Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Energooszczędne 92m. Projekt i koncepcja pomysłu własnego:)


Recommended Posts

Witam wszystkich którzy tu jeszcze zaglądają

przyszedł czas na podsumowanie zużycia w roku kalendarzowym 2019.

Energia na potrzeby ogrzewania od 31.12.2018 do 31.12.2019

1340 Kw x 0.36 zł =482,4 zł.

Energia na potrzeby CWU 1658 Kw x 0,36 zł =597 zł.

Oczywiście jestem bardzo zadowolony z takiego zużycia.

Dodam że taryfa jaka mam to Tauron G13, ogrzewanie i CWU tylko w tanim prądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zaglądam, mam zapisane w ulubionych, ale mało czasu ostatnio.

Prąd zacnie się przedstawia. W porównaniu do ub. roku to zszedłeś z 6500 kWh do 3000 kWh. Skąd taka różnica? Wtedy był pierwszy rok i wygrzewanie budynku?

 

Co do fotowoltaiki to przy tak śmiesznych rachunkach pewnie, że się nie zwróci. Nie wiem jak to możliwe, ale płacisz niemal same opłaty abonamentowe i byłem przekonany, że masz jakieś panele na dachu. A dach swoja drogą idealny pod PV :)

 

Skoro już przy dachu jestem... jak wyglądają te panele blachy po gorącym lecie? Nie zwichrowały gdzieś? Jak z hałasem w pomieszczeniach gdy pada mocny deszcz? Masz celulozę, dość dużo, ale to raczej marny izolator akustyczny. I poproszę o zdjęcia z układania stropu, bo jak rozumiem jest lekki podwieszany na pasie wiązarów? U nas tak samo ma być, jestem ciekaw jak to wygląda od układania do wyglądu końcowego. Może być na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam, mam zapisane w ulubionych, ale mało czasu ostatnio.

Prąd zacnie się przedstawia. W porównaniu do ub. roku to zszedłeś z 6500 kWh do 3000 kWh. Skąd taka różnica? Wtedy był pierwszy rok i wygrzewanie budynku?

 

Co do fotowoltaiki to przy tak śmiesznych rachunkach pewnie, że się nie zwróci. Nie wiem jak to możliwe, ale płacisz niemal same opłaty abonamentowe i byłem przekonany, że masz jakieś panele na dachu. A dach swoja drogą idealny pod PV :)

 

Skoro już przy dachu jestem... jak wyglądają te panele blachy po gorącym lecie? Nie zwichrowały gdzieś? Jak z hałasem w pomieszczeniach gdy pada mocny deszcz? Masz celulozę, dość dużo, ale to raczej marny izolator akustyczny. I poproszę o zdjęcia z układania stropu, bo jak rozumiem jest lekki podwieszany na pasie wiązarów? U nas tak samo ma być, jestem ciekaw jak to wygląda od układania do wyglądu końcowego. Może być na priv.

 

Hej.

odpowiem analogicznie.

Co do zużycia to źle mnie zrozumiałeś. 6500kw to całkowite zużycie za okres 1.10.2018 do 1.10.2019, a 3000 kw z ostatniego postu to suma kw zużytych na ogrzewanie i CWU za rok kalendarzowy od 31.12.2018 do 31.12.2019 bez prądu domowego.

Jeżeli chodzi o dach to trochę blacha pofalowala ale niewiele. Deszczu nie słychać za to wiatr owszem. Przy podmuchach powyżej 50 km/h jest słyszalny a już powyżej 70 km/h jest głośny ale już się przyzwyczailismy.

Celuloza wbrew pozorom dobrze wyglusza bo będąc na strychu mogę się drzec do żony a ona nic nie słyszy. (może nie chce) ;)

Sufity podwieszane są klasycznie, to znaczy na kratownicy IMG_20180627_174731_resized_20200108_083053780.jpgIMG_20180627_174740_resized_20200108_083056168.jpg

Zdjęć z tego etapu nie mam wiele bo dla mnie z dołu to nic ciekawego a z góry od strychu nadal wszystko mogę zobaczyć więc dokumentacji nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawilo się u mnie łóżko do sypialni. Wersja ekonomiczna :)

Jak niektórzy z Was wiedzą rodzina mi się powiększy i czas pomyśleć o komforcie mamy i dziecka.

łóżko stoi trochę przesunięte względem kinkietow bo musiało zmieścić się łóżeczko.

Do umeblowania pozostał salon oraz zabudowa 3 dużych szaf wnękowych w holu, sypialni i pokoju córki. IMG_20200113_170749.jpgIMG_20200113_170823.jpgIMG_20200113_170909.jpgIMG_20200113_171002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam po długiej przerwie.

Rodzina się powiększyła o małego człowieka więc czasu mało na forum i prace wokół domu.

Dzisiaj koniec lutego więc czas na podsumowanie zużycia energii na potrzeby ogrzewania.

 

Poprzednia zima +wygrzewanie posadzki pochłonęła całe 1790 Kw.

Tegoroczna edycja zimy była w wersji light i widać to po rachunkach.

Od początku sezonu czyli 1.11.2019 do dzisiaj 29.02.2020 zużycie to 1100Kw, koszt około 400 zł.

zakładam że w marcu zużycie na co będzie około 20/40 Kw więc koszty całej zimy nie będą większe niż 450 zł.

Nie muszę dodawać że jestem super zadowolony z takich kosztów ogrzewania domu :)

Pozdrawiam czytających dziennik i wszystkich znajomych z FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Lata lecą zima za nami, więc czas na podsumowanie zużycia energii elektrycznej na potrzeby ogrzewania.

Zużycie energii elektrycznej 1303 KWh

Średnia cena 1 KWh policzona z faktury bez podziału na taryfy 0.42 gr

Koszt ogrzewania 547 zł.

Posumowujac kolejny rok na własnych śmieciach stwierdzam że lepszego domu nie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...