Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Energooszczędne 92m. Projekt i koncepcja pomysłu własnego:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Montaż wiązarów w poniedziałek :) nareszcie :wave: Cały materiał na dach już czeka na budowie ,mam nadzieje że w tydzień uda się zrobić dach na gotowo i będę mógł spokojnie spać . Teraz każdy opad powoduje u mnie traumę w stylu mury namakają płyta ciągnie wodę :(

Zdjęcia z montażu w poniedziałek :)

Udanego weekendu życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązary na budynku :)

nie obyło się bez małych komplikacji z rozładunkiem bo przewody oświetlenia ulicznego uniemożliwiały rozładunek dżwigiem ,więc koparkę trzeba było załatwić.

1i 2 wiązar połączone przed ułożeniem na wieńcu

IMG_20171120_111413_resized_20171120_050510403.jpg

Tu widać rozwiązanie z którym wszyscy producenci nie chcieli się zmierzyć

IMG_20171120_130107_resized_20171120_050517738.jpgIMG_20171120_131851_resized_20171120_050512711.jpgIMG_20171120_135015_resized_20171120_050522852.jpg

wiatrownice i ściana szczytowa

IMG_20171120_111427_resized_20171120_050506875.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaz trwal 6 godzin+3 godziny dokładnego stężenia konstrukcji.

Temperatura rano -2 później sie ocieplilo na +2 do tego trochę śniegu i deszczu;-)

Mimo fatalnego samopoczucia cholernie sie ciesze ze sciany i plyta juz nie beda mokly.

Dziekuje Anno za zyczenie zdrowia na pewno sie przyda bo na ta chwile to kiepsko ze mna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady dotyczącej okien a mianowicie różnic między V82 Vetrex a np. Salamander Streamline 76 lub Salamander BluEvolution 92 .Mam wycenę na vetrex v82 i wraz z montażem jest dla mnie za drogo o jakieś 2 tysie. :( od firmy z którą zamierzam podpisać umowę padła propozycja wymiany stolarki na salamander co pozwoli zejść z ceny o parę stówek. Pytanie czy warto???? Nie miałem okazji użytkować ww okien więc nie wiem czy lepiej dołożyć i brać veke czy może brać salamandera za mniejszą kasę ???Jeśli ktoś może mi pomóc bardzo proszę o sugestię.

Dodam że montaż będzie szczelny w warstwie ocieplenia .

Moje pytanie dotyczy wyłącznie wyboru profilu!!!

Edytowane przez Raptor1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy Ci pomogę, ale ja odrzuciłabym Salamander Streamline 76. 5-cio komorowy profil, dwie uszczelki, pakiet 2-szybowy w standardzie. Dzisiaj to już za mało. Szczególnie, że zestawiasz ten profil z lepszymi wariantami. Co do BlueEvolution i Vetrex, to Ci nie podpowiem. Sama mam Vetrex V82 :) I te okna robią na mnie niesamowite wrażenie. Zobaczymy jak będzie w użytkowaniu. Gdyby między V82 i BlueEvolution była znaczna różnica cenowa, to pewnie rozważałabym możliwości finansowe. Ale kilka stówek różnicy nie robi. Ja obniżyłam koszt okien o ponad 2 tyś. ;), decydując się na standardowe progi w drzwiach tarasowych, tradycyjne otwieranie tych drzwi, czy zewnętrzne zawiasy. Nie mogę nie wspomnieć o podziale dużego szklenia, które nie tylko obniżyło cenę okna, ale również poprawiło jego parametry cieplne.

Powodzenia w tych trudnych wyborach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję rady dotyczącej okien a mianowicie różnic między V82 Vetrex a np. Salamander Streamline 76 lub Salamander BluEvolution 92 .Mam wycenę na vetrex v82 i wraz z montażem jest dla mnie za drogo o jakieś 2 tysie. :( od firmy z którą zamierzam podpisać umowę padła propozycja wymiany stolarki na salamander co pozwoli zejść z ceny o parę stówek. Pytanie czy warto???? Nie miałem okazji użytkować ww okien więc nie wiem czy lepiej dołożyć i brać veke czy może brać salamandera za mniejszą kasę ???Jeśli ktoś może mi pomóc bardzo proszę o sugestię.

Dodam że montaż będzie szczelny w warstwie ocieplenia .

Moje pytanie dotyczy wyłącznie wyboru profilu!!!

 

Słyszałem, że BlueEvo to udany profil. Mam z niego okno tarasowe z PSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie U mialy pakiety zastosowane przed, a jakie po podziale ?

Bo akurat grubos szkla nie zawzze ma wplyw na na U (lub ma niewielki np U=0,6, zamiast 0,5)

Za to im wiekszy stosunek powierzchni ram do powierzchni szyb ma - i zawsze pogarsza wynikowe U.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies musze urwac okolo 2 tys. Wiec trzeba cos zmienic a wielkiego pola do manewru nie ma.

Zobaczymy o ile taniej beda zwykle drzwi i wtedy zadecyduje.

 

To duża oszczędność. Myśmy zrezygnowali z dwóch HST na jedno HST i jedno zwykłe balkonowe z ruchomym słupkiem.

Na średnio można przyjąć, że HST o wymiarach 200x235cm kosztuje ok 9500zł, a zwykłe z ruchomym słupkiem o tych samych wymiarach ok 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...