Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Energooszczędne 92m. Projekt i koncepcja pomysłu własnego:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Burkietowicz uznał że niemożliwe jest wykonanie ściany szczytowej wysuniętej poza obrys muru, a szkoda bo ciekawy projekt mi zrobili z kratownicą pod szczytówkę tylko ze konstrukcja ściany szczytowej była zlicowana z murem co uniemożliwiało wejście z izolacją na strop.Aktualnie rozmowy toczą sie z firmą Wiązary-Kratowe i po przesłaniu zdjęć zaczerpnietych z FM najprawdopodobniej będe miał coś w tym stylu

budowa (177).JPG

Jeżeli firma którą znalazłeś wykona mi coś takiego i termin będzie wcześniejszy to jeszcze mogę zmienić ;)

Oczywiście cena jest też ważna bo WIĄZARY-KRATOWE ma cenę hmmm atrakcyjną w porównaniu z innymi ofertami jakie dostałem

Edytowane przez Raptor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Wpadłam z rewizytą. Fajny domek się zapowiada, okolica cudna, będę zaglądać.

Czy burty pionowe z XPS-a masz układane na poziomej izolacji pod płytą, czy mocowane od boku? U mnie najpierw zrobili izolację pionową wokół płyty, później wnętrze wyłożyli folią i wypełniali izolacją poziomą. Jakoś mi się to łatwiejsze wydaje ;)

Czy do wylania płyty miałeś beton ze zbrojeniem rozproszonym? Pod ścianami nośnymi nie widać dodatkowego zbrojenia, ale pewnie przy domku parterowym nie jest to konieczne.

Fajnie idą Ci prace. Pewnie będziesz pędził, jak co poniektórzy forumowicze ;) Jakie masz plany budowlane na ten rok?

Napisz coś o ogrzewaniu, czy planujesz wykorzystywać drugą taryfę, jaką grubość posadzki bierzesz pod uwagę.

Trzymam kciuki i powodzenia życzę :bye:

 

Ciekawe ze w czechach okna z ramka xps wstawia sie juz od wielu lat a u nas ludzie to dopiero odkrywaja;-)

 

Wiesz co, pamiętam jak dziś, jak w 2016 roku wyceniałam wstępnie okna w Oknoplast i wspomniałam o tym, że planuję montaż w ramach z XPS-a. Pani kategorycznie stwierdziła, że nie podejmą się takiego montażu, bo to przecież styropian i jak ja chcę na styropianie takie ciężkie okna montować :bash:

Chwilę później proponowała mi ciepłe parapety z super wytrzymałego materiału :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tulipannę:)

analogicznie odpowiem na pytania

Burty pionowe mam z eps 200 (oszczędność ;) ) przyklejone są z góry do poziomej izolacji oczywiście z xps bo tu nie ma miejsca na oszczędności:)

Beton był bez zbrojenia rozproszonego B25 Hydro ,zbrojenie dodatkowe jest w rogach płyty całość zbrojona siatką górą i dołem + krawędziowo dozbrojone 3 siatką.

Co do planów na ten rok to wszystko zależy od finansów,na tą chwile już nie mam kasy zostało tylko na część wiązarów ale na horyzoncie widać już troche złotówek więc jak już przykryje dachem to pewnie wskoczą też okna i jeśli pogoda będzie łaskawa to ściany działowe, wylewki, tynki instalacje.

Nie wiem ile wyniesie mnie WM ale mam nadzieję że się uda zrobić do wiosny.

Jeżeli czas pozwoli to część prac wykonam sam bo coś tam potrafię;)

Wylewki będe miał 7cm a w wylewkach kable .Oczywiście wszyscy wkoło pukają się w głowę jak słyszą że nie będzie komina i grzanie prądem.

Zobaczę jak to będzie z 2 taryfą jeśli nie będzie się zbytnio wychładzać w dzień to zostanę przy 2 taryfie .

Nie wiem co z CWU rozważam małą pc lub większy bojler ale na decyzje mam jeszcze czas i oczywiście pomoc forumowiczów;)

Co do okolicy to masz rację przepiękna od urodzenia wiem że tu jest moje miejsce;)

Edytowane przez Raptor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20170919_153537.jpg wczoraj rozpoczęło się szalowanie wieńca, zbrojenie jest już gotowe i blaty na szalunki też więc zamówiłem na jutro beton i pompę .Wieniec będzie trochę wyższy niż w projekcie(24 cm) bo nigdzie nie można kupić bloczków 8cm/24 cm .

Do planowanej wysokości pod wieńcem brakowało 8 cm ,po konsultacjach z kier.budem postanowiliśmy że wieniec zrobimy 4 cm wyższy a cały dom o 4 cm niższy . Rozwiązanie kompromisowe pozwoliło na pracę ekipy bez przestoju na poszukiwania 72 sztuk bloczka 8 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fotohobby :welcome:

Miło widzieć Cię u mnie w dzienniku tym bardziej że twój dziennik przyczynił się do powstania koncepcji mojego domu.

 

A nie lepiej scianę szczytowa po prostu z BK wymurować ?

