Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka firma do do montażu rekuperacji (małopolska) ?


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym prosić o Wasze opinie na temat firm zajmujących się rekuperacją (od projektu po montaż) działających na terenie woj. małopolskiego.

Część z Was ma zapewne ten etap już za sobą więc bardzo chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.

Na dzień dzisiejszy wysyłam zapytania o ofertę, ale aby nie robić tego "na oślep" bo takich firm jest naprawdę dużo, chciałbym nieco zawęzić grono ewentualnych wykonawców i pytać o ofertę tylko tych "sprawdzonych". Na forum nie widziałem jeszcze tematu z polecanymi firmami od rekuperacji (jeśli jest to przepraszam za niedopatrzenie i proszę o link do tematu), a jakby nie patrzeć jest to wg mnie dość ważny etap w budowie domu.

W każdym razie, jeśli macie jakieś doświadczenia z firmami od rekuperacji bardzo proszę o opinię w tym temacie (negatywne jak i pozytywne) aby przyszłym inwestorom nieco ułatwić poszukiwania i ewentualnie przestrzec przed niekompetentnymi ekipami.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Przy okazji chciałbym was prosić o pomoc. Dostałem propozycje rekuperatorów do swojego domu z dwóch różnych firm, poniżej podaje zaproponowane mi modele:

 

Zehnder Comfoair 350 Q

 

Thesslagreen Airpack 400V

 

ONYX Classic 550

 

Czy nie dziwne jest, że dla tego samego domu jest, aż tak duża rozpiętość jeśli chodzi o moc ?

Bo te liczby na samym końcu oznaczają zapewne ich wydajność. Chyba nie jest wskazane aby montować rekuperację z "zapasem" mocy.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ muszę podjąć decyzję co do wykonawcy do końca tygodnia.

Edytowane przez Ec-Synek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.

 

Przy okazji chciałbym was prosić o pomoc. Dostałem propozycje rekuperatorów do swojego domu z dwóch różnych firm, poniżej podaje zaproponowane mi modele:

 

Zehnder Comfoair 350 Q

 

Thesslagreen Airpack 400V

 

ONYX Classic 550

 

Czy nie dziwne jest, że dla tego samego domu jest, aż tak duża rozpiętość jeśli chodzi o moc ?

Bo te liczby na samym końcu oznaczają zapewne ich wydajność. Chyba nie jest wskazane aby montować rekuperację z "zapasem" mocy.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ muszę podjąć decyzję co do wykonawcy do końca tygodnia.

 

Żeby ocenić jaka centrala się nadaje, potrzebna będzie ilość mieszkańców, kubatura domu i najlepiej jakieś rzuty kondygnacji budynku.

Inaczej pewnie nikt Ci z fusów nie wywróży. Ale niech sie lepiej fachowcy wypowiedzą.

Pozdrawiam

Tulisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domu w linku poniżej:

 

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-lucernie-g2-m521c98cf0dfd7?gclid=CILi6Mqh6NUCFRiUsgodGVcOvw

 

Więcej szczegółów (rzutów) będę miał niebawem ponieważ dopiero w przyszłym tygodniu będę miał "pełny" projekt.

 

Liczba osób: 2 dorosłych i zapewne za jakiś bliżej nie znany mi okres czasu przybędzie 1 max 2 dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...