Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tarnów i okolice


helism

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 394
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Witam,

ależ rozpromieniałam jak znalazłam Tarnusów :) Jesteśmy w trakcie budowania domu (Huragan 2) w Łęgu Tarnowskim,a ponieważ mieszkam w Tarnowie dopiero rok szczególnie brak mi kontaktów i wsparcia.

Niby koniec sezonu a u nas pełne deskownie dachu dziś zwieńczone i do świąt ma być dachówka. Jak tylko to będzie możliwe chcemy ruszyć z instalacjami. Mamy rok na wyprowadzenie domu do stanu używalności i tego kurczowo się trzymamy :) Ale bez dobrych poleconych ekip mogę tylko marzyć :)

Także tak: od przyszłego tygodnia wmontuje tu dziennik, a Was moi drodzy proszę o namiary na kolejne grupy fachemenów :) Oczywiście z jakością i po taniości :) Lub tak z przewagą jakości. Ogólnie jeśli ktoś nie narzeka na swoich albo zna dobrych cudzych to klaniam się w pas i żebrzę o numer telefonu!!! :)

Wzywam do reaktywacji. Wiem,że święta, ale będę marudzić :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam dziennik zakładać, ale czasu brak.... eeh

Mimo mrozów i śniegów dziesięcioosobowa ekipa tworzy nam dach. Jeszcze 1,5 dnia i będzie gotów.

Co do namiarów, to niestety jestem tuż przed instalacjami i nie pomogę w kwestii tynków, natomiast proszę o namiary na instalatorów jeśli są godni polecenia.

My jedynie możemy polecić naszą ekipę biudowlaną i składy budowlane,z którymi nie było spięć.

No i jeszcze pytanie apropo ogrodznia; potrzebny jest geodeta do wytyczania granic? Jak to u Was?? pozwolenie czy zgłoszenie jakieś potrzebne ? Mamy projekt zjazdu i tyle w tej kwestii, a też jak mrozy zejdą bedziemy próbowali się grodzić. No i musimy też instalacje zrobić do wiosny,bo mamy trochę mało czasu na dopieszczanie domu. Do września musimy zamieszkać :) wiem, wiem, zuchwałość :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z ogrodzeniem większego doświadczenia nie mam. Ale z tego co sie orientuje to PnB nie potrzeba. Jesli ogrodzenie biegnie od strony np drogi gminnej, ulicy, parku innych miejsc publicznych lub o wys pow 2,2 m to musisz dokonac zgloszenia i chyba z gminą uzgadnić (jesli ogrodzenie biegnie od str drogi gminnej). proponuje sie w gminie lub starostwie dowiedziec o szczegóły.

Jeśli chodzi o ogrodzenie miedzy sąsiadami to raczej nie trzeba żadnej zgody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze pytanie apropo ogrodznia; potrzebny jest geodeta do wytyczania granic? Jak to u Was??

 

my narazie postawiliśmy tymczasowe ogrodzenie z siatki lesnej wzdłuż tylko jednej granicy działki - głównie z powodu wyjatkowo "miłego" sąsiedztwa z tejże własnie strony. Przebieg granicy znaliśmy, ale dla naszej pewności i żeby później nie było zgrzytów z sąsiadami zaprosiliśmy geodetów i wskazali nam dokładnie granicę. Ogrodzenie stoi i wszystko jak narazie gra :wink:

o zasadach stawiania ogrodzeń poczytaj tu : http://www.muratordom.pl/prawo-i-pieniadze/dom-w-paragrafach/ogrodzenie-zgodne-z-prawem,6479_3501.htm

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlow, jeśli zechcesz, podeślę na priv namiary na tynkarzy, którzy wiosną 2009 pracowali u mnie. Z tynków tradycyjnych (piasek, cement, wapno) w ich wykonaniu jestem bardzo zadowolony. Z ostatnich newsów wiem, że bardzo mocno aktywni są w Tarnowie i okolicach (np. Krzyż).

O wylewkarzach na razie nie wypowiadam się, do wizyt parkieciarza i speca od płytek. Wydaje się że wylewki są bdb, ale chociem laik, mam małe uwagi. Niech zweryfikują je fachowcy; wtedy powiem coś więcej.

Pozdrawiam świątecznie.

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć prawie już po świętach to życzę spełnienia marzeń inwestycyjnych i osobistych no i zdrowia ponad wszystko :)

Baaardzo będę wdzięczna za namiary na wspomnianą ekipę tynkarską. Wahamy się jeszcze miedzy gipsem a wapnem, ale chyba to drugie. Niby zdrowsze no i nie podobają nam się gładkie ściany jak puszki (nie będą pasować do stylu wnętrza o jakim marzymy)...W każdym razie decyzja nie podjęta ,....;/

Gdyby jeszcze ktoś był uprzejmy polecić hydraulików i elektryków to będzie mi bardzo miło :)

 

Nasz dach potrzebuje jeszcze tylko pół-dniowej obróbki :) Dom stan surowy otwarty stoi:) Nie zabezpieczyliśmy jeszcze otworów, ciągle czasu brak. Śni mi się już nieogarnięcie nasze po nocach... Jeszcze podjazd niezrobiony (rów melioracyjny) korzystamy z drugiej drogi, ale ona jest zwykłą polną i w mokre sezony totalnie nieprzejezdna.

 

Dobra nie będę pisać czego nie mam :) Dom stoi.

 

POzdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, Święta i po Świętach ... ;)

Jestem tutaj nowy, zauważyłem grupę tarnowską, więc postanowiłem dołączyć. Chciałbym rozpocząć na wiosnę - mam nadzieję, że w tych ciężkich przecież dla większości przedsięwzięciach budowlanych będziemy mogli sobie pomagać. Obserwując forum zauważyłem, że niewiele jest praktycznych porad (opinii, adresów hurtowni, cen itp). Liczę na Wasze doświadczenie.

Witam wszystkich serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo będę wdzięczna za namiary na wspomnianą ekipę tynkarską. Wahamy się jeszcze miedzy gipsem a wapnem, ale chyba to drugie. Niby zdrowsze no i nie podobają nam się gładkie ściany jak puszki (nie będą pasować do stylu wnętrza o jakim marzymy)...W każdym razie decyzja nie podjęta ,....;/

Gdyby jeszcze ktoś był uprzejmy polecić hydraulików i elektryków to będzie mi bardzo miło :)

 

niestety ten etap przede mną, więc nie będę mógł Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możecie polecić mi dobrego i niedrogiego projektanta - będę wdzięczny. Na chwilę obecną mam zaklepany termin u wykonawcy SSO, ale nie mam projektu :(( zostało mi bardzo niewiele czasu na załatiwenie wszelkich formalności papierologicznych, a to etap podobno baaaaardzo czaochłonny. Help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...