1.zależy mi na wejściu z izolacją ścian pod ścianę szczytową by zachować ciągłość izolacji.

2.w przypadku murowanej szczytówki pozostałby problem gzymsu ze styropianu na wysokości wieńca no chyba że ociepliłbym szczytówkę co jest bezsensu w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam ocieplone szczyty, najtańszym styropianem.

Koszt nie był jakiś kosmiczny, a przynajmniej z dostawcami wiązarów nie miałem problemu.

Cieszę się, że mój dziennik okazał się przydatny.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam dostawce wiązarów czekam na wycenę:)

Okazało się że dla niektórych to żaden problem wysunąć ścianę szczytową :) problemem teraz są terminy Choć akurat u tego producenta nawet terminy są akceptowalne.Dla mnie ważne że nie będzie to w grudniu .

Fotka ze strony dostawcy wiązarów

jan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być dziś wieniec a tu dzwonią z betoniarni że lipa bo niema kto przygotować betonu i dopiero jutro o 8 rano będą gotowi:bash:

Należę do ludzi którzy wszystko muszą mieć zaplanowane a tu z tą budową to jakaś porażka .

Wszystko ma poślizg , plany są nic nie warte bo jak bym nie zaplanował to i tak kał z tego wyjdzie:(

Zanim skończę tą budowę to chyba osiwieję .

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesłownymi wykonawcami ,dostawcami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim skończę tą budowę to chyba osiwieję .

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z niesłownymi wykonawcami ,dostawcami itp.

Ja na szczęście posiwiałem przed budową -- nie mam choć tego problemu. ;) U mnie był problem, bo beton zawsze przyjeżdżał wcześniej (raz nawet godzinę wcześniej). Też nie było dobrze, bo nie sprawdziłem wszędzie czy zbrojenie mi poprawili tak jak nakazałem... Także wg mnie z dwojga złego lepiej później niż za szybko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptor, wyluzuj ;) Nic się nie martw, przywykniesz do trybu budowlanego ;) To, co dzisiaj spędza Ci sen z powiek, za 2-3 m-ce okaże się błahostką :) Nabierzesz dystansu i zobaczysz, że wszystko będzie szło sprawnie. A jeden dzień opóźnienia to nie obsuwa ;) Ja miałam zaplanowane tynki wewnętrzne na koniec sierpnia, a może w przyszłym tygodniu będą robione :) I w sumie to też nie jest obsuwa, bo tak wiele innych rzeczy zostało zrobionych w tym czasie, że na pozostałe prace brak tynków nie wpłynął negatywnie. Ale za to na wodę na działce czekaliśmy 2 lata :mad: I to była wielka obsuwa ;)

A parę siwych włosów na pewno doda ci uroku :p (tak mi mówił mąż, kiedy na początku budowy siwiałam ze stresu :lol2:)

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem dlaczego niektórzy biorą firmę i zlecają wszystkie prace do stanu pod klucz.:)

Mam już wycenę na wiązary 20k i na okna: 54 m bieżące ciepłego montażu w warstwie ocieplenia 9 tyś :o

Już szukam kogoś kto wyceni mi montaz na systemie knelsena bo mowo i klima konform chyba odpadną ze względu na cenę .

Edytowane przez Raptor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłacając przy tym 50-80 tys. zł, a potem odnajdując styropian klejony na placki i braki w ociepleniu skosów? Dziękuje, to już wolę się postresować za darmo a i błędy się pewnie wyłapie. ;)

Tu sie zgadzam z kolegą ;)

zamówię u lekarza parę paczek relanium albo czegoś w tym stylu zapalę sobie melisy i mogę budować dalej :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to chyba przy domu 100metrowym :)

 

No chyba ;)

Ja wyceniałam budowę mojego domu w rożnych firmach i w różnych systemach i budowa kompleksowa (robocizna + materiał) wyszła mi 150 tyś. więcej - do stanu deweloperskiego niż metodą gospodarczą. Do tego na gorszych materiałach niż planowałam (np. blachodachówka, okna dwuszybowe - białe, na poddaszu grzejniki, mniej izolacji itp.). Tyle, że za tą kasę nie musiałabym walczyć z urzędami i całą papierologią, no i na budowę miałabym przyjeżdżać tylko dla przyjemności ;) podziwiać postępy. Już ja to widzę, jakbym szalała ze stresu, że nic nie wiem :lol2:

Ale kto bogatemu zabroni. Nas nie było stać na taki luksus, z czego się dzisiaj bardzo cieszę ;)

Także ja też wolę tych parę siwych włosów, kilka zmarszczek więcej i codzienne wizyty na budowie. Przynajmniej od początku do końca wiem, co się działo na każdym etapie budowy i sama wybierałam każdy materiał (no prawie każdy ;))

Budowa kompleksowa jest dla inwestorów, którzy płacą i czekają na efekt, a nie dla nas - dociekliwych napaleńców, którzy dokładnie wiedzą czego chcą i kontrolują postępy na każdym najmniejszym etapie budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...