadnych wkładów kajnerowych.

 

uściślając : wkład z kajneru ( do kondensata jest rura podwójna), wkłada sie do kominów z cegły. do systemowych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również buduję w Krzyżu Rodo6w z Archonu:))))

Jak chcesz zobaczyc swój domek w relau to jest w Krzyżu koło szkoły wybudowany:)))) co prawda z małymi przeróbkami ale mysle że to ten

 

pozdrawiam MAriola

 

No kochana spadłaś mi z nieba :D. Ale się cieszę. I to jeszcze rodka budujesz.... Jeśli się zdecydujemy na ten dom to będzi Rodo 6G2 . Powiadasz, że koło szkoły stoi Rodek. A dokładnie w którym miejcu?

Zapytam jeszcze czy jesteś rodowitą Krzyżowianką? Ja nie, ale mój mąż tak. Choć ja nie daleko mam od Krzyża ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów tarnowskich jest może na etapie zakupu materiałów na dach lub okien??? Szukam wspólnika bo jak wiadomo im więcej tym taniej..

 

Pozdrawiam wszystkich Mariola

 

Witam

Będę zainteresowany kupnem blachodachówki na przełomie wrzesień/Październik.

Jeżeli jesteś już zorientowana w cenach, to proszę o jakieś info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do timel

 

ja planuje zakup raczej we wrześniu - chętnie bym już kupiła ale zakup blachodachówki to przykra dla mnie sprawa od koloru począwszy na firmie, powłoce i fabryce skończywszy a jeszcze rózne wzory :((( ojjjjjjj mam ból głowy jak o tum myślę.

Z rozmów z moim wykonawca dachu wychodzi że on poleca blache z firmy Regamet naprzeciwko Mrówki maja siedzibę, ale ja jeszcze odwiedze Blachodach

 

Co do cen to najpierw proponuje wybrać wzór i kolor może wtedy cos wspólnie popchniemy:))) dasz rade podjechac do tego Regametu??

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów tarnowskich jest może na etapie zakupu materiałów na dach lub okien??? Szukam wspólnika bo jak wiadomo im więcej tym taniej..

 

Pozdrawiam wszystkich Mariola

 

Myślę, że możemy powymieniać się doświadczeniami - mam juz kilka ofert na dach i okna. Podrzuć na priw jakie masz zamiary (blacha, dachówka ceramiczna, okna PVC czy drewno...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